Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Prezentują:.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Prezentują:."— Zapis prezentacji:

1 Prezentują:

2 Droga do szkoły ponadgimnazjalnej
KSEON Optivum Droga do szkoły ponadgimnazjalnej Przedstawia: Jan Kowalski

3 To naprawdę bardzo proste!
Cześć! Nazywam się Jan Kowalski i jestem uczniem pierwszej klasy LO. Opowiem Ci, jak się dostałem do mojej szkoły za pomocą Systemu KSEON Optivum. To naprawdę bardzo proste!

4 To bardzo ważne, żeby dobrze je zapamiętać!
Najpierw założyłem sobie indywidualne konto. Do jego założenia niezbędny był PESEL. Jeśli go nie znasz zapytaj rodziców. System nadał mi login (identyfikator), który zapisałem. Hasło wymyśliłem sobie sam. To bardzo ważne, żeby dobrze je zapamiętać! Dane osobowe kandydata Krok 1.

5 Potem wybrałem szkoły, do których chciałem się dostać – mogłem wybrać najwyżej trzy.
Krok 2. Wybór szkół

6 Później wybrałem oddziały, do których chciałem chodzić
Później wybrałem oddziały, do których chciałem chodzić. Ponieważ najbardziej chciałem się uczyć matematyki, wybrałem oddział matematyczny jako pierwszy. Najmniej interesowała mnie biologia, dlatego oddział przyrodniczy wybrałem jako ostatni. Wybór oddziałów Krok 2 c.d.

7 Jeżeli dostałbym się do oddziału z międzynarodową matura, skreślono by mnie z list kandydatów do oddziałów wybranych dalej. Jeżeli nie udałoby mi się dostać do mojego oddziału numer jeden, następnym w kolejności będzie mój oddział numer dwa itd. Dlatego kolejność wyboru oddziałów jest tak ważna! Kandydat dostał się do oddziału, który określił jako swój numer jeden Wybrałem wszystkie dostępne oddziały, aby mieć większe szanse na dostanie się do jednej z tych szkół. Krok 2 c.d.

8 Zawsze musisz donieść tyle kopii świadectw, ile szkół wybrałeś!
Pod koniec roku szkolnego dostałem oryginał i kopie świadectwa. Na tej podstawie wypełniłem w Internecie formularz o moich osiągnięciach. Następnie, zaniosłem 3 kopie mojego świadectwa do szkoły pierwszego wyboru, ponieważ wybrałem 3 szkoły. Zawsze musisz donieść tyle kopii świadectw, ile szkół wybrałeś! Wprowadzanie ocen Krok 4.

9 Jakiś czas później na stronie głównej mojego konta znalazła się informacja o przydziale dla mnie miejsca w szkole. Krok 5.

10 I w ten sposób dostałem się do mojego liceum.

11 Gdybym nie został przyjęty!
Wyszukałbym dla siebie szkołę, która dysponuje wolnymi miejscami z listy znajdującej się na stronie internetowej i w szkole ponadgimnazjalnej Następnie zgłosiłbym się do tej szkoły. Informacja o wolnych miejscach

12 powodzenia w rekrutacji!
Życzymy powodzenia w rekrutacji! Dziękujemy za uwagę


Pobierz ppt "Prezentują:."

Podobne prezentacje


Reklamy Google