Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Moje miasto ,,Krotoszyn’’

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Moje miasto ,,Krotoszyn’’"— Zapis prezentacji:

1 Moje miasto ,,Krotoszyn’’

2 Rynek Wśród najważniejszych inwestycji w tegorocznym budżecie miasta
  znalazła się rewitalizacja centrum Krotoszyna. Już więc wiadomo, że centrum Krotoszyna zmieni swoje oblicze. A obok znajduje się jego model. 

3 Galeria Krotoszyńska Została otwarta 28 kwietnia 2012 roku, o godzinie 11:00. Powstały tam sklepy odzieżowe, szkolne, zabawkowe, a także butiki, kwiaciarnia itp.

4 Muzeum w Krotoszynie Muzeum powstało w roku, mieści się w budynku poklasztornym, wzniesionym w roku dla zakonu trynitarzy przez ówczesnego właściciela dóbr krotoszyńskich Józefa Potockiego, wojewodę kijowskiego. 

5 Park Miejski im. Wojska Polskiego
Dzisiejszy Park Miejski im. Wojska Polskiego swoimi początkami sięga 1 poł. XVII wieku, kiedy zaczął go tworzyć ówczesny właściciel Krotoszyna Jakub  Hieronim Rozdrażewski. Początkowo był to Barokowy ogród włoski, złożony z dziedzińca z przodu rezydencji i ogrodu z tyłu.

6 Pałac Gałeckich w Krotoszynie
W Krotoszynie istniał jakiś zamek. Lokalizacja zamku jest niepewna. Według jednej z hipotez znajdował się on na przedmieściach Krotoszyna, które noszą nazwę Błonie, na miejscu grodziska. Inna teoria lokuje zamek w miejscu obecnego pałacu. Pewną informacją jest to, że miasto było lokowane przed 1415 r. przez Krotowskich, a następnie było własnością Niewieskich, Rozdrażewskich i Gałeckich. 

7 Parafia Świętego Jana Chrzciciela
Parafia rzymskokatolicka należąca do dekanatu Krotoszyn diecezji Kaliskiej. Została utworzona w XIII. Kościół parafialny, zbudowany z fundacji Jana Rozdrażewskiego   dla braci czeskich, od 1600 w posiadaniu katolików. Mieści się przy ulicy Farnej. Parafia liczy około wiernych.

8 Dziękuje za uwagę Klaudia Grobelna


Pobierz ppt "Moje miasto ,,Krotoszyn’’"

Podobne prezentacje


Reklamy Google