Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Joanna Jakacka. Surrealizm - Nadrealizm Pojawił się na początku lat 20 XX wieku Powstał jako forma buntu przeciw ówczesnemu życiu, moralności i autorytetom.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Joanna Jakacka. Surrealizm - Nadrealizm Pojawił się na początku lat 20 XX wieku Powstał jako forma buntu przeciw ówczesnemu życiu, moralności i autorytetom."— Zapis prezentacji:

1 Joanna Jakacka

2 Surrealizm - Nadrealizm Pojawił się na początku lat 20 XX wieku Powstał jako forma buntu przeciw ówczesnemu życiu, moralności i autorytetom Teoretykiem surrealizmu był Francuz, poeta Andre Breton, który w roku 1924 wydał Manifest surrealizmu. Rok później zorganizowano pierwszą surrealistyczną wystawę.

3 Cechy Surrealizmu: stymulowanie wyobraźni, wzorowanie się na dziełach dadaistycznych wyrażanie wizualne percepcji wewnętrznej, czyli jakiejś groteskowej, nierealnej wizji, dzieło malarskie powstawało w wyniku niekontrolowanego działania, swobodnych skojarzeń, ujawniania pragnień i nienazwanych stanów podświadomości,

4 Trzy typy twórczości surrealistycznej : 1.dążący do tworzenia nowej rzeczywistości poprzez stosowanie technik automatycznych", 2.kierunek figuratywny, - iluzjonistycznie odwzorowane przedmioty, zestawione w nieoczekiwane związki, wywołujące wrażenie dziwności, tajemniczości i nie zwykłości; 3.tzw. przedmioty surrealistyczne - tajemnicze obiekty, kojarzące się z magią

5 Przedstawiciele:

6 Jarosław Kukowski Modliszki Polska

7 Jacek Yerka Covan City Fortepian

8 Max Ernst Ocell de Foc The Robing of the Bride

9 Paul Delvaux The Village of the Mermaidsle miroir

10 Salvadore Dali Galatée aux Sphères La Persistencia De La Memoria

11 Jerzy Kujawski Maranatha 1 Maranatha 4

12 Inne przykłady surrealizmu:

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22 1.Kiedy pojawił się surrealizm? 1. w XIX wieku 2. w pierwszej połowie XX wieku 3. w drugiej połowie XX wieku 1. w XIX wieku 2. w pierwszej połowie XX wieku 3. w drugiej połowie XX wieku Zadania:

23 Zła odpowiedź

24 Gratulacje! dobra odpowiedź

25 2. Co było jedną z głównych cech sztuki surrealistycznej? 1.symulowanie wyobraźni 2.Pokazywanie wszystkiego bardzo realistycznie 3.Przepych i złocenia

26 Zła odpowiedź

27 Gratulacje! dobra odpowiedź

28 KONIEC


Pobierz ppt "Joanna Jakacka. Surrealizm - Nadrealizm Pojawił się na początku lat 20 XX wieku Powstał jako forma buntu przeciw ówczesnemu życiu, moralności i autorytetom."

Podobne prezentacje


Reklamy Google