Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

NARZĘDZIA W PORADNICTWIE ZAWODOWYM WSPOMAGAJĄCE PRACĘ DORADCÓW ZAWODOWYCH W POWIATOWYM URZĘDZIE PRACY W JAWORZNIE.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "NARZĘDZIA W PORADNICTWIE ZAWODOWYM WSPOMAGAJĄCE PRACĘ DORADCÓW ZAWODOWYCH W POWIATOWYM URZĘDZIE PRACY W JAWORZNIE."— Zapis prezentacji:

1 NARZĘDZIA W PORADNICTWIE ZAWODOWYM WSPOMAGAJĄCE PRACĘ DORADCÓW ZAWODOWYCH W POWIATOWYM URZĘDZIE PRACY W JAWORZNIE

2 Dobry test musi być trafny, rzetelny i wystandaryzowany.
Testy w poradnictwie zawodowym wspomagają pracę doradcy zawodowego. Są wykorzystywane do wnioskowania o zdolnościach, osobowości Klienta oraz rozbudzają Jego nowe zainteresowania. Dobry test musi być trafny, rzetelny i wystandaryzowany. Testy stanowią istotną część metod pracy doradcy zawodowego.

3 KWESTIONARIUSZ ZAINTERESOWAŃ ZAWODOWYCH
KZZ to narzędzie diagnostyczne, które służy do badania zainteresowań zawodowych. KZZ może pomóc w: określeniu preferencji zawodowych określeniu zainteresowań zawodowych wyborze lub zmianie zawodu wyborze szkoły, uczelni określeniu kierunku kształcenia lub szkolenia poznaniu przyczyny niepowodzeń zawodowych.

4 WIELOWYMIAROWY KWESTIONARIUSZ PREFERENCJI
Kwestionariusz pozwala na diagnozę preferencji w zakresie zainteresowań typami czynności oraz warunków pracy. Umożliwia wygenerowanie listy preferowanych i odradzanych zawodów. Wyniki kwestionariusza mogą okazać się pomocne w wyborze kierunku kształcenia i dokształcania się, w podejmowaniu decyzji o zmianie kwalifikacji.

5 KWESTIONARIUSZ KOMPETENCJI SPOŁECZNYCH
Pozwala ocenić kompetencje społeczne czyli umiejętności warunkujące efektywność działania w różnych sytuacjach społecznych.

6 TEST UZDOLNIEŃ JĘZYKOWYCH
Test przeznaczony do diagnozy zdolności językowych, rozumianych jako zdolności do nauki języków obcych.

7 Doradca zawodowy dobierze odpowiedni test w zależności od indywidualnych potrzeb Klienta.


Pobierz ppt "NARZĘDZIA W PORADNICTWIE ZAWODOWYM WSPOMAGAJĄCE PRACĘ DORADCÓW ZAWODOWYCH W POWIATOWYM URZĘDZIE PRACY W JAWORZNIE."

Podobne prezentacje


Reklamy Google