Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

S ZEŚCIOLATKI PRZEKRACZAJĄ PROGI … SZKOŁY P ODSTAWOWEJ NR 41 W K RAKOWIE czyli o tym, jak nasi najmłodsi milusińscy współpracują ze starszymi kolegami.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "S ZEŚCIOLATKI PRZEKRACZAJĄ PROGI … SZKOŁY P ODSTAWOWEJ NR 41 W K RAKOWIE czyli o tym, jak nasi najmłodsi milusińscy współpracują ze starszymi kolegami."— Zapis prezentacji:

1 S ZEŚCIOLATKI PRZEKRACZAJĄ PROGI … SZKOŁY P ODSTAWOWEJ NR 41 W K RAKOWIE czyli o tym, jak nasi najmłodsi milusińscy współpracują ze starszymi kolegami

2 P OSYŁAĆ CZY NIE POSYŁAĆ SZEŚCIOLATKA DO SZKOŁY ? Przed tym dylematem staje coraz więcej rodziców. Obecnie mają oni jeszcze możliwość wyboru czy pozostawić dziecko o rok dłużej w przedszkolu, czy też wysłać je do szkoły. Wielu rodziców obawia się, że ich pociechy nie poradzą sobie z trudami szkolnych obowiązków, niektórzy wysuwają argument skróconego dzieciństwa… Chcemy tą prezentacją rozwiać Państwa wątpliwości. Sześciolatki doskonale funkcjonują w szkolnej rzeczywistości. To zasługa zarówno nauczycieli, którzy starają się dostosować swoje wymagania do możliwości dzieci, ale również starszych kolegów sześciolatków, którzy często wspólnie z najmłodszymi bawią się i uczą.

3 K AWIARENKI, KAWIARENKI … Co roku w naszej szkole podczas Dnia Otwartego organizujemy kawiarenkę, która jest okazją do zapoznania się zarówno z budynkiem szkoły, jak i osobami, które w niej się uczą i pracują. Jest to pierwsze oficjalne spotkanie dzieci i ich rodziców z nauczycielami i dyrekcją szkoły umilone występami uczniów. Często są to właśnie nasze sześciolatki! Dzieci mogą wtedy spokojnie pospacerować po całej szkole, zaglądając w każdy jej kąt. Rodzice mają możliwość zapytania o wiele spraw dotyczących pracy w klasach 0 i 1.

4 R AZEM NIE OSOBNO Od lat w naszej szkole panuje tradycja, by najważniejsze uroczystości były przygotowywane i przeżywane przez uczniów klas 0-6. Kiedy więc na początku roku planujemy kalendarz imprez, od razu ustalamy, że dany apel będzie przygotowany przez dwie klasy– jedną z poziomu 0-3 i jedną z poziomu klas 4-6. Tak też było i w tym roku. Niedawno przeżywany przez nas apel wielkanocny przygotowały kl. IVB i IIIa. Uczniowie znakomicie współpracowali i występ był bardzo udany. Zresztą sami zobaczcie…

5

6 G OŚCIE, GOŚCIE … W NASZEJ SZKOLE CZĘSTO GOSZCZĄ PRZEDSZKOLAKI. T AK TEŻ BYŁO W TYM ROKU PODCZAS APELU WIELKANOCNEGO.

7 Każdy przedszkolak otrzymał od zajączka wielkanocną niespodziankę… i oczywiście serdeczne życzenia, które przekazała Pani Dyrektor.

8 Z A KURTYNĄ CZYLI TEATRALNE WARIACJE W naszej szkole od lat działa Koło Teatralne. Był czas, gdy w jego zajęciach uczestniczyły dzieci z klas 1-6 wspólnie przygotowując spektakle i twórczo się bawiąc. Dziś co prawda członkami koła są dzieci z klas starszych, ale nie zapomnieli oni o swoich najmłodszych kolegach. To właśnie specjalnie dla nich przygotowali spektakl pt. Krzywa bajka. Na swój występ zaprosili również zaprzyjaźnionych przedszkolaków. Panie z kl. III przygotowały teatralne zabawy i tak przeżyliśmy ciekawy dzień pod znakiem TEATRU.

9 Dzieci bardzo żywo reagowały na grę aktorów. Tym bardziej, że spektakl był tak pomyślany, by wchodzić w interakcję z publicznością.

10 Po oglądnięciu spektaklu przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy, którą przygotowały specjalnie dla nich klasy III. Wszyscy zostali podzieleni na grupy (w każdej były i przedszkolaki i uczniowie klas III oraz jedno dziecko z 0) i bawiąc się rywalizowali zbierając punkty za każdą konkurencję. Dzieci układały puzzle, kolorowały bajkowe postacie, poszukiwały zaginionych rekwizytów i odgadywały baśniowe zagadki.

11 Każdy uczestnik zabawy otrzymał w prezencie nalepkę- kwiatuszek z napisem Przyjaciel Szkoły Podstawowej nr 41

12 W naszej szkole codziennie jest ciekawie… Nauczyciele mają wiele pomysłów, by urozmaicać nam zajęcia. Zdarza się, że nieoczekiwanie nawzajem się odwiedzamy podczas lekcji… Jednymi z naszych ulubionych zajęć są lekcje języka angielskiego- to zasługa pana Janka, który lubi zaskakiwać. Jeśli chcesz się też uczyć poprzez zabawę- nie zwlekaj i zapisz się do klasy sześciolatków!


Pobierz ppt "S ZEŚCIOLATKI PRZEKRACZAJĄ PROGI … SZKOŁY P ODSTAWOWEJ NR 41 W K RAKOWIE czyli o tym, jak nasi najmłodsi milusińscy współpracują ze starszymi kolegami."

Podobne prezentacje


Reklamy Google