Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Dla Gimnazjum w Teresinie prezentują :. KSEON Optivum Przedstawia: Kalesanty Gwizduła Droga do szkoły ponadgimnazjalnej.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Dla Gimnazjum w Teresinie prezentują :. KSEON Optivum Przedstawia: Kalesanty Gwizduła Droga do szkoły ponadgimnazjalnej."— Zapis prezentacji:

1 Dla Gimnazjum w Teresinie prezentują :

2 KSEON Optivum Przedstawia: Kalesanty Gwizduła Droga do szkoły ponadgimnazjalnej

3 Cześć! Nazywam się Kalesanty Gwizduła i jestem uczniem pierwszej klasy LO. Opowiem Ci, jak się dostałem do mojej szkoły za pomocą Systemu KSEON Optivum. To naprawdę bardzo proste!

4 Najpierw założyłem sobie indywidualne konto. Do jego założenia niezbędny był PESEL. Jeśli go nie znasz zapytaj rodziców. System nadał mi login (identyfikator), który zapisałem. Hasło wymyśliłem sobie sam. To bardzo ważne, żeby dobrze je zapamiętać! Dane osobowe kandydata Krok 1.

5 Potem wybrałem szkoły, do których chciałem się dostać – mogłem wybrać najwyżej trzy. Wybór szkół Krok 2.

6 Później wybrałem oddziały, do których chciałem chodzić. Ponieważ najbardziej chciałem się uczyć matematyki, wybrałem oddział matematyczny jako pierwszy. Najmniej interesowała mnie biologia, dlatego oddział przyrodniczy wybrałem jako ostatni. Krok 2 c.d. Wybór oddziałów

7 Jeżeli dostałbym się do oddziału matematycznego, skreślono by mnie z list kandydatów do oddziałów wybranych dalej. Jeżeli nie udałoby mi się dostać do mojego oddziału numer jeden, następnym w kolejności będzie mój oddział numer dwa itd. Dlatego kolejność wyboru oddziałów jest tak ważna! Krok 2 c.d. Kandydat dostał się do oddziału, który określił jako swój numer jeden Wybrałem wszystkie dostępne oddziały, aby mieć większe szanse na dostanie się do jednej z tych szkół.

8 Kiedy ostatecznie przemyślałem kolejność wyboru oddziałów, wydrukowałem z Systemu podanie i zaniosłem je do szkoły pierwszego wyboru, czyli do szkoły prowadzącej oddział dla mnie najważniejszy – matematyczny. Podanie zostało sprawdzone Krok 3. Jeśli po złożeniu podania chciałbym zmienić szkołę lub kolejność oddziałów, to musiałbym anulować podanie i złożyć nowe.

9 Następnie, zaniosłem 3 kopie mojego świadectwa do szkoły pierwszego wyboru, ponieważ wybrałem 3 szkoły. Zawsze musisz donieść tyle kopii świadectw, ile szkół wybrałeś! Krok 4. Pod koniec roku szkolnego dostałem oryginał i kopie świadectwa. Na tej podstawie wypełniłem w Internecie formularz o moich osiągnięciach. Wprowadzanie ocen

10 Kilka dni później na stronie internetowej zobaczyłem informację o zaakceptowaniu mojego świadectwa i przyznanych punktach. Wcześniej podliczyłem sobie w domu, ile powinienem uzyskać punktów i sprawdziłem, czy punkty na stronie zgadzają się z moimi wyliczeniami. Krok 4 c.d. Informacja o przydzielonych punktach

11 Jakiś czas później na stronie głównej mojego konta znalazła się informacja o przydziale dla mnie miejsca w szkole. Krok 5.

12 Zostałem przyjęty! Musiałem już tylko zanieść oryginał świadectwa do szkoły, do której się dostałem. Jeżeli nie zrobiłbym tego w wyznaczonym czasie, zostałbym skreślony z listy. Informacja o przydziale kandydata do oddziału Krok 5 c.d.

13 I w ten sposób dostałem się do mojego liceum.

14 Gdybym nie został przyjęty! Wyszukałbym dla siebie szkołę, która dysponuje wolnymi miejscami z listy znajdującej się na stronie internetowej i w szkole ponadgimnazjalnej Następnie zgłosiłbym się do tej szkoły. Informacja o wolnych miejscach

15 Dziękujemy za uwagę Życzymy powodzenia w rekrutacji!


Pobierz ppt "Dla Gimnazjum w Teresinie prezentują :. KSEON Optivum Przedstawia: Kalesanty Gwizduła Droga do szkoły ponadgimnazjalnej."

Podobne prezentacje


Reklamy Google