Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Polskie góry.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Polskie góry."— Zapis prezentacji:

1 Polskie góry

2 Góra wypukła forma ukształtowania terenu położona powyżej 300 m nad poziomem morza

3 Karpaty łańcuch górski w środkowej Europie (jeden z największych w tej części świata), ciągnący się łukiem przez terytoria Czech, Polski, Słowacji, Węgier, Ukrainy i Rumunii. Najwyższy szczyt Gerlach ma wysokość 2655 m n.p.m.

4 Tatry najwyższe pasmo w łańcuchu Karpat (Karpaty Zachodnie).

5 Sudety łańcuch górski na obszarze południowo-zachodniej Polski i północnych Czech, stosunkowo niewielki skrawek znajduje się w Niemczech; najwyższy szczyt Śnieżka, 1603 m n. p. m.

6 Góry Świętokrzyskie masyw górski położony w południowo-wschodniej Polsce, w centralnej części Wyżyny Kieleckiej. Obok Sudetów jedno z najstarszych pasm górskich w Polsce Najwyższy szczyt to Łysica (612 m n.p.m.)

7 Pieniny pasmo górskie w południowej Polsce i północnej Słowacji, stanowiące najwyższą część długiego, porozdzielanego pasa skałek wapiennych

8 Karkonosze najwyższe pasmo górskie Sudetów, położone na pograniczu Czech i Polski. Ich najwyższy szczyt to Śnieżka (1603,45 m n.p.m.).

9 Beskid Sądecki pasmo górskie w Karpatach Zachodnich, należące do Beskidów Zachodnich. Rozciągające się na powierzchni ok. 670 km², pomiędzy Dunajcem na zachodzie a dolinami Kamienicy


Pobierz ppt "Polskie góry."

Podobne prezentacje


Reklamy Google