Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Stolica Niemiec : Berlin Co warto zwiedzić.  Berlin jest jednym z najchętniej odwiedzanych miast w Europie, bez względu na porę roku. Pełno tu różnorodności.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Stolica Niemiec : Berlin Co warto zwiedzić.  Berlin jest jednym z najchętniej odwiedzanych miast w Europie, bez względu na porę roku. Pełno tu różnorodności."— Zapis prezentacji:

1 Stolica Niemiec : Berlin Co warto zwiedzić

2  Berlin jest jednym z najchętniej odwiedzanych miast w Europie, bez względu na porę roku. Pełno tu różnorodności i kontrastów, widocznych przede wszystkim w architekturze (harmonia budowli historycznych z nowoczesnymi), ale też w stylu życia mieszkańców niemieckiej stolicy. Będąc w tym mieście koniecznie trzeba zobaczyć:

3

4 Berliner Mauer  Czyli Mur Berliński a właściwie niewielkie fragmenty, które z niego pozostały. System umocnień (betonowy mur, okopy, zapory drutowe) o długości ok. 156 km oddzielały kiedyś Berlin Zachodni od Wschodniego. Mur Berliński jest jednym z symboli zimnej wojny i podziału Niemiec, który przetrwał do 9 listopada 1989 roku. Tamte wydarzenia można dziś oglądać na Ścieżce Pamięci Muru Berlińskiego, która jest stałą wystawą przedstawioną w 4 językach i składa się z 21 tablic informacyjnych.

5

6 Brandenburger Tor  Brama Brandenburska to charakterystyczny punkt Berlina. Wzorowana na ateńskich budowlach, stanowiła bramę miejską i łuk triumfalny jednocześnie. Po upadu Muru Berlińskiego urosła do rangi jednego z najsłynniejszych pomników na świecie. Brama ma 26 metrów wysokości, 65,5 metra szerokości oraz 11 metrów głębokości. Zwieńczeniem budowli jest 5-metrowa miedziana rzeźba przedstawiająca uskrzydloną boginię zwycięstwa.

7

8 Reichstag/Bundestag  Stary budynek Parlamentu Niemieckiego (Reichstag), który był świadkiem najważniejszych wydarzeń w Berlinie, jest obecnie oficjalną siedzibą Bundestagu. Budynek posiada szklaną kopułę, na szczycie której znajduje się taras widokowy. Kopuła jest ekologicznym projektem, oświetlającym salę plenarną (odpowiednia ilość światła dziennego kierowana jest w głąb budynku za pomocą 360 luster). Wymiary kopuły wynoszą: średnica - 38 metrów, wysokość - 23,5 metra a waga - 200 ton. Wyposażona jest dodatkowo w system wentylacyjny oraz instalację zbierającą wodę opadową.

9

10 Rotes Rathaus  Czerwony Ratusz jest siedzibą burmistrza miasta. Nazwa budynku jest związana z materiałem, z którego został zbudowany a mianowicie z czerwoną cegłą. Po zjednoczeniu kraju i administracji miasta, Czerwony Ratusz stał się oficjalną siedzibą władz Berlina.

11

12 Schloss Bellevue  Zamek Bellevue stanowiący siedzibę prezydenta Niemiec jest kompleksem pałacowym znajdującym się w samym centrum miasta a dokładnie w północnej części parki Tiergarten - poddzielnicy Berlina (jednej z sześciu dzielnicy Mitte).

13

14 Berliner Dome  Katedra Berlińska jest katedrą ewangelicką, zbudowaną w stylu późnego włoskiego renesansu. Znajduje się tu jedna z największych świątyń Berlina. To tutaj najczęściej odbywają się nabożeństwa ekumeniczne z okazji ważnych świąt państwowych

15

16 Wyspa Muzeów  Jest to jeden z najważniejszych kompleksów muzealnych świata, który obejmuje: Pergamonmuseum, Altes Museum, Bode-Museum, Alte Nationalgalerie i Neues Museum. Wyspa Muzeów znajduje się na liście dziedzictwa kulturowego UNSESCO.

17  Pergamonmuseum - Muzeum Pergamońskie, w którym znajduje się rekonstrukcja Wielkiego Ołtarza Zeusa. Muzeum słynie ze zbiorów architektury starożytnej oraz rzeźby z czasów hellenistycznych. Można w nim obejrzeć m.in.: dzieła sztuki azjatyckiej i islamskiej

18  Altes Museum - Stare Muzeum wybudowane pod koniec lat dwudziestych XIX wieku, podczas II wojny światowej doszczętnie zniszczone przez pożar. Dziś stanowi jeden z największych zabytków Berlina. W zbiorach muzeum można podziwiać miedzioryty i rysunki z czasów podziału Niemiec.

19  Bode-Museum - Muzeum im. Bodego to neobarokowy budynek posiadający kolekcje malarstwa Donatella, Verrocchia czy Berniniego; kolekcje rzeźb z kości słoniowej z XVII i XVIII wieku; kolekcje sztuki bizantyjskiej oraz zbiory monet pochodzących nawet z VII wieku p.n.e.

20  Alte Nationalgalerie - Stara Galeria Narodowa miała być pierwotnie przeznaczona na ważne uroczystości i wykłady. Ostatecznie jednak budynek poświęcono na muzealne archiwum współczesnego malarstwa niemieckiego - prace znanych artystów z XVII, XIX i XX wieku.

21  Neues Museum - Nowe Muzeum to neoklasyczna, trzypiętrowa budowla udekorowana klasycznym malarstwem i pięknymi schodami. W budynku odrestaurowanego po wojennych zniszczeniach można oglądać kolekcję egipską oraz antyczną - tak jak to było przed wybuchem II wojny światowej.

22 Aegyptisches Museum  Muzeum Egipskie to budowla w stylu klasycystycznym, na parterze której znajdują się rzeźby greckie, rzymskie i etruskie a na piętrze - staroegipskie (eksponaty pochodzące ze stolicy Faraona Echnatona). Przez kilka lat w Muzeum Egipskim można było podziwiać słynne popiersie Nefretete.

23

24 Fernsehturm  Wieża telewizyjna stojąca blisko centrum Berlina mierzy 368 metrów. Na wysokości ok. 200 metrów (w kuli) znajduje się taras obserwacyjny a kilka metrów nad nim położona jest obrotowa platforma z restauracją. Wieża telewizyjna jest jedną z najciekawszych atrakcji turystycznych Berlina, o czym świadczą miliony turystów odwiedzających każdego roku to miejsce. Obiekt ten należy do Światowej Federacji Wielkich Wież.

25

26 Zoologischer Garten und Tiergarten  Berlińskie Zoo jest jednym z największych tego typu obiektów na świecie. W stolicy Niemiec tak naprawdę znajdują się 2 ogrody zoologiczne - Zoologoscher Garten i Tiergarten. Na początku XIX wieku Tiergarten został przekształcony w park angielski, na terenie którego mieści się ogród zoologiczny (Zoologischer Garten) z największą na świecie ilością gatunków zwierząt. Do najciekawszych atrakcji ogrodu należą wybiegi niedźwiedzi brunatnych i pand.

27

28 Prezentacje Wykonał :  Mateusz Gębala


Pobierz ppt "Stolica Niemiec : Berlin Co warto zwiedzić.  Berlin jest jednym z najchętniej odwiedzanych miast w Europie, bez względu na porę roku. Pełno tu różnorodności."

Podobne prezentacje


Reklamy Google