Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Specjalna Szkoła Podstawowa Nr 6 im

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Specjalna Szkoła Podstawowa Nr 6 im"— Zapis prezentacji:

1 Specjalna Szkoła Podstawowa Nr 6 im
Specjalna Szkoła Podstawowa Nr 6 im. Marii Konopnickiej dla Dzieci Upośledzonych Umysłowo w Stopniu Lekkim w Lubinie Specjalna Szkoła Podstawowa dla Dzieci Upośledzonych Umysłowo w Stopniu Umiarkowanym i Znacznym w Lubinie

2 ŚNIADANIE DAJE MOC 8 listopada 2011
spotkanie zorganizowane dla uczniów klas: I-II a - wychowawca Agnieszka Zych – Czernek I - wychowawca Dorota Irzyk I – II – III c – wychowawca Alicja Ryśkiewicz

3 Rozpoczęliśmy od przywitania zabawą „Las rąk”: wszystkich dzieci, które dziś rano zjadły śniadanie, - wszystkich dzieci, które często spożywają posiłki ze swoimi rodzicami, -wszystkich dzieci, które pomagają rodzicom w przygotowaniu śniadania, - wszystkich dziewczynek, - wszystkich chłopców.

4 Porozmawialiśmy o głównych celach naszego spotkania zwracając szczególną uwagę na:  zwiększenie świadomości dotyczącej zasad prawidłowego odżywiania, roli śniadania, jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia,  integrację zespołów klasowych z różnych grup wiekowych podczas zabawy. Następnie wspólnie zatańczyliśmy do inscenizowanej piosenki „Surówka”.

5 Podzieliliśmy się na grupy i rozpoczęliśmy KONKURENCJĘ I: Odgadywaliśmy zagadki zawarte w krótkich melodyjnych piosenkach (o warzywach, owocach i ich działaniu na nasz organizm) śpiewanych przez nauczyciela.

6 Podczas KONKURENCJI II: „Czy znasz te owoce i warzywa
Podczas KONKURENCJI II: „Czy znasz te owoce i warzywa?” Uzupełnialiśmy brakujące części rysunków pamiętając o dobieraniu właściwych kolorów.

7 Po wspólnym odśpiewaniu piosenki „Witaminki” rozpoczęła się KONKURENCJA III i IV: „Nakarm ludzika Głodka”  Dobraliśmy do części ciała jaki produkt na co działa.  Dokładnie policzyliśmy ile produktów potrzeba „ Głodkowi”, aby nie był więcej głodny.

8 Po muzycznej zabawie przy piosence „Na marchewki urodziny” rozpoczęła się KONKURENCJA V: Polegająca na sprawnościowych ćwiczeniach przy myciu rąk.

9 Z dużym zapałem przeszliśmy do KONKURENCJI VI: W trakcie której grupami nakryliśmy stół, przygotowaliśmy zastawę i ułożyliśmy kanapki. Na koniec wszyscy usiedli do wspólnej degustacji pysznego i zdrowego śniadania - ŚNIADANIA, KTÓRE DAJE MOC !

10 Osoby zaangażowane w akcję:
DZIĘKUJEMY Osoby zaangażowane w akcję: Dorota Irzyk Agnieszka Zych-Czernek Alicja Ryśkiewicz Anna Mikołajewska Prezentację opracowała:


Pobierz ppt "Specjalna Szkoła Podstawowa Nr 6 im"

Podobne prezentacje


Reklamy Google