Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Początek klasy drugiej to czas kiedy na lekcjach historii i religii rozmawiamy o reformacji. W naszym mieście działa wiele kościołów różnych wyznań i niektóre.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Początek klasy drugiej to czas kiedy na lekcjach historii i religii rozmawiamy o reformacji. W naszym mieście działa wiele kościołów różnych wyznań i niektóre."— Zapis prezentacji:

1 Początek klasy drugiej to czas kiedy na lekcjach historii i religii rozmawiamy o reformacji. W naszym mieście działa wiele kościołów różnych wyznań i niektóre z nich w ramach zajęć lekcyjnych nasza szkoła daje nam możliwość odwiedzić.

2 Kościół Ewangelicko - Augsburski św. Marcina w Krakowie Prawosławny Kościół Autokefaliczny – Parafia prawosławna w Krakowie

3 Kościół Ewangelicko - Augsburski Kościół św. Marcina został zbudowany w latach 1637 – 1640 dla karmelitanek bosych. Jest to budowla w stylu wczesnego baroku.

4 Kościół Ewangelicko - Augsburski Nad wejściem do kościoła uwagę zwraca napis: frustra vivit, qui nemini prodest na próżno żyje, kto nikomu nie przynosi pożytku

5 Kościół Ewangelicko - Augsburski Wewnątrz kościół może wydawać się nam pusty. Brak tu barwnych malowideł. Na uwagę zasługuje ołtarz z obrazem przedstawiającym Uciszenie burzy na morzu. Nad ołtarzem znajduje się drewniany krucyfiks gotycki z około 1370 r..

6 Kościół Ewangelicko - Augsburski Wewnątrz znajdują się także płyty poświęcone pamięci dwóch duszpasterzy ks. prof. dr. Wiktora Niemczyka, późniejszego rektora Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie i ks. seniora Karola B. Kubisza. Między nimi jest płaskorzeźba Mikołaja Reja.

7 Parafia Ewangelicka Liczba członków parafii krakowskiej wynosi prawie 500 osób. Należą do niej osoby z Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego i kilka rodzin z Kościoła Ewangelicko- Reformowanego

8 Kościół Ewangelicko - Augsburski Ambona w kościele św. Marcina Organy w kościele św. Marcina numery pieśni śpiewanych podczas nabożeństwa

9 Kościół Prawosławny Prawosławna placówka duszpasterska powstała w Krakowie w 1918 roku. Obecnie znajduje się przy ulicy Szpitalnej 24 i jest to cerkiew pod wezwaniem Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny.

10 Kościół Prawosławny Ikonostas - symbol świata niebiańskiego, miejsca szczególnego przebywania Boga. Jest to ściana z ikonami, która w cerkwi oddziela miejsce ołtarzowe od nawy, przeznaczonej dla wiernych.

11 Kościół Prawosławny Kościół liczy 506 tys. wiernych i jest drugim pod względem liczebności Kościołem w Polsce.

12 Ikonostas Kościół Prawosławny Ikona

13 Kościół Prawosławny

14 Galeria


Pobierz ppt "Początek klasy drugiej to czas kiedy na lekcjach historii i religii rozmawiamy o reformacji. W naszym mieście działa wiele kościołów różnych wyznań i niektóre."

Podobne prezentacje


Reklamy Google