Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Publiczne Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Burzeninie

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Publiczne Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Burzeninie"— Zapis prezentacji:

1 Publiczne Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Burzeninie
20 LAT Z GMINĄ BURZENIN Samorząd Gminy Burzenin

2 LOKALIZACJA Gmina Burzenin to gmina wiejska położona w woj. łódzkim, powiecie sieradzkim. Gmina ta ma prawie 119 km ² powierzchni, a liczba jej mieszkańców wynosi ponad 6000 osób. Sąsiednimi gminami są: Brzeźnio, Sieradz, Zapolice, Widawa, Konopnica i Złoczew.

3 DOM KULTURY Dawniej… I dziś.

4 DZIAŁANIA W DOMU KULTURY
W Domu Kultury w Burzeninie organizowane są różnorodne spotkania. Odwiedziło nas wielu znanych i ciekawych osób m.in. : Krystyna Sienkiewicz- aktorka Anna Maria Wesołowska- sędzina Izabela Sowa- pisarka Małgorzata Budzyńska- pisarka Andrzej Grabowski- pisarz Ponadto w Domu Kultury odbywają się zajęcia taneczne, próby orkiestry dętej, zajęcia muzyczne – nauka gry na keyboardzie. Dom Kultury dysponuje dostępem do kafejki internetowej i biblioteki. Udostępnia salę na organizowanie uroczystości szkolnych. Odbywają się w nim spotkania emerytów i rencistów oraz różnych kół zainteresowań.

5 NASZE GIMNAZJUM

6 Publiczne Gimnazjum im. M. Kopernika w Burzeninie funkcjonuje od 1999 roku, a w nowym budynku od 2002 roku. W 2005 roku nadano szkole imię patrona - Mikołaja Kopernika.  Uczy się tutaj około 300 uczniów (klasy I - III). Wiedzę i doświadczenie przekazuje młodzieży 20 nauczycieli. Obecnie placówką kieruje p. Beata Piotrowska. W bieżącym roku powstała długo oczekiwana sala gimnastyczna, wyposażona w nowoczesny sprzęt.

7 PLAŻOWA SIATKÓWKA NOCĄ
Jeden z nauczycieli Gimnazjum w Burzeninie, p. Aleksander Kowalski jest pomysłodawcą oraz organizatorem plażowej siatkówki nocą. Oto fragment rozmowy z panem Kowalskim : W gminie Burzenin od 2003 roku jest organizowana siatkówka plażowa nocą, skąd u pana wziął się pomysł na jej zorganizowanie? Siatkówka plażowa nocą zapoczątkowała swoją historię właśnie u nas. Była pierwszą taką imprezą w Polsce. Pomysł wyszedł z mojej inicjatywy, ponieważ interesuję się sportem i został on poparty przez gminę, która pokryła połowę kosztów z powstaniem tej imprezy. Czy współpraca z gminą przebiega bezkonfliktowo? Oczywiście. Nasza współpraca układa się rewelacyjnie. Idąc do gminy z moim pomysłem zostałem poparty. Gmina opłaca sędziów, ponosi koszty za nagrody oraz finansuje stroje. Czy musi się pan o to ubiegać ? Raczej nie. Jest tak, że ja narzucam propozycję, a gmina niczego nie utrudnia.

8

9 GMINNY KLUB SPORTOWY W naszej gminie działa drużyna piłkarska – GKS Burzenin Jej prezesem jest Jakub Nawrocki. Nasza drużyna współpracuje z gminą w sprawach organizacyjnych klubu. Gmina przeznacza na klub zł. rocznie. Pieniądze wykorzystywane są na: stroje piłkarskie sprzęty przejazdy autokarem na mecze finansowanie trenerów oraz sędziów Współpraca między gminą a klubem jest bardzo korzystna. Urząd gminy w przyszłości planuje całkowitą odnowę stadionu.

10

11 STADION

12 WARTO NAS ODWIEDZIĆ!

13 W skład Zespołu Projektowego wchodzą…
Magdalena Buczkowska 1994r, , 3d Marlena Figas 1994r, , 3d Katarzyna Kołodziej 1994r, , 3d Paulina Kędzierska 1994r, , 3d Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Burzeninie Małgorzata Wojtasiak Wyrażamy zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie naszych danych osobowych przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, z siedzibą w Warszawie przy ul. Noakowskiego 10, w celach promocyjnych i informacyjnych programu Młodzieżowa Akcja Obywatelska – 20 lat później zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) teraz i w przyszłości. Wiemy, że przysługuje nam prawo wglądu do naszych danych oraz do ich poprawienia, a także ewentualnego usunięcia.


Pobierz ppt "Publiczne Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Burzeninie"

Podobne prezentacje


Reklamy Google