Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Prezentacja na temat ulicy Bitwy Warszawskiej 1920 r.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Prezentacja na temat ulicy Bitwy Warszawskiej 1920 r."— Zapis prezentacji:

1 Prezentacja na temat ulicy Bitwy Warszawskiej 1920 r.

2 Ulica mieści się na Starej Ochocie przy ul. Grójeckiej i Alejach Jerozolimskich. KRÓTKO O ULICY

3 Bitwa Warszawska znana też jako Cud nad Wisłą, została stoczona w dniach 12-25 sierpnia 1920 roku, w czasie wojny polsko-bolszewickiej. Została rozegrana zgodnie z planem opracowanym według koncepcji Józefa Piłsudskiego. Nazwa ulicy powstała właśnie od tego wydarzenia. ULICA BITWY WARSZAWSKIEJ 1920 –SKĄD WZIĘŁA SIĘ NAZWA???

4 ULICA BITWY WARSZAWSKIEJ 1920 TERAZ Przez 93 lata ulica Bitwy Warszawskiej 1920 bardzo się zmieniła. Wybudowano wiele nowych budynków na przykład: hotele, muzea, sklepy i nowe osiedla. Odnowiono także zabytki zrujnowane podczas II wojny światowej.

5 W czasie II wojny światowej w miejscu gdzie obecnie stoi Hala Banacha mieścił się obóz, w którym przetrzymywano ludzi, którym zabrano kamienice. A CO ZNAJDOWAŁO SIĘ W POBLIŻU ???

6 Przy ulicy Bitwy Warszawskiej 1920 znajduje się także mały park, w którym można odpocząć po ciężkim dniu w pracy lub szkole. Jest tam dużo kwiatów i pięknych drzew. ODPOCZYNEK OD MIASTA

7 W Stanisławowie Pierwszym powstało nawet gimnazjum im. Bohaterów Bitwy Warszawskiej 1920r. Wygląda na to, że ta bitwa miała dość duże znaczenie dla ludzi. NA CZEŚĆ WYDARZENIA

8 ULICA KIEDYŚ

9 ULICA TERAZ

10 Basia Ogan, Maja Rubik i Zuzia Wójcik z klasy 5a PREZENTACJĘ PRZYGOTOWAŁY :


Pobierz ppt "Prezentacja na temat ulicy Bitwy Warszawskiej 1920 r."

Podobne prezentacje


Reklamy Google