Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Szkocja. Pole golfowe St. Andrews Znajduje się na wysokim klifie przy Zatoce na północno-wschodnim wybrzeżu. W tym ośrodku grano w golfa już w XV w.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Szkocja. Pole golfowe St. Andrews Znajduje się na wysokim klifie przy Zatoce na północno-wschodnim wybrzeżu. W tym ośrodku grano w golfa już w XV w."— Zapis prezentacji:

1 Szkocja

2 Pole golfowe St. Andrews Znajduje się na wysokim klifie przy Zatoce na północno-wschodnim wybrzeżu. W tym ośrodku grano w golfa już w XV w.

3 Galeria sztuki i muzeum Kelvingrove Galeria znajduję się w zachodniej części Glasgow. Pierwsze muzeum w Szkocji powstało w 1784 roku.

4 Jezioro Loch Ness Leży w zapadlisku tektonicznym, zwanym Great Glen. Mierzy ono 35 km długości 1,5 km szerokości i ma ponad 250 m głębokości. Sławę temu jezioru zapewniła legenda o potworze zwanym Nessie.

5 Highlands- górzysty rejon Szkocji Znajduje się w północnej części Szkocji, obejmuje Góry Kaledońskie i Grampiany. Region ten należy do najmniej zaludnionych w Europie. Na jego terenie występują liczne jeziora, często przeciwstawiany jest nizinnej krainie Lowlands.

6 Zamek w Edynburgu Jedna z najpotężniejszych i najstarszych fortec w Wielkiej Brytanii. Symbol nie tylko samego Edynburga, ale i całej Szkocji. Jako jedna z niewielu obecnych twierdz posiada swój własny garnizon wojskowy.

7 Klasztor Dryburgh Dryburgh jest to XII wieczny klasztor znajdujący się nad rzeką Tweed w regionie granicznym w Szkocji. Został założony w 1152 roku przez mnichów.

8 Katedra św. Marii w Edynburgu Wybudowana w 1814 roku. Jest jednym z największych budynków neogotyckich na świecie.

9 Źródła: Dryburgh_Abbey-Scottish_Borders_Scotland.html dryburgh-abbey-mapa-lokalizacja-dojazd-ceny-bilety-galeria-zdjecia _Edynburgu Galashiels-Falkirk-Livingston-i- Stirling,wid, ,wiadomosc.html?ticaid=110396&_ticrsn=5 highlands.html Keith-OBrien-attacks-marginalisation-Christians.html


Pobierz ppt "Szkocja. Pole golfowe St. Andrews Znajduje się na wysokim klifie przy Zatoce na północno-wschodnim wybrzeżu. W tym ośrodku grano w golfa już w XV w."

Podobne prezentacje


Reklamy Google