Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Ulotka informacyjna dla rodziców Sześciolatek w szkole.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Ulotka informacyjna dla rodziców Sześciolatek w szkole."— Zapis prezentacji:

1 Ulotka informacyjna dla rodziców Sześciolatek w szkole

2 Szanowni Państwo, Ustawa o systemie oświaty wprowadza obniżenie wieku obowiązku szkolnego.

3 W latach 2009-2011 decyzja o rozpoczęciu nauki w szkole przez dziecko 6-letnie należy do Rodziców. Od 1 września 2012 zostanie wprowadzony obowiązek szkolny dla wszystkich 6-latków.

4 Drodzy Rodzice! Jeżeli Państwa dziecko urodziło się w roku 2003 ma możliwość rozpoczęcia nauki w klasie pierwszej od 1 września 2009 r. Wniosek o przyjęcie dziecka składacie Państwo do dyrektora szkoły.

5 Dyrektor szkoły podstawowej może przyjąć Wasze dziecko do szkoły, jeżeli: było objęte wychowaniem przedszkolnym w roku szkolnym poprzedzającym rok szkolny, szkoła posiada warunki organizacyjne.

6 Jeżeli Wasze dziecko nie było objęte wychowaniem przedszkolnym (w przedszkolu, w oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej lub w innej formie wychowania przedszkolnego) warunkiem przyjęcia do klasy pierwszej jest pozytywna opinia o możliwości rozpoczęcia przez dziecko spełniania obowiązku szkolnego, wydana przez poradnię psychologiczno-pedagogiczną.

7 Jeżeli Państwa dziecko rozpocznie naukę w szkole 1 września 2009 r. to będzie się uczyło wg nowej podstawy programowej dostosowanej do indywidualnego rozwoju każdego dziecka.

8 Szkoła zapewni: ciekawe i skuteczne metody pracy z dzieckiem, przyjazny klimat, wyposażenie sali sprzyjające nauce i zabawie, naukę języka obcego i zajęcia pozalekcyjne, rozwój zdolności i zainteresowań dziecka, opiekę w świetlicy.

9 Szkoła zapewni standardy odpowiadające opiece przedszkolnej, a dzieckiem zaopiekuje się przyjazny i dobrze przygotowany nauczyciel.

10 Jeżeli Wasze sześcioletnie dziecko od 1 września w roku 2009 nie będzie uczniem szkoły, będzie miało obowiązek odbycia rocznego przygotowania przedszkolnego (w przedszkolu lub w oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej).

11 Rodzice do Was należy decyzja, czy dziecko rozpocznie naukę w szkole, czy pozostanie jeszcze w przedszkolu.


Pobierz ppt "Ulotka informacyjna dla rodziców Sześciolatek w szkole."

Podobne prezentacje


Reklamy Google