Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Prezentują:. KSEON Optivum Przedstawia: Kalesanty Gwizduła Droga do szkoły ponadgimnazjalnej.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Prezentują:. KSEON Optivum Przedstawia: Kalesanty Gwizduła Droga do szkoły ponadgimnazjalnej."— Zapis prezentacji:

1 Prezentują:

2 KSEON Optivum Przedstawia: Kalesanty Gwizduła Droga do szkoły ponadgimnazjalnej

3 Cześć! Nazywam się Kalesanty Gwizduła i jestem uczniem pierwszej klasy LO. Opowiem Wam, jak się dostałem do mojej szkoły za pomocą Systemu KSEON Optivum. To naprawdę bardzo proste!

4 Najpierw w gimnazjum zostało dla mnie założone indywidualne konto. Do jego założenia niezbędne były moje dane, które wprowadza Pani sekretarka w Gimnazjum. System nadał mi login (identyfikator) i hasło, które zapisałem. To bardzo ważne, żeby dobrze je zapamiętać! Dane osobowe kandydata Krok 1.

5 Potem wybrałem szkoły, do których chciałem się dostać – mogłem wybrać najwyżej trzy. Wybór szkół Krok 2.

6 Później wybrałem oddziały, do których chciałem chodzić. Ponieważ najbardziej chciałem się uczyć matematyki, wybrałem oddział matematyczny jako pierwszy. Najmniej interesowała mnie biologia, dlatego oddział przyrodniczy wybrałem jako ostatni. Krok 2 c.d. Wybór oddziałów

7 Jeżeli dostałbym się do oddziału matematycznego, skreślono by mnie z list kandydatów do oddziałów wybranych dalej. Jeżeli nie udałoby mi się dostać do mojego oddziału numer jeden, następnym w kolejności będzie mój oddział numer dwa itd. Dlatego kolejność wyboru oddziałów jest tak ważna! Krok 2 c.d. Kandydat dostał się do oddziału, który określił jako swój numer jeden Wybrałem wszystkie dostępne oddziały, aby mieć większe szanse na dostanie się do jednej z tych szkół.

8 Kiedy ostatecznie przemyślałem kolejność wyboru oddziałów, wydrukowałem z Systemu podanie i zaniosłem je do szkoły pierwszego wyboru, czyli do szkoły prowadzącej oddział dla mnie najważniejszy – matematyczny. Podanie zostało sprawdzone Krok 3. Jeśli po złożeniu podania chciałbym zmienić szkołę lub kolejność oddziałów, to musiałbym anulować podanie i złożyć nowe.

9 Następnie, zaniosłem 1 kopię mojego świadectwa do szkoły pierwszego wyboru, ponieważ wybrałem 3 szkoły w powiecie świdnickim. Jeśli wybierzesz szkoły tylko w powiecie świdnickim wystarczy Ci tylko jedna kopia świadectwa! Krok 4. Pod koniec roku szkolnego dostałem oryginał i kopię świadectwa. Na tej podstawie gimnazjum wypełni za mnie formularz o moich osiągnięciach.

10 Kilka dni później na stronie internetowej zobaczyłem informację o zaakceptowaniu mojego świadectwa i przyznanych punktach. Wcześniej podliczyłem sobie w domu, ile powinienem uzyskać punktów i sprawdziłem, czy punkty na stronie zgadzają się z moimi wyliczeniami. Krok 4 c.d. Informacja o przydzielonych punktach

11 Jakiś czas później na stronie głównej mojego konta znalazła się informacja o przydziale dla mnie miejsca w szkole. Krok 5.

12 Zostałem przyjęty! Musiałem już tylko zanieść oryginał świadectwa do szkoły, do której się dostałem. Jeżeli nie zrobiłbym tego w wyznaczonym czasie, zostałbym skreślony z listy. Informacja o przydziale kandydata do oddziału Krok 5 c.d.

13 I w ten sposób dostałem się do mojego liceum.

14 Gdybym nie został przyjęty! Wyszukałbym dla siebie szkołę, która dysponuje wolnymi miejscami z listy znajdującej się na stronie internetowej i w szkole ponadgimnazjalnej Następnie zgłosiłbym się do tej szkoły. Informacja o wolnych miejscach

15 Adres strony www.swidnica.edu.com.pl

16 Dziękujemy za uwagę Życzymy powodzenia w rekrutacji!


Pobierz ppt "Prezentują:. KSEON Optivum Przedstawia: Kalesanty Gwizduła Droga do szkoły ponadgimnazjalnej."

Podobne prezentacje


Reklamy Google