Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

CZYM JEST IMPRESJONIZM ?. Początkowo był to termin obraźliwy- użyto go dla opisania wystawy obrazów, które wydały się szokująco szkicowe i niedopracowane.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "CZYM JEST IMPRESJONIZM ?. Początkowo był to termin obraźliwy- użyto go dla opisania wystawy obrazów, które wydały się szokująco szkicowe i niedopracowane."— Zapis prezentacji:

1 CZYM JEST IMPRESJONIZM ?

2 Początkowo był to termin obraźliwy- użyto go dla opisania wystawy obrazów, które wydały się szokująco szkicowe i niedopracowane.

3 Obecnie jest to nazwa najpopularniejszego kierunku sztuki Zachodu.

4 IMPRESJONIZM kierunek w malarstwie i rzeźbie zapoczątkowany w latach 60. XIX w. we Francji, którego celem było maksymalne zbliżenie do natury oraz subiektywne utrwalanie zjawisk jednostkowych.

5 PRZEDSTAWICIElE »Najważniejszymi przedstawicielami impresjonizmu byli: C. Monet, A. Renoir, E. Degas, C. Pissarro, A. Sisley, F. Bazille, B. Morisot. C. MonetA. RenoirE. DegasC. Pissarro A. SisleyF. BazilleB. Morisot

6 Impresja, wschód słońca Claude Monet 1872 Wybierając tytuł dla tego szkicowego widoku na Hawr, Monet mimowolnie przyczynił się do powstania nazwy "impresjonizm". Louis Leroy pisał w satyrycznym piśmie "Le Charivari": Impresja!

7 CLAUDE MONET

8 Twilight in Venice The Regatta at Argeneuil Regattes Monte Carlo The reader

9 Monet Twilight in Venice

10 The Regatta at Argenteuil Regattes

11 The reader

12 Pierre-Auguste Renoir

13 Girls on the Edge of Water Ball at the Moulin de la Galette Lunchreon of Boating Party The seine at Asni

14 T

15 Ballet Rehesrsal on the Set

16 EDGAR DEGAS

17 Ballet Rehersrsal on the Set Two Dancers at Rest Womman Drying Herself Befor the Performance

18 Lunchreon of Boating Party

19 Before the Performance

20 Dziękuję za uwagę Kordian1994


Pobierz ppt "CZYM JEST IMPRESJONIZM ?. Początkowo był to termin obraźliwy- użyto go dla opisania wystawy obrazów, które wydały się szokująco szkicowe i niedopracowane."

Podobne prezentacje


Reklamy Google