Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

DORADCA ZAWODOWY? A kto to taki?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "DORADCA ZAWODOWY? A kto to taki?"— Zapis prezentacji:

1 DORADCA ZAWODOWY? A kto to taki?
mgr Beata Budzianowska doradca zawodowy Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna

2 Kiedy do doradcy? Gdy zastanawiasz się nad wyborem dalszej ścieżki kształcenia, Gdy już dziś pragniesz zaplanować swoją karierę zawodową

3 PONIEWAŻ, gdy wybierasz szkołę i zawód warto, abyś dobrze się zastanowił nad tym: co lubisz, co Cię interesuje, w czym jesteś dobry a doradca zawodowy jest osobą, która pracuje, aby pomóc Ci odpowiedzieć na te i inne pytania.

4 Gdzie możesz znaleźć doradcę zawodowego?
w SZKOLE Doradca zawodowy może być zatrudniony w gimnazjum lub w szkole ponadgimnazjalnej. Jeśli szkoła nie zatrudnia doradcy zawodowego, jego funkcje pełni nauczyciel lub specjalista: pedagog lub psycholog pracujący w szkole.

5 w PORADNI PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNEJ
Gdzie jeszcze… w PORADNI PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNEJ Doradca zawodowy zatrudniony w publicznej poradni psychologiczno-pedagogicznej udziela uczniom i rodzicom pomocy w wyborze kierunku kształcenia i zawodu.

6 OCHOTNICZYCH HUFCACH PRACY
a także: w KOMENDACH OHP, czyli OCHOTNICZYCH HUFCACH PRACY Doradca zawodowy zatrudniony w OHP, pracuje z młodzieżą w wieku lat. Pomoc udzielana jest przez: MOBILNE CENTRA INFORMACJI ZAWODOWEJ (MCIZ) oraz MŁODZIEŻOWE CENTRA KARIERY (MCK)

7 w POWIATOWYM URZĘDZIE PRACY
Absolwenci wchodzący na rynek pracy oraz młodzież planująca swoją ścieżkę zawodową mogą skorzystać z oferty urzędów pracy np.: ze zbiorów informacji zawodowej, czyli informacji o zawodach, edukacji i rynku pracy.

8 INFORMACJA Aby podjąć trafną i świadomą decyzję związaną z dalszym kształceniem należy posiadać informację na temat.: możliwości dalszego kształcenia, sytuacji na lokalnym oraz krajowym rynku pracy, a także o samych zawodach

9 INFORMACJA O EDUKACJI:
W tym dane o: szkołach, przedmiotach nauczania, warunkach kształcenia Znajdziemy na stronach m.in..: Centrum Informatycznego Edukacji Ministerstwa Edukacji Narodowej (www.de.men.gov.pl) Krajowego Ośrodek Wspierania Edukacji Zawodowej i Ustawicznej (www.koweziu.edu.pl) Ośrodek Rozwoju Edukacji (www.ore.edu.pl)

10 INFORMACJA O ZAWODACH:
Najważniejszym źródłem informacji o zawodach są: Przewodnik po zawodach, który zawiera krótki opis zawodu, (dostępne w wersji elektronicznej na stronie Bazy opisów zawodów i specjalności (dostępne na stronie Filmy zawodoznawcze ( dostępne na stronie

11 ŹRÓDŁA: OŚWIATOWE ABC SUPER Express (27 kwietnia 2012r.)

12 Dziękuję W celu indywidualnych konsultacji zapraszam do:
Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Warka ul. Grójecka 11 Numer tel.: , E –mail:


Pobierz ppt "DORADCA ZAWODOWY? A kto to taki?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google