Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

DORADZTWO ZAWODOWE Szkolenie dla opiekunów Centów.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "DORADZTWO ZAWODOWE Szkolenie dla opiekunów Centów."— Zapis prezentacji:

1 DORADZTWO ZAWODOWE Szkolenie dla opiekunów Centów

2 DORADZTWO ZAWODOWE Doradca zawodowy udziela pomocy w: wyborze zawodu, Kierunku kształcenia, dalszego szkolenia zmiany zawodu Uwzględnia przy tym zarówno możliwości psychofizyczne, jak i sytuację życiową klienta jak i potrzeby rynku pracy

3 DORADZTWO ZAWODOWE Do zadań doradcy zawodowego należy: Pomoc w określeniu umiejętności, cech osobowych, predyspozycji zawodowych oraz zainteresowań klienta. Dostarczanie źródeł informacji zawodowej (min. niezbędne kwalifikacje i wymagania na poszczególnych stanowiskach pracy, szczegółowe informacje dotyczące konkretnych zawodów). Przygotowanie dokumentów aplikacyjnych oraz prezentowania się na rozmowie kwalifikacyjnej

4 DORADZTWO ZAWODOWE

5

6 Zanim wyślesz swojego klienta mającego trudności w wyborze szkolenia lub dalszej drogi w karierze zawodowej do doradcy zawodowego zastanów się wspólnie z nim, nad następującymi pytaniami: jakie są jego zainteresowania? jakie informacje mogą się mu przydać w pracy/szkole? jakie umiejętności chciałby nabyć? jakie czynności lubi wykonywać?

7 DORADZTWO ZAWODOWE jakie jest jego hobby? Co lubi robić w wolnym czasie? jakich czynności nie lubi wykonywać? jaką pracę wykonuje obecnie i czy są jakieś informacje i umiejętności, które mogłyby mu pomóc w obecnym zajęciu? jeśli nie pracuje, to jaki zawód chciałaby wykonywać? czy myśli o przekwalifikowaniu się? Jeśli tak, to w jakim kierunku chciałaby podążać? czy są jakieś ograniczenia (na przykład zdrowotne), które nie pozwalają mu na wykonywanie niektórych zawodów?

8 DORADZTWO ZAWODOWE Jako opiekunowie Centrów będziecie mieli możliwość stałego i łatwego dostępu do informacji zawodowych i doradztwa zawodowego dzięki komunikatorowi internetowemu (Skype) lub przez e-maila.

9 DORADZTWO ZAWODOWE Doradca zawodowy pracujący w projekcie Centra Kształcenia na Odległość na Wsiach może także udostępnić testy służące do samobadania predyspozycji zawodowych, który klient może wypełnić samodzielnie.

10 DORADZTWO ZAWODOWE Wszystkie Centra zostaną także wyposażone w: Zestawy scenariuszy zajęć Kształcenie przez całe życie Program multimedialny Piramida kariery Osobiste Portfolio Kariery Interaktywne programy szkoleniowe na CD CD-ROM-y i filmy popularyzujące kształcenie przez całe życie i planowanie kariery zawodowej

11 DORADZTWO ZAWODOWE Program multimedialny Piramida kariery służy lepszemu, szerszeniu poznaniu samego siebie, aby wspomóc proces wytyczenia indywidualnej ścieżki kariery zawodowej i w konsekwencji ułatwić wybór właściwego szkolenia. Program ten zawiera konspekty, ćwiczenia, kwestionariusze i testy, przy zastosowaniu których klient, będzie mógł podjąć decyzję o wyborze odpowiedniego dla niego szkolenia.

12 DORADZTWO ZAWODOWE

13

14 Klienci Centrów będą mogli skorzystać z indywidualnych konsultacji z doradcą zawodowym zdalnie za pomocą: porad telefonicznych (bezpłatna infolinia 0 800 800 005) za pomocą Skypea za pomocą e-maila.


Pobierz ppt "DORADZTWO ZAWODOWE Szkolenie dla opiekunów Centów."

Podobne prezentacje


Reklamy Google