Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wśród najważniejszych inwestycji w tegorocznym budżecie miasta znalazła się rewitalizacja centrum Krotoszyna. Już więc wiadomo, że centrum Krotoszyna.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wśród najważniejszych inwestycji w tegorocznym budżecie miasta znalazła się rewitalizacja centrum Krotoszyna. Już więc wiadomo, że centrum Krotoszyna."— Zapis prezentacji:

1

2 Wśród najważniejszych inwestycji w tegorocznym budżecie miasta znalazła się rewitalizacja centrum Krotoszyna. Już więc wiadomo, że centrum Krotoszyna zmieni swoje oblicze. A obok znajduje się jego model.

3 Została otwarta 28 kwietnia 2012 roku, o godzinie 11:00. Powstały tam sklepy odzieżowe, szkolne, zabawkowe, a także butiki, kwiaciarnia itp.

4 Muzeum powstało w 1957 roku, mieści się w budynku poklasztornym, wzniesionym w 1733 roku dla zakonu trynitarzy przez ówczesnego właściciela dóbr krotoszyńskich Józefa Potockiego, wojewodę kijowskiego.

5 Park Miejski im. Wojska Polskiego Dzisiejszy Park Miejski im. Wojska Polskiego swoimi początkami sięga 1 poł. XVII wieku, kiedy zaczął go tworzyć ówczesny właściciel Krotoszyna Jakub Hieronim Rozdrażewski. Początkowo był to Barokowy ogród włoski, złożony z dziedzińca z przodu rezydencji i ogrodu z tyłu.

6 Pałac Gałeckich w Krotoszynie W Krotoszynie istniał jakiś zamek. Lokalizacja zamku jest niepewna. Według jednej z hipotez znajdował się on na przedmieściach Krotoszyna, które noszą nazwę Błonie, na miejscu grodziska. Inna teoria lokuje zamek w miejscu obecnego pałacu. Pewną informacją jest to, że miasto było lokowane przed 1415 r. przez Krotowskich, a następnie było własnością Niewieskich, Rozdrażewskich i Gałeckich.

7 P ARAFIA Ś WIĘTEGO J ANA C HRZCICIELA Parafia rzymskokatolicka należąca do dekanatu Krotoszyn diecezji Kaliskiej. Została utworzona w XIII. Kościół parafialny, zbudowany z fundacji Jana Rozdrażewskiego 1592- 1597 dla braci czeskich, od 1600 w posiadaniu katolików. Mieści się przy ulicy Farnej. Parafia liczy około 9000 wiernych.1592 15971600

8 Klaudia Grobelna


Pobierz ppt "Wśród najważniejszych inwestycji w tegorocznym budżecie miasta znalazła się rewitalizacja centrum Krotoszyna. Już więc wiadomo, że centrum Krotoszyna."

Podobne prezentacje


Reklamy Google