Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Atrakcje turystyczne Gwatemali

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Atrakcje turystyczne Gwatemali"— Zapis prezentacji:

1 Atrakcje turystyczne Gwatemali
jokoretsina

2 Gwatemala (República de Guatemala) –
państwo w Ameryce Środkowej, położone nad Oceanem Atlantyckim i Oceanem Spokojnym. Graniczy z Salwadorem (203 km), Hondurasem (256 km), Meksykiem (962 km), Belize (266 km) – łączna długość granic wynosi 1687 km, ponadto 400 km wybrzeża morskiego. Obszar Gwatemali dzieli się na cztery części: nizinę Petén, położoną w północnej części kraju, wybrzeże Morza Karaibskiego, łańcuchy górskie środkowej części kraju oraz wybrzeże Pacyfiku. Przy spotykanym podziale na 3 krainy nizinę Petén łączy się z wybrzeżem karaibskim. Stolicą Gwatemali jest Gwatemala

3 Gwatemala - miasto

4 Guatemala City - National Palace i Central Park

5 Główny plac w stolicy Gwatemali

6 Autobus na ulicach miasta Gwatemala

7 Guatemala City - przedmieście

8 Tikál, Tical – miasto Majów położone na terenie Gwatemali
w departamencie El Petén w pobliżu jeziora Petén Itzá. Najprawdopodobniej dawna stolica państwa Majów. Zostało założone w początkowym okresie klasycznym, w III wieku. Obszar, na którym znajdują się ruiny, zajmuje powierzchnię ok. 60,0 km ², powierzchnia całego miasta liczyła ok. 125,0 km². W 1979 roku stanowisko archeologiczne w Tikál wraz z otaczającym je parkiem narodowym zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO

9

10 Tikál, ruiny z okresu Majów

11 Tikál, świątynia Grand Jaguar

12 Tikál, Plaza Mayor

13 Antigua Guatemala (znane także jako Antigua lub La Antigua)
miasto w środkowej Gwatemali, położone kilkanaście kilometrów na zachód od stolicy kraju Gwatemali. Miasto zostało założone 10 marca 1543 jako stolica hiszpańskich posiadłości kolonialnych w Ameryce Środkowej. Antigua położona jest w dolinie potoku o tej samej nazwie, na wysokości 1530 m n.p.m., w górzystym regionie środkowej Gwatemali. Nad miastem górują trzy wulkany, w tym jeden aktywny. W mieście, w którym zachował się charakterystyczny dla miast kolonialnych układ ulic, krzyżujących się pod kątem prostym, odnaleźć można wiele zachowanych budowli w stylu baroku kolonialnego z XVII i XVIII wieku. Świadectwem tragedii(trzęsienia ziemi), jaka nawiedziła miasto pod koniec XVIII wieku są ruiny licznych kościołów. W 1979 miasto zostało wpisane na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO.

14 Antigua Guatemala

15 Antigua Guatemala

16 Antigua Guatemala, Katedra

17 Antigua Guatemala, publiczna pralnia

18 Antigua Guatemala, Brama Santa Catalina

19 Antigua Guatemala, Nuestra Senora de la Mercedes

20 Antigua Guatemala, Klasztor Nuestra Senora de la Mercedes - patio

21 Na plantacji kawy niedaleko miasta Antigua Guatemala

22 Wznosi się 3500 m ponad równinę nadbrzeżną Pacyfiku
Niedaleko (miasta Antigua Guatemala (około 10km) znajduje się Volcán de Agua ("wulkan wody", wysokość 3766 m n.p.m.), którego krater zajmowało niegdyś jezioro kraterowe. Wznosi się 3500 m ponad równinę nadbrzeżną Pacyfiku i 2000 m nad rozciągającymi się na północ wyżynami. W dolnych częściach zboczy wulkanu uprawia się kawę. W 1541 spływ błotny z wulkanu de Agua spowodował zniszczenie pierwszej stolicy Gwatemali Ciudad Vieja. Po tym wydarzeniu stolicę przeniesiono do miasta Antigua Guatemala, a wulkan otrzymał nazwę Volcán de Agua. W czasach historycznych nie odnotowano żadnej erupcji, również badania osadów wskazują, że wulkan ten nie był aktywny w holocenie.

23 Volcán de Agua

24 W płd. Gwatemali na wysokości 3763 m wznosi sie Volcán de Fuego (hiszp
W płd.Gwatemali na wysokości m wznosi sie Volcán de Fuego (hiszp. "wulkan ognia") Razem z sąsiednim wulkanem Acatenango (3976 m) tworzy kompleks wulkaniczny zwany La Horqueta.Wulkan de Fuego z przodu. Wulkan Acatenango z tyłu.

25 Volcán de Fuego (

26 Fuego to najbardziej aktywny wulkan w Ameryce Środkowej
Fuego to najbardziej aktywny wulkan w Ameryce Środkowej. Wybuch Fuego w 1773 spowodował trzęsienie ziemi, które zniszczyło miasto Antigua Guatemala (ok.20 km na północny wschód od Fuego). Od 1524 zanotowano 59 erupcji (ostatnia w 1979).

27 Wzgórze Cerro de la Cruz

28 Atitlán (Lago de Atitlan) – jezioro naturalne w płd–zach.Gwatemali położone w kraterze, o pow. 130,1 km². Leży na wysokości 1563 m. n.p.m.

29 Jezioro Atitlán otoczone jest przez 3 wulkany:San Pedro,Toliman,Atitlán.

30 Jezioro Atitlán zasila uprawy kawy, zboża, cebuli, fasoli, dyni, pomidorów, ogórków, czosnku, chile verde, truskawek i awokado. Zbiornik jest bogaty w faunę, która stanowi ważne źródło żywności dla dużej części ludności. Jezioro jest pochodzenia wulkanicznego, wypełnia ogromną calderę utworzoną w wyniku wybuchu 84 tys. lat temu. . W 1955 r. obszar wokół Atitlán stał się parkiem narodowym. Badania wykazały, że na dnie jeziora znajdują się pozostałości miasta Majów. Nurkowie wyłowili z dna zbiornika ceramiki z okresu od 600 r. p. n. e. do 250 r. n. e. Wioski położone nad jeziorem charakteryzują się niezwykłą kulturą, ich mieszkańcy czczą m.in. bóstwo o nazwie Maximon, które jest połączeniem tradycyjnych bóstw Majów, katolickich świętych i legend. Wizerunek idola widnieje w czasie procesji Santa Semana. Największe miasto nad jeziorem, Panajachel (11,1 tys. mieszkańców), żyje z turystyki. W latach 60. XX w. przyciągało hippisów. Po zakończeniu działań wojennych w 1996 r. miasto znowu zaczęło być licznie odwiedzane przez turystów.

31 Jez.Atitlán jest uważane za jedno z najpiękniejszych zbiorników naturalnych w świecie

32 Cmentarz nad jezioremAtitlán

33 Punta de Palma

34 Santiago de Atitlán

35

36

37 Santiago de Atitlán

38

39 Kolorowy kościół gdzieś w Gwatemali

40 Chichicastenango (Santo Tomás Chichicastenango)
to miasto w środkowej Gwatemali, w departamencie Quiché. Położone na wysokości 2070 m n.p.m. w odległości około 140 km na północny zachód od stolicy kraju Gwatemali. Ludność 45,5 tys. (2002) - największe miasto departamentu Quiché. Chichicastenango znane jest jako ważny ośrodek kultury Majów z rozwinętym tradycyjnym rzemiosłem. Najważniejszym zabytkiem miasta jest XVII-wieczny kościół Santo Tomás. Nazwa miasta pochodzi z języka nahuatl (pierwotnie Tzitzicastenango) i oznacza "miejsce otoczone pokrzywami".

41 Chichicastenango (Santo Tomás Chichicastenango)

42 Iglesia de Santo Tomas en Chichicastenango

43 Cmentarz w Chichicastenango

44 Targ w Chichicastenango

45 Targ w Chichicastenango

46

47 KONIEC Zdjęcia i tekst z sieci internetu Opracowała : jokoresina
Guatemala ,och marimbamusik


Pobierz ppt "Atrakcje turystyczne Gwatemali"

Podobne prezentacje


Reklamy Google