Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Chcesz wiedzieć jak to zrobić? Mamy kilka pomysłów: Korepetycje w Powiatowym Domu Dziecka; Praca z wychowankami rodzin zastępczych; Pomoc w schronisku.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Chcesz wiedzieć jak to zrobić? Mamy kilka pomysłów: Korepetycje w Powiatowym Domu Dziecka; Praca z wychowankami rodzin zastępczych; Pomoc w schronisku."— Zapis prezentacji:

1

2

3 Chcesz wiedzieć jak to zrobić? Mamy kilka pomysłów: Korepetycje w Powiatowym Domu Dziecka; Praca z wychowankami rodzin zastępczych; Pomoc w schronisku dla zwierząt; Adoptowanie przez szkołę dziecka z Afryki; Udział w zbiórkach pieniędzy oraz żywności;

4 Ale najpierw dowiedzmy się jak stać się wolontariuszem

5

6 Przyjrzyjmy się bliżej pracy wolontariusza w Powiatowym Domu Dziecka oraz Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie

7

8

9

10 Możesz pomóc również bezbronnym zwierzętom

11

12 NAZYWAM SIĘ JUSTYNA BEDNARCZYK, JESTEM TEGOROCZNĄ MATURZYSTKĄ ZESPOŁU SZKÓŁ EKONOMICZNYCH W ŻARACH. OD DŁUGIEGO CZASU JESTEM WOLONTARIUSZKĄ, WIĘC W KAŻDY MOŻLIWY SPOSÓB CHCIAŁABYM POMAGAĆ INNYM. W OKRESIE ŚWIĄTECZNYM PRZYSZEDŁ MI DO GŁOWY POMYSŁ, ABY ZORGANIZOWAĆ ZBIÓRKĘ DLA ŻARSKIEGO SCHRONISKA DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT. NIE ZASTANAWIAJĄC SIĘ DŁUGO OPOWIEDZIAŁAM KLASIE O SWOIM POMYŚLE, PRZYJĘLI GO Z DUŻYM ZAINTERESOWANIEM I WRAZ Z KOLEGAMI I KOLEŻANKAMI USTALILIŚMY, ŻE W ZAMIAN ZA PREZENTY MIKOŁAJKOWE KAŻDY Z NAS PRZEKAŻE COŚ NA RZECZ ŻARSKIEGO SCHRONISKA DLA ZWIERZĄT. W TEN SPOSÓB UDAŁO NAM SIĘ UZBIERAĆ 102KG SUCHEJ KARMY ORAZ 30 PUSZEK Z MIĘSEM. NIEKTÓRZY Z NAS PRZYNIEŚLI RÓWNIEŻ KOCE. POMYSŁ NA TĘ AKCJĘ WZIĄŁ SIĘ Z REPORTAŻU W TELEWIZJI NA TEMAT GŁODZONYCH I KATOWANYCH PSÓW PRZEZ ICH WŁAŚCICIELI. WEDŁUG MNIE ŻARSKIE SCHRONISKO DOSKONALE WYWIĄZUJE SIĘ ZE SWOICH OBOWIĄZKÓW ZWIĄZANYCH Z OPIEKĄ NAD BEZPAŃSKIMI ZWIERZĘTAMI.

13 ZAWOŻĄC KARMĘ DO SCHRONISKA POJECHAŁO Z NAMI KILKORO UCZNIÓW. W SCHRONISKU PRZYJĘTO NAS BARDZO CIEPŁO, OPIEKUNOWIE POTRAFILI POWIEDZIEĆ NAM WIELE NA TEMAT KAŻDEGO ZWIERZĘCIA, CO ŚWIADCZY O ICH ZAANGAŻOWANIU W SWOJĄ PRACĘ I MIŁOŚCI DO WYCHOWYWANYCH PUPILI. W SCHRONISKU ZNACZNĄ LICZBĘ STANOWIĄ PSY, JEDNOSTKAMI SĄ KOTY, KACZKI ITP. WIĘKSZOŚĆ PSÓW TO KUNDELKI, ALE JEST TEŻ WIELE RASOWYCH ZWIERZĄT, KTÓRE ZOSTAŁY PRZYWIEZIONE DO HOTELU I NIEODEBRANE. USŁYSZELIŚMY RÓWNIEŻ O PSACH, KTÓRE ZOSTAŁY PODRZUCONE POD BRAMĘ PLACÓWKI. MÓJ KOLEGA Z KLASY 3LATA TEMU ZDECYDOWAŁ SIĘ NA ADOPCJĘ PSA- SABY ZE SCHRONISKA WE WROCŁAWIU. JEST ON DLA NAS ŻYWYM PRZYKŁADEM JAK W PRAKTYCE PUPIL POTRAFI ODWZAJEMNIĆ SWOJĄ MIŁOŚĆ.

14 CZĘSTO MOŻEMY SPOTKAĆ W SCHRONISKU ZWIERZĘTA, KTÓRE BYŁY MĘCZONE, ZANIEDBYWANE I GŁODZONE. NIEWYOBRAŻALNE JEST ZACHOWANIE WŁAŚCICIELI KATUJĄCYCH SWOJE PSY. BYŁAM ŚWIADKIEM POTRĄCENIA PSA PRZEZ KIEROWCĘ, KTÓRY NAWET NIE ZAREAGOWAŁ NA PISK ZWIERZĘCIA. RAZEM Z KOLEGĄ ZABRALIŚMY PSA DO WETERYNARZA. TEN NA SZCZĘŚCIE WYKLUCZYŁ ZŁAMANIA, ALE Z USZKODZONĄ ŁAPĄ ODDALIŚMY GO DO SCHRONISKA. PRZY OKAZJI NASZEJ AKCJI ZAINTERESOWALIŚMY SIĘ LOSAMI POTRĄCONEGO PSA, OKAZAŁO SIĘ, ŻE JEST BEZ TYLNEJ LEWEJ ŁAPKI I NIE MA SZANS NA TO, BY KTOŚ ZABRAŁ GO DO DOMU. DLA WIĘKSZOŚCI Z NAS WIADOME JEST, ŻE GDY PRZYJMUJEMY DO DOMU JAKIEKOLWIEK ZWIERZĘ PRZYBYWA NAM WIELE NOWYCH OBOWIĄZKÓW, Z KTÓRYCH MUSIMY SIĘ WYWIĄZAĆ, A JEDNAK NADAL PRZYBYWA DO SCHRONISKA WIĘCEJ BEZPAŃSKICH PUPILI, CO ŚWIADCZY O NIEODPOWIEDZIALNOŚCI WIELU WŁAŚCICIELI ZWIERZĄT. DLA UCZNIÓW, KTÓRZY ZWIEDZILI PLACÓWKĘ WIDOK TYLU SKRZYWDZONYCH ZWIERZĄT BYŁ OGROMNYM SZOKIEM. KAŻDY Z NAS NAJCHĘTNIEJ ZABRAŁ BY WSZYSTKIE ZWIERZAKI POD SWÓJ DACH. NIESTETY, TAK NIE MOŻEMY IM POMÓC WIĘC ZDECYDOWALIŚMY SIĘ NA ZOGRANIZOWANIE NASZEJ ŚWIĄTECZNEJ AKCJI. PO ZBIÓRCE, KTÓRA BYŁA UKAZANA W GAZECIE REGIONALNEJ- TYGODNIKU WYDAWANYM NA TERENIE POWIATÓW ŻARSKIEGO, ŻAGAŃSKIEGO I NOWOSOLSKIEGO DOSTALIŚMY INFORMACJE, ŻE O WIELE WIĘCEJ ZWIERZĄT ZOSTAŁO ZAADOPTOWANYCH. PONADTO INNE SZKOŁY PRZYNOSZĄ SCHRONISKU PODOBNĄ POMOC.

15 DO SERCA PRZYTUL PSA. WARTO PAMIĘTAĆ, IŻ ZWIERZĘTA POMIMO TEGO, ŻE ZOSTAŁY PORZUCONE PRZEZ CZŁOWIEKA NADAL KOCHAJĄ I CIESZĄ SIĘ NA WIDOK LUDZI. GDY USŁYSZĄ NADJEŻDŻAJĄCY SAMOCHÓD LUB OTWIERAJĄCĄ SIĘ BRAMĘ SZCZEKAJĄ I PISZCZĄ JAKBY WOŁAŁY ODWIEDZAJĄCYCH DO SIEBIE. DLATEGO MYŚLĘ, ŻE WARTO ADOPTOWAĆ PSA ZE SCHRONISKA. WIĄŻE SIĘ TO Z NIEWIELKIMI KOSZTAMI, A PODAROWANIE PSU MIŁOŚCI UCIESZY NAS I WSZYSTKICH NASZYCH BLISKICH. PIESEK, KTÓREGO WEŹMIEMY ZE SCHRONISKA BĘDZIE DARZYŁ NAS OGROMNĄ MIŁOŚCIĄ A WYCHOWYWANIE JEGO DA NAM DUŻO RADOŚCI. DLATEGO ZACHĘCAMY CIĘ DO ADOPCJI. NASZĄ AKCJĘ PROMUJEMY POD HASŁEM: DO SERCA PRZYTUL PSA.

16

17 Warty uwagi jest również udział naszej szkoły w akcji Adopcji dzieci z Afryki

18

19

20

21 Potrzebujemy również chętnych do pomocy przy zbiórkach pieniędzy oraz żywności.

22 Akcje w których braliśmy udział: Zbiórka pieniędzy na budowę hospicjum Zbiórka pieniędzy dla PCK Zbiórka żywności dla Domu Samotnej Matki Zbiórka pieniędzy w ramach WOŚP Świąteczne zbiórki żywności dla Caritas Polska

23 Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wybranej pracy wolontariusza oto kontakty, które Ci to ułatwią:

24 Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Żarach ul. Artylerzystów 6, tel. 068 363 06 80/86; Powiatowy Dom Dziecka w Żarach ul. Pienińska 10,12, tel. 068 415 54 01/44; Informacje o innych akcjach znajdziecie w Żarskim Centrum Wolontariatu które funkcjonuje przy Zespole Szkół Katolickich w Żarach;

25


Pobierz ppt "Chcesz wiedzieć jak to zrobić? Mamy kilka pomysłów: Korepetycje w Powiatowym Domu Dziecka; Praca z wychowankami rodzin zastępczych; Pomoc w schronisku."

Podobne prezentacje


Reklamy Google