Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PWSZ w Nysie KIERUNEK: FINANSE I BANKOWOŚĆ Retrospektywna ocena inwestycji na przykładzie inwestycji dokonanych w Spółdzielni Mieszkaniowej w Grodkowie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PWSZ w Nysie KIERUNEK: FINANSE I BANKOWOŚĆ Retrospektywna ocena inwestycji na przykładzie inwestycji dokonanych w Spółdzielni Mieszkaniowej w Grodkowie."— Zapis prezentacji:

1 PWSZ w Nysie KIERUNEK: FINANSE I BANKOWOŚĆ Retrospektywna ocena inwestycji na przykładzie inwestycji dokonanych w Spółdzielni Mieszkaniowej w Grodkowie AUTOR: Jolanta Gluza-Barzij PROMOTOR: dr inż. Marek Wilimowski

2 Celem pracy jest ocena inwestycji, na przykładzie retrospektywnej oceny termomodernizacji przeprowadzonej w latach w Spółdzielni Mieszkaniowej w Grodkowie.

3 Zawartość pracy 1.Podstawy inwestowania w nieruchomości. 2.Istotne czynniki oceny projektów inwestycyjnych. 3.Retrospektywna ocena termomodernizacji w Spółdzielni Mieszkaniowej w Grodkowie.

4 Charakterystyka Spółdzielni Zasoby Spółdzielni Gospodarka gruntami Gospodarka Spółdzielni Zatrudnienie Opłaty za korzystanie z mieszkań spółdzielczych

5 Działalność inwestycyjna Spółdzielni - termomodernizacja Opis inwestycji Nakłady inwestycyjne Pozyskanie środków na inwestycje wartość lata Nakłady inwestycyjne

6 Koszt kapitału Średnioważony koszt kapitału inwestycyjnego osiąga coraz niższą wartość. Głównie spowodowane jest to poprzez zmniejszające się oprocentowanie bonów skarbowych, które przyjęto do wyliczenia.

7 Opłacalność inwestycji lata ceny ceny uwolnione z inflacji ceny lata tys. GJ Zużycie w GJ

8 Efekty uzyskane lata efekty uzyskane uwolnione z inflacji efekty uzyskane zł

9 Przepływ strumieni pieniężnych [zł] lata

10 Wynik inwestycji PV(nakłady) = NPV = PI = 7,64 Rentowność = 664%

11 Podsumowanie Efekty pozytywne Obniżenie mocy zamówionej Utrzymanie ceny Efektywne korzystanie z c.o. Obniżenie kosztów przez ECO Efekty negatywne Zawilgocenie mieszkań Wyziębienie mieszkań


Pobierz ppt "PWSZ w Nysie KIERUNEK: FINANSE I BANKOWOŚĆ Retrospektywna ocena inwestycji na przykładzie inwestycji dokonanych w Spółdzielni Mieszkaniowej w Grodkowie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google