Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Konin Konin dawniej Nowa przeprawa Urząd miejski Boisko typu Orlik Pływalnia Przedszkole Targ Skarpa Straż miejska Sposoby komunikowania się z obywatelami.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Konin Konin dawniej Nowa przeprawa Urząd miejski Boisko typu Orlik Pływalnia Przedszkole Targ Skarpa Straż miejska Sposoby komunikowania się z obywatelami."— Zapis prezentacji:

1 Konin Konin dawniej Nowa przeprawa Urząd miejski Boisko typu Orlik Pływalnia Przedszkole Targ Skarpa Straż miejska Sposoby komunikowania się z obywatelami Wyjście z bezrobocia Struktura bezrobocia To My

2 Strona główna Konin dawniej

3 Strona główna Nowa przeprawa Konin obecnie… Wywiad z mieszkańcem Konina, użytkownikiem przeprawy.

4 Strona główna Urząd miejski

5 Strona główna Boisko typu Orlik Rozmowa z nauczycielem wychowania fizycznego.

6 Strona głównaPływalnia Opinia mieszkańca na temat pływalni.

7 Strona główna Przedszkole Matka o przedszkolu córki.

8 Strona główna Targ Wywiad z klientką targu

9 Strona główna Skarpa Mieszkanka miasta o Skarpie

10 Strona główna Straż miejska

11 Strona główna Sposoby komunikowania się z obywatelami W zakresie popularyzacji elektronicznych środków komunikacji podjęto następujące działania: 1.Strona internetowa miasta www.konin.pl, gdzie zamieszczane są informację z działalności samorządu 2.Komunikator dla mieszkańców, dzięki któremu mogą bezpośrednio kierować swoje pytania do Prezydenta Miasta - formularz Pytania do Prezydenta". 3.Wzbogacono serwis informacyjny o wizualne środki przekazu - Informator Samorządowy 4.Rozbudowywano i uaktualniano Biuletyn Informacji Publicznej, zawierający informacje dotyczące funkcjonowania Urzędu Miejskiego w Koninie, jego jednostek organizacyjnych, spółek, Rady Miasta Konina oraz informacje dotyczące tego jak załatwić sprawę w urzędzie. W BIP prowadzono ankiety dotyczące oceny pracy urzędu, publikowano ich wyniki

12 Strona główna Wyjście z bezrobocia Kryzys gospodarczy nie ominął Konina. Doszło do likwidacji kilku zakładów pracy. Miasto z myślą swoich mieszkańcach i dostarczeniu im atrakcyjnego rynku pracy przygotowało dobrą ofertę inwestycyjną. Samorząd oferuje w niej dwie grupy zwolnień z podatku od nieruchomości. Pierwsza grupa dotyczy udzielania pomocy regionalnej na wsparcie nowych inwestycji lub tworzenia nowych miejsc pracy związanych z powstającą inwestycją. Istnieją dwie możliwości uzyskania zwolnienia od podatku z nieruchomości dla inwestycji o charakterze przemysłowym lub usługowym: w zależności od zainwestowanego kapitału i w zależności od nowych miejsc pracy. Druga grupa dotyczy zwolnień z podatku od nieruchomości w ramach pomocy de minimis dla przedsiębiorców tworzących nowe miejsca pracy na terenie miasta. Obecnie dwie nowe firmy rozpoczęły inwestycje w Koninie. Pierwsza to firma Chemat, która wybuduje gorzelnię wytwarzającą półprodukty do produkcji bioetanolu oraz linię technologiczną do produkcji biogazu. Drugim inwestorem jest WAPECO. Firma ta wybuduje zakład produkujący materiały budowlane z popiołów powstałych ze spalania węgla brunatnego. Miasto przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie prowadzi Klub Integracji Społecznej, sprawujący miedzy innymi opiekę nad osobami bezrobotnymi i długotrwale bezrobotnymi. Powiatowy Urząd Pracy prowadzi liczne szkolenia umożliwiające osobom bezrobotnym pozyskiwanie nowych umiejętności i kwalifikacji. PUP pośredniczy w poszukiwaniu pracy.

13 Strona główna Struktura bezrobocia

14 Strona główna To My

15 Strona główna To My Emilia Kowalska Karolina Sobczak Sylwia Dutkiewicz Jacek Andrzejewski Zespół szkół im. Mikołaja Kopernika w Koninie Klasa: II S Opiekun: Pani Agnieszka Nizgorska Wyrażamy zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, z siedzibą w Warszawie przy ul. Noakowskiego 10, w celach informacyjnych programów edukacyjnych zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002 r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) teraz i w przyszłości. Wiemy, że przysługuje nam prawo wglądu do swoich danych oraz do ich poprawienia, a także ewentualnego usunięcia.


Pobierz ppt "Konin Konin dawniej Nowa przeprawa Urząd miejski Boisko typu Orlik Pływalnia Przedszkole Targ Skarpa Straż miejska Sposoby komunikowania się z obywatelami."

Podobne prezentacje


Reklamy Google