Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Szkoła wspomaga wychowanie Dobra szkoła – to przede wszystkim mądra szkoła. Niechaj w pracy wychowawczej wszyscy zaangażowani w nią ludzie, [...] poczują

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Szkoła wspomaga wychowanie Dobra szkoła – to przede wszystkim mądra szkoła. Niechaj w pracy wychowawczej wszyscy zaangażowani w nią ludzie, [...] poczują"— Zapis prezentacji:

1 Szkoła wspomaga wychowanie Dobra szkoła – to przede wszystkim mądra szkoła. Niechaj w pracy wychowawczej wszyscy zaangażowani w nią ludzie, [...] poczują się związani najpiękniejszym zadaniem – zadaniem cierpliwego i pełnego spokojnej mądrości ukazywania dojrzewającym ludziom, jak być człowiekiem naprawdę … (kardynał Karol Wojtyła - list z 30.09.1970 r.)

2 Warsztaty dla rodziców Warsztaty dla rodziców pod hasłemWspółpraca rodziców ze szkołą odbyły się w kilku miejscach województwa pomorskiego.

3 Spotkanie w Lichnowach 28 września 2006 w świetlicy Nazaret w miejscowości Lichnowy spotkali się rodzice z Delegatury Tczew.

4

5 Spotkanie w Kościerzynie 5 października 2006r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Kościerzynie spotkali się rodzice z Delegatury Kościerzyna.

6

7 Spotkania w Słupsku i w Ustce 6 października 2006r. w Słupsku 17 października 2006r. w Ustce spotkali się rodzice z Delegatury Słupsk.

8 Wnioski Rodziców

9 wniosek 1 Przyjazna kadra pedagogiczna.

10 wniosek 2 Powoływanie Rady Szkoły.

11 wniosek 3 Znoszenie barier pomiędzy nauczycielem a rodzicem.

12 wniosek 4 Osobne miejsce na rozmowę z nauczycielem w szkole (nie na korytarzu czy w pokoju nauczycielskim).

13 wniosek 5 Zawieszenie w szkole gablot z informacjami dla rodziców, np. z rozliczeniem finansowym.

14 wniosek 6 Zmiana nazwy składka na Radę Rodziców na np. Fundusz Uczniowski.

15 wniosek 7 Kierowanie rodziców do specjalistów – podawanie adresów lub numerów telefonów przydatnych instytucji i osób.

16 wniosek 8 Zakładanie szkół społecznych jako dowód na zwiększającą się aktywność rodziców.

17 wniosek 9 Zmniejszanie liczebności klas i szkół powoduje zwiększenie aktywności rodziców.

18 wniosek 10 Uświadamianie rodziców jak przeciwdziałać anoreksji, bulimii i bigoreksji.

19 wniosek 11 Dbanie o dziecko uzdolnione.

20 wniosek 12 Rodzice oczekują wsparcia, a nie tylko krytyki ze strony szkoły.

21 wniosek 13 Rodzice oczekują fachowego wsparcia ze strony nauczyciela.

22 wniosek 14 Rodzice oczekują od szkoły uczenia kultury i patriotyzmu.

23 Wypowiedzi Rodziców Lubię pracować na rzecz innych. Mam satysfakcję, że moja pomoc jest zauważalna i potrzebna. Poprzez działania na rzecz szkoły rodzic i dziecko czują się bardziej związani ze szkołą. Dla mnie szkoła ma skupić się na nauczaniu. Wychowanie należy do rodziców.

24 Wypowiedzi Rodziców cd. Karta Nauczyciela to skarb – wywieźć ją na bezludną wyspę i zakopać Pomimo otwarcia szkoły na współpracę z rodzicami, to od nas zależy jak będzie wyglądała ta współpraca

25 Wniosek końcowy

26 Działalność rodziców we wszystkich szkołach naszego województwa jest bardzo zbliżona. Rodzice organizują festyny i kwesty, malują, remontują i dekorują szkoły. Problemy związane z ich dziećmi są bardzo zbieżne.

27 Serdecznie dziękujemy za uwagę. Rodzice i


Pobierz ppt "Szkoła wspomaga wychowanie Dobra szkoła – to przede wszystkim mądra szkoła. Niechaj w pracy wychowawczej wszyscy zaangażowani w nią ludzie, [...] poczują"

Podobne prezentacje


Reklamy Google