Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Liceum Ogólnokształcące im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Liceum Ogólnokształcące im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie"— Zapis prezentacji:

1 Liceum Ogólnokształcące im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie
20 lat rozwoju kultury w powiecie garwolińskim

2 Co o życiu kulturalnym Garwolina sądzą mieszkańcy?
W celu zdobycia informacji na temat instytucji kulturalnych w Garwolinie zapytaliśmy o opinię mieszkańców miasta. Anonimowa ankieta zawierała siedem pytań: Czy uważasz, że na przełomie 20 lat kultura na terenie Garwolina rozwinęła się? Jeśli tak, to jak bardzo? Jakie zmiany zauważasz dzięki działaniom kulturalnym? Jak duży wpływ na rozwój kultury w obrębie Garwolina mają władze samorządowe? Czy uważasz, że władze samorządowe biorą czynny udział w życiu kulturowym miasta? Czy uważasz, że poziom kultury zaspokaja potrzeby mieszkańców Garwolin i okolic? Jakie są Twoje pomysły na rozwinięcie życia kulturowego Garwolina?

3 Wyniki ankiety Ponad 70% ankietowanych zauważa zmiany w dziedzinie kultury na przestrzeni ostatnich lat. 16% uważa je za nieznaczne, 60% za umiarkowane, natomiast 24% dostrzega istotne zmiany w instytucjach kulturalnych Garwolina. Do najczęściej wymienianych należą: nowe wyposażenie kina większa ilość widzów kina i teatru większa ilość imprez kulturowych większy kult tradycji Jedna czwarta pytanych uważa, że samorząd ma duży wpływ na rozwój kultury, jednak ponad połowa twierdzi, że władze samorządowe nie angażują się bezpośrednio w życie kulturowe miasta. 88% badanych nie jest w pełni zadowolonych z poziomu życia kulturalnego w Garwolinie.

4 Wyniki ankiety W propozycjach dotyczących życia kulturalnego Garowlina najczęściej pojawiały się: rozbudowa CSiK budowa basenu, kręgielni, centrum rozrywki częstsza organizacja koncertów i imprez kulturowych; większa liczba seansów filmowych w kinie; budowa muzeum poświęcone historii powiatu Garwolińskiemu;

5 20 lat rozwoju kultury Kultura w Garwolnie na przestrzeni lat przeszła wielkie przeobrażenie – dawniej ograniczała się w zasadzie wyłącznie do biblioteki, kina (w bardzo słabo wyposażonego, pokazującego stare i mało znane filmy) oraz obiektów sportowych. Obecnie m. in: Połączono GOK z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji tworząc Centrum Sportu i Kultury W znacznym stopniu zmodernizowano kino „Wilga” Wyremontowano budynek CSiK Zmodernizowano i rozbudowano biblioteki – pedagogiczną oraz miejsko-powiatową, które otrzymały bardzo duże dotacje na zakup księgozbioru czy budowę czytelni internetowej Powstał teatr „Rękawiczka” Założono Chór Miasta Garwolin Zmieniło się podejście samorządów do kultury – na cele kulturalne przeznacza się obecnie znacznie więcej pieniędzy niż wcześniej. Zaowocowało to dymicznym rozwojem instytucji kulturalnych w mieście, znacznie częściej organizowane są koncerty i podobne imprezy kulturalne. Zapraszamy do prezentacji najważniejszych instytucji kulturalnych w Garwolinie.

6 Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie
Powstało w styczniu 2005 r. z połącznienia Garwolińskiego Ośrodka Kultury , Hali Sportowej oraz Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Jego dyrektorem jest obecnie p. Jarosław Kargol. Fragment wywiadu z p. Kargolem nt. powstania CSiK:

7 Kino „Wilga” w Garwolinie, mieszczące się w budynku CSiK

8 Hala Sportowa Hala Sportowa w Garwolinie – w skład kompleksu wchodzi m. in. pełnowymiarowe boisko do halowych gier zespołowych, sauna, solarium oraz wielofunkcyjne boisko o nawierzchni akrylowej

9 Stadion Miejski Stadion Miejski – posiada boisko piłkarskie, boisko do piłki plażowej, korty tenisowe oraz bieżnię

10 Teatr „Rękawiczka” Powstał dokładnie 10 lat temu. Założony został przez p. Izabelę Rękawek. Pierwszy spektakl, „Balladyna”, został wystawiony w Zespole Szkół nr 2 w Garwolinie, gdzie p. Rękawek jest nauczycielką. W późniejszym okresie teatr został przeniesiony do Garwolińskiego Ośrodka Kultury

11 Próba możliwości Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu ilustrującego możliwości aktorów teatru „Rękawiczka”

12 Dziesięć lat w jednej Rękawiczce
W czasie obchodów dziesiątej rocznicy powstania teatru zaprezentowano komedię „Audycja” Grzegorza Reszki, „Rozmowę mistrza Polikarpa ze Śmiercią” oraz dwa spektakle profilaktyczne: „Sekret” oraz „Szlaban”. Teatr Rękawiczka otrzymał certyfikat „Wspiera nas PaT”.

13 Chór Miasta Garwolin Przy garwolińskim Centrum Sportu i Kultury działa chór założony i dyrygowany przez p. Radosława Miturę, nauczyciela muzyki i dyrektora Szkoły Muzycznej I stopnia w Garwolinie. Oto fragment wywiadu z p. Miturą na temat powstania chóru:

14 W skład Zespołu Projektowego wchodzą…
Jakub Mikołaj Szlendak 1993, I F Hubert Grzegrzółka 1993, I F Anna Łysiak 1993, I F Sylwia Rogala 1993, I F Beata Piesiewicz 1993, I F Liceum Ogólnokształcące im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie ul. Długa 35 Garwolin Opiekun: p. Anna Trzmiel Wyrażamy zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie naszych danych osobowych przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, z siedzibą w Warszawie przy ul. Noakowskiego 10, w celach promocyjnych i informacyjnych programu Młodzieżowa Akcja Obywatelska – 20 lat później zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) teraz i w przyszłości. Wiemy, że przysługuje nam prawo wglądu do naszych danych oraz do ich poprawienia, a także ewentualnego usunięcia.


Pobierz ppt "Liceum Ogólnokształcące im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie"

Podobne prezentacje


Reklamy Google