Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zakup inwestycyjny ziemi rolnej. DLACZEGO WARTO? Zakup inwestycyjny dużego areału o charakterze rolnym: Dzięki dopłatom UE dla rolników oraz licznym programom.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zakup inwestycyjny ziemi rolnej. DLACZEGO WARTO? Zakup inwestycyjny dużego areału o charakterze rolnym: Dzięki dopłatom UE dla rolników oraz licznym programom."— Zapis prezentacji:

1 zakup inwestycyjny ziemi rolnej

2 DLACZEGO WARTO? Zakup inwestycyjny dużego areału o charakterze rolnym: Dzięki dopłatom UE dla rolników oraz licznym programom rolno-środowiskowym istnieje możliwość pozyskiwania z tytułu dopłat bezpośrednich do 2000 zł rocznie na 1 ha użytków rolnych. Koszt zakupu 1 ha w przypadku dużych areałów osiąga poziom nawet 30 tys zł, ale realnym jest pozyskiwanie ziemi w cenie ok. 17.000 zł za 1 ha. Minimalny areał to 100 ha. Ziemia rolna jest doskonałą lokatą kapitału odporną na cykle koniunkturalne. Wraz z przystąpieniem Polski do struktur UE nastąpił gwałtowny rozwój rolnictwa oraz nakładów na programy wspierające inwestycje w rolnictwie. Ceny ziemi rolnej co roku wzrastają o ok. 10% i jest to kolejna zmienna, która podnosi ekonomikę inwestycji. Przy założeniu zakupu odpowiedniego areału za cenę 1ha na poziomie ok. 15tys zł można przyjąć, że całkowity zwrot z inwestycji nastąpi po ok. 10 latach. Jednakże wzrost wartości ziemi rolnej w tym okresie przynosi dodatkowe korzyści trudne do oszacowania. Ziemia rolna szczególnie w dużych areałach staje się dobrem rzadkim i w przyszłości można zakładać, że jej dostępność będzie malała.

3

4 Nasza propozycja to kompleksowa obsługa transakcji związanych z nabyciem gruntów ornych: Wyszukiwanie atrakcyjnych gruntów rolnych Pomoc w pozyskaniu finansowania Kompleksowa obsługa transakcji Doradztwo w zakresie wykorzystania pozyskanych i posiadanych areałów rolnych Optymalizacja przychodów pozyskiwanych z uprawianych gruntów rolnych Pomoc przy pozyskiwaniu certyfikatów i świadectw rolnictwa ekologicznego Podnoszenie wartości gruntów rolnych Audyty rolne Rekomendacje Usługi geodezyjne Wdrażanie rolnictwa ekologicznego Zarządzanie gospodarstwami rolnymi


Pobierz ppt "Zakup inwestycyjny ziemi rolnej. DLACZEGO WARTO? Zakup inwestycyjny dużego areału o charakterze rolnym: Dzięki dopłatom UE dla rolników oraz licznym programom."

Podobne prezentacje


Reklamy Google