Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Publiczne Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Burzeninie 20 LAT Z GMINĄ BURZENIN Samorząd Gminy Burzenin.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Publiczne Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Burzeninie 20 LAT Z GMINĄ BURZENIN Samorząd Gminy Burzenin."— Zapis prezentacji:

1

2 Publiczne Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Burzeninie 20 LAT Z GMINĄ BURZENIN Samorząd Gminy Burzenin

3 LOKALIZACJA Gmina Burzenin to gmina wiejska położona w woj. łódzkim, powiecie sieradzkim. Gmina ta ma prawie 119 km ² powierzchni, a liczba jej mieszkańców wynosi ponad 6000 osób. Sąsiednimi gminami są: Brzeźnio, Sieradz, Zapolice, Widawa, Konopnica i Złoczew.

4 DOM KULTURY Dawniej… I dzi ś.

5 DZIAŁANIA W DOMU KULTURY W Domu Kultury w Burzeninie organizowane są różnorodne spotkania. Odwiedziło nas wielu znanych i ciekawych osób m.in. : - Krystyna Sienkiewicz- aktorka - Anna Maria Wesołowska- sędzina -Izabela Sowa- pisarka -Małgorzata Budzyńska- pisarka -Andrzej Grabowski- pisarz Ponadto w Domu Kultury odbywają się zajęcia taneczne, próby orkiestry dętej, zajęcia muzyczne – nauka gry na keyboardzie. Dom Kultury dysponuje dostępem do kafejki internetowej i biblioteki. Udostępnia salę na organizowanie uroczystości szkolnych. Odbywają się w nim spotkania emerytów i rencistów oraz różnych kół zainteresowań.

6 NASZE GIMNAZJUM

7 … Publiczne Gimnazjum im. M. Kopernika w Burzeninie funkcjonuje od 1999 roku, a w nowym budynku od 2002 roku. W 2005 roku nadano szkole imię patrona - Mikołaja Kopernika. Uczy się tutaj około 300 uczniów (klasy I - III). Wiedzę i doświadczenie przekazuje młodzieży 20 nauczycieli. Obecnie placówką kieruje p. Beata Piotrowska. W bieżącym roku powstała długo oczekiwana sala gimnastyczna, wyposażona w nowoczesny sprzęt.

8 PLAŻOWA SIATKÓWKA NOCĄ Jeden z nauczycieli Gimnazjum w Burzeninie, p. Aleksander Kowalski jest pomysłodawcą oraz organizatorem plażowej siatkówki nocą. Oto fragment rozmowy z panem Kowalskim : -W gminie Burzenin od 2003 roku jest organizowana siatkówka plażowa nocą, skąd u pana wziął się pomysł na jej zorganizowanie? -Siatkówka plażowa nocą zapoczątkowała swoją historię właśnie u nas. Była pierwszą taką imprezą w Polsce. Pomysł wyszedł z mojej inicjatywy, ponieważ interesuję się sportem i został on poparty przez gminę, która pokryła połowę kosztów z powstaniem tej imprezy. -Czy współpraca z gminą przebiega bezkonfliktowo? -Oczywiście. Nasza współpraca układa się rewelacyjnie. Idąc do gminy z moim pomysłem zostałem poparty. Gmina opłaca sędziów, ponosi koszty za nagrody oraz finansuje stroje. -Czy musi się pan o to ubiegać ? -Raczej nie. Jest tak, że ja narzucam propozycję, a gmina niczego nie utrudnia.

9

10 GMINNY KLUB SPORTOWY W naszej gminie działa drużyna piłkarska – GKS Burzenin. Jej prezesem jest Jakub Nawrocki. Nasza drużyna współpracuje z gminą w sprawach organizacyjnych klubu. Gmina przeznacza na klub 25 000 zł. rocznie. Pieniądze wykorzystywane są na: stroje piłkarskie sprzęty przejazdy autokarem na mecze finansowanie trenerów oraz sędziów Współpraca między gminą a klubem jest bardzo korzystna. Urząd gminy w przyszłości planuje całkowitą odnowę stadionu.

11

12 STADION

13 WARTO NAS ODWIEDZIĆ!

14 W skład Zespołu Projektowego wchodzą… Magdalena Buczkowska 1994r, 661581843, 3d Marlena Figas 1994r,783859575, 3d Katarzyna Kołodziej 1994r, 793708644, 3d Paulina Kędzierska 1994r, 781782988, 3d Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Burzeninie Małgorzata Wojtasiak ewa223@gazeta.pl Wyrażamy zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie naszych danych osobowych przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, z siedzibą w Warszawie przy ul. Noakowskiego 10, w celach promocyjnych i informacyjnych programu Młodzieżowa Akcja Obywatelska – 20 lat później zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002 r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) teraz i w przyszłości. Wiemy, że przysługuje nam prawo wglądu do naszych danych oraz do ich poprawienia, a także ewentualnego usunięcia.


Pobierz ppt "Publiczne Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Burzeninie 20 LAT Z GMINĄ BURZENIN Samorząd Gminy Burzenin."

Podobne prezentacje


Reklamy Google