Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Prezentują:.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Prezentują:."— Zapis prezentacji:

1 Prezentują:

2 5 kroków do szkoły ponadgimnazjalnej
KSEON Optivum 5 kroków do szkoły ponadgimnazjalnej Przedstawia: Kalesanty Gwizduła Wersja dla uczniów gimnazjów niestowarzyszonych w systemie KSEON Optivum

3 To naprawdę bardzo proste!
Cześć! Nazywam się Kalesanty Gwizduła i jestem uczniem pierwszej klasy LO. Opowiem Ci jak się dostałem do mojej szkoły za pomocą Systemu KSEON Optivum. To naprawdę bardzo proste!

4 Na samym początku, na lekcji informatyki, ja i moi koledzy, założyliśmy sobie konta na stronie internetowej Systemu KSEON Optivum. Aby się zarejestrować wpisałem swoje dane osobowe. Potrzebny był również numer PESEL. Do zabezpieczenia mojego konta użyłem hasła łatwego do zapamiętania. Natomiast mój login zapisałem na kartce, aby go nie zapomnieć. Zakładanie konta w Systemie Krok 1.

5 Potem wybrałem szkoły, do których chciałem się dostać – mogłem wybrać najwyżej trzy.
Krok 2. Wybór szkół

6 Później wybrałem klasy, do których chciałem chodzić
Później wybrałem klasy, do których chciałem chodzić. Ponieważ najbardziej chciałem się uczyć matematyki, wybrałem klasę matematyczną jako pierwszą. Najmniej interesowała mnie biologia, dlatego klasę przyrodniczą wybrałem jako ostatnią. Wybór klas Krok 2.

7 Jeżeli dostałbym się do klasy matematycznej, zostałbym skreślony z listy kandydatów do klas wybranych później, dlatego kolejność wyboru klas jest tak ważna! Kolejność wyboru szkół jest bez znaczenia. Wybrałem wszystkie dostępne klasy, aby mieć większe szanse na dostanie się do szkoły! Kandydat dostał się do klasy najważniejszej Krok 2.

8 Kiedy ostatecznie przemyślałem kolejność wyboru klas, wydrukowałem z Systemu podanie i zaniosłem je do „szkoły pierwszego wyboru”, czyli do szkoły prowadzącej klasę dla mnie najważniejszą – matematyczną. Od tego momentu nie mogłem zmieniać kolejności klas, gdyż szkoła odrzuciłaby moje podanie. Podanie zostało zaakceptowane Krok 3.

9 Pod koniec roku szkolnego dostałem oryginał i kopie świadectwa
Pod koniec roku szkolnego dostałem oryginał i kopie świadectwa. Jeszcze tego samego dnia zalogowałem się na moje konto i wpisałem moje oceny do formularza osiągnięć na stronie. Ważne jest, żeby wpisywać dokładnie to co jest na świadectwie. Następnie, zaniosłem 1 kopię mojego świadectwa do szkoły pierwszego wyboru, aby panie w sekretariacie mogły zweryfikować świadectwo z danymi, które wpisałem do formularza. Wpisywanie osiągnięć Krok 4.

10 Kilka dni później na mojej stronie zobaczyłem informację o zaakceptowaniu mojego świadectwa i punktach za nie przyznanych. Wcześniej podliczyłem sobie w domu, ile powinienem uzyskać punktów i sprawdziłem, czy punkty na stronie zgadzają się z moimi wyliczeniami. Informacja o przydzielonych punktach Krok 4.

11 Jakiś czas później na stronie głównej mojego konta znalazła się informacja o przydziale do klas…
Krok 5.

12 Krok 5. Zostałem przyjęty!
Musiałem już tylko zanieść oryginał świadectwa do szkoły, do której się dostałem. Jeżeli nie zrobiłbym tego w wyznaczonym czasie, zostałbym skreślony z listy przyjętych. Informacja o przydziale kandydata do klas Krok 5.

13 Powodzenia w rekrutacji!
I w ten sposób dostałem się do mojego liceum. Powodzenia w rekrutacji!

14 Dziękujemy za uwagę


Pobierz ppt "Prezentują:."

Podobne prezentacje


Reklamy Google