Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

STOP Cyberprzemocy.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "STOP Cyberprzemocy."— Zapis prezentacji:

1 STOP Cyberprzemocy

2 Co to jest Cyberprzemoc?
Cyberprzemoc to inaczej przemoc z użyciem mediów elektronicznych – przede wszystkim Internetu i telefonów komórkowych.  Problem ten dotyczy przede wszystkim dzieci i młodzieży. Cyberprzemoc pojawiła się na przełomie XX i XXI wieku. Bardziej drastyczną formą ataku jest sporządzanie witryn internetowych, wpisów na forach dyskusyjnych czy dręczenia przez komunikatory sieciowe. Zamiarem internetowych chuliganów jest zdyskredytowanie konkretnej osoby lub grupy ludzi czy nawet całych społeczności.

3

4 Formy Cyberprzemocy: Rozsyłanie kompromitujących materiałów,
Włamania na konta pocztowe i konta komunikatorów w celu rozsyłania kompromitujących wiadomości, Dalsze rozsyłanie otrzymanych danych i wiadomości jako zapisu rozmowy, czy kopii  a, Tworzenie kompromitujących i ośmieszających stron internetowych.

5 Jeśli doświadczasz cyberprzemocy:
powiedz o tym zaufanej osobie dorosłej - z jej pomocą będzie Ci łatwiej poradzić sobie z tą sytuacją. postaraj się nie kontaktować ze sprawcą cyberprzemocy i nie odpowiadać na jego zaczepki. Dzięki temu unikniesz prowokowania go do dalszych działań. zachowaj wszystkie dowody cyberprzemocy - nie kasuj smsów, i, rozmów na czatach lub komunikatorach. skontaktuj się z nami pod bezpłatnym numerem    100 lub wyślij wiadomość na adres

6 WIRTUALNA PRZEMOC- REALNE SKUTKI !!!

7 Jeśli jesteś świadkiem cyberprzemocy:
nie przesyłaj dalej ośmieszających wiadomości pomóż pokrzywdzonej osobie poprzez poinformowanie kogoś dorosłego o jej sytuacji zaproponuj pokrzywdzonej osobie kontakt z Helpline.org.pl 

8

9 Badania przeprowadzone na grupie dzieci w wieku lat na temat dręczenia w sieci i realu 22% dziewczynek miało styczność z cyberbullyingiem (w świecie realnym 12,3%) 11% chłopców miało styczność z cyberbullyingiem (w świecie realnym 14,1%) Zgodnie z badaniami prowadzonymi na grupie 1000 osób, jedna trzecia nastolatków była obrażana lub wyśmiewania w Internecie, 10% spotkało się z groźbami fizycznymi publikowanymi online.

10 W dniu 6 czerwca 2011 r. weszła w życie poprawka do ustawy - Kodeks karny, uznająca cyberprzemoc jak i stalking w Polsce za czyn zabroniony. Obecnie czyn ten podlega karze.

11 Jak być bezpiecznym w internecie ?
1. Prywatność Kontroluj dostęp do Twoich danych i innych informacji, które umieszczasz w swoim profilu. 2. Zdjęcia Zastanów się dobrze zanim zamieścisz w Sieci swoje zdjęcia, które mogą być użyte, przez innych użytkowników Sieci, w sposób jakiego byś sobie nie życzył/a. 3. Kontakty z innymi Bądź czujny/a w kontaktach z osobami znanymi wyłącznie Sieci.

12 4. Działaj mądrze Ktoś Cię prowokuje. Nie daj mu satysfakcji. 5
4. Działaj mądrze Ktoś Cię prowokuje? Nie daj mu satysfakcji. 5. Pamiętaj o realu Internet jest fajny, ale nie zapominaj o realnym świecie. Kontroluj to, ile czasu spędzasz w Sieci. 6. Pomoc Masz prawo do godności w Internecie. Jeżeli jesteś atakowany/a, ktoś Cię straszy lub grozi Ci działaj w swojej obronie.

13 KONIEC Dziękuję za uwagę  Aleksandra Wójcik IIa Źródła: Wikipedia, Helpline.org.pl


Pobierz ppt "STOP Cyberprzemocy."

Podobne prezentacje


Reklamy Google