Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wyniki ankiety dotyczącej postaw młodzieży wobec środków uzależniających przeprowadzonej w marcu 2006 roku wśród społeczności naszej szkoły Liczba ankietowanych.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wyniki ankiety dotyczącej postaw młodzieży wobec środków uzależniających przeprowadzonej w marcu 2006 roku wśród społeczności naszej szkoły Liczba ankietowanych."— Zapis prezentacji:

1 Wyniki ankiety dotyczącej postaw młodzieży wobec środków uzależniających przeprowadzonej w marcu 2006 roku wśród społeczności naszej szkoły Liczba ankietowanych uczniów – 162 Ankieta badała trzy obszary, które składają się na uzależnienia występujące wśród uczniów: palenie papierosów; spożywanie alkoholu; kontakt z narkotykami.

2 Analiza wyników i wnioski z ankiety dla rodziców

3 Nasi uczniowie wyraźnie dzielą się na dwie grupy:

4 W ciągu tygodnia przeciętny, palący uczeń wypala średnio 28 papierosów !

5 Ok. 57% palących uczniów przyznaje, że rodzice nie wiedzą o tym, że palą. 30% rodziców wie, ale nie akceptuje tego, natomiast 13% rodziców pogodziło się z faktem, że ich dzieci palą.

6 Niepokojący jest to, że aż 74% uczniów twierdzi, że niepełnoletniej młodzieży łatwo jest nabyć samodzielnie papierosy w sklepie. Tylko 4% mówi, że jest inaczej ! Tylko 4% mówi, że jest inaczej !

7 78% uczniów przyznaje się do próbowania napojów alkoholowych ! Tylko 22% uczniów twierdzi, że nie próbowało alkoholu nigdy.

8 Uczniowie po raz pierwszy sięgają po alkohol mając średnio 12 lat ! Aż 42% uczniów przyznało, że w ciągu ostatnich 30 dni sięgnęło po alkohol. 17% spośród tych uczniów zdarzyło się utracenie świadomości po wypiciu alkoholu.

9

10 46% rodziców nie zdaje sobie sprawy z tego, że ich dzieci piją alkohol. 32% zaakceptowało ten fakt. 22% nie akceptuje tego.

11

12 Tylko 12% uczniów spotkało się z odmową sprzedaży alkoholu. Aż 23% w zasadzie nie ma problemów z nabyciem alkoholu !

13 87% uczniów twierdzi, że nigdy nie zażyło żadnego narkotyku, czy środka odurzającego. Ok. 6% uczniów twierdzi, że spróbowało kilka razy.

14 78% uczniów nigdy nie spotkało nikogo, kto próbowałby im dać lub sprzedać jakiś narkotyk.

15 MIEJSCA, W KTÓRYCH UCZNIOWIE PRÓBOWALI NARKOTYKÓW:

16 DZIĘKUJĘ ZA UWAGĘ opracowała: mgr Katarzyna Dziugan


Pobierz ppt "Wyniki ankiety dotyczącej postaw młodzieży wobec środków uzależniających przeprowadzonej w marcu 2006 roku wśród społeczności naszej szkoły Liczba ankietowanych."

Podobne prezentacje


Reklamy Google