Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zwierzęta bezdomne Agata Kupisz pod nadzorem: P. Beaty Górowskiej.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zwierzęta bezdomne Agata Kupisz pod nadzorem: P. Beaty Górowskiej."— Zapis prezentacji:

1 Zwierzęta bezdomne Agata Kupisz pod nadzorem: P. Beaty Górowskiej

2 Pomoc dla bezdomnych zwierząt
Jeżeli chcemy pomóc bezdomnym zwierzętom, wystarczy je przygarnąć, a jeżeli ktoś nie ma warunków do tego, może oddać je do schroniska. Pamiętajmy o wszystkich bezdomnych zwierzętach!

3 Organizacje pomagające bezdomnym zwierzętom.
Znanymi organizacjami, które pomagają zwierzętom bezdomnym są schroniska (np. na Paluchu). Inną organizacją jest Ekopatrol. To straż miejska, która działa w Warszawie pomagając bezdomnym zwierzętom.

4 Ekopatrol Fragment wywiadu z jednym z funkcjonariuszy Ekopatrolu:
Gdzie zwierzęta są oddawane po ich odnalezieniu? „ Jeżeli są to ptaki, oddajemy je do Ptasiego Azylu, które potem wypuszczane są na wolność. A inne zwierzęta takie jak koty, psy oddajemy do schroniska. Niektóre z nich są często adoptowane.” Od kiedy trwa Ekopatrol? „ Trwa on od niedawna - od 1 lutego 2006r.” Czy lubi pan ratować zwierzęta? „ Bardzo lubię. Zawsze kochałem zwierzęta i cieszę się z mojej pracy , bo jest ona dla mnie także przyjemnością”.

5 Ludzie pomagający zwierzętom.
Wystarczy, że rozejrzymy się po naszym osiedlu, a możemy zauważyć, że zawsze jest jakaś osoba, która pomaga zwierzętom np. dokarmiając je. Jeżeli tylko możemy, przyczyńmy się do tego i zacznijmy pomagać bezdomnym zwierzętom.

6 Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami.
To organizacja, która pomaga zwierzętom okrutnie traktowanym i opiekuje się bezdomnymi zwierzętami w schroniskach. Porusza problemy skrzywdzonych zwierząt. Jest „głosem” zwierząt i stoi na straży ich praw. Jest bardzo aktywna i pomaga Ekopatrolowi. Ma też stronę internetową: .

7 Zagrożenia dla bezdomnych zwierząt.
Zwierzęta bezdomne nie mają łatwego życia, szczególnie gdy zostają porzucone przez właścicieli i pozbawione ich troski i miłości. Najczęściej umierają z głodu i zimna albo giną na ulicy pod kołami samochodów. NIE POZWÓLMY NA TO - ZOSTAŃMY WOLONTARIUSZAMI!

8 Co możesz zrobić? 1) adoptuj zwierzaka ze schroniska,
2) bezpośrednio pomagaj w schronisku, 3) przekaż swoje kieszonkowe na darowiznę, 4) troszcz się o bezdomne zwierzęta w twojej najbliższej okolicy, 5) rozmawiaj z innymi o problemach zwierząt, 6) zostań członkiem Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

9 Nasze działania Wykonałyśmy ulotki, oraz plakaty na temat bezdomnych zwierząt. Przyprowadziliśmy wywiad z pracownikiem Ekopatrolu. Byłyśmy także w schronisku „na Paluchu”. Zrobiłyśmy też tą prezentacje.

10 Zostań głosem tych, którzy nie mogą sami się bronić!
Agata Kupisz Kinga Kupisz, Dorota Boroszko, Kamila Sipika, Ola Olszewska Magda Skipirzepska


Pobierz ppt "Zwierzęta bezdomne Agata Kupisz pod nadzorem: P. Beaty Górowskiej."

Podobne prezentacje


Reklamy Google