Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

„Zwierzęta bezdomne na terenie Ursynowa”. Klasa VB ze szkoły nr 303 w Warszawie przedstawia prezentację pod tytułem:

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "„Zwierzęta bezdomne na terenie Ursynowa”. Klasa VB ze szkoły nr 303 w Warszawie przedstawia prezentację pod tytułem:"— Zapis prezentacji:

1 Klasa VB ze szkoły nr 303 w Warszawie przedstawia prezentację pod tytułem:

2 „Zwierzęta bezdomne na terenie Ursynowa”

3 Skąd się biorą bezdomne zwierzęta?

4 Dlaczego zwierzęta uciekają od właściciela?
Podczas okresów godowych na spacerze biegną niewiadomo gdzie Brak smyczy na spacerze

5 Dlaczego ludzie wyrzucają zwierzęta?
Nie kochają zwierząt i nudzą się nimi. Są nieodpowiedzialni i okrutni. Nie chcą opiekować się chorym i starym zwierzęciem. Nie chcą zabierać swoich zwierząt na wakacje.

6 Nasze działania Przeprowadziliśmy wywiad w Wydziale Ochrony Środowiska Dzielnicy Ursynów. Odwiedziliśmy „Przytulisko dla Zwierząt św. Franciszka z Asyżu” w Konstancinie. Obserwowaliśmy okolice naszych domów i rozmawialiśmy o zwierzętach z mieszkańcami. Przygotowaliśmy w naszej szkole przedstawienie teatralne na temat bezdomnych zwierząt.

7 1. Program opieki nad zwierzętami bezdomnymi na terenie Dzielnicy Ursynów
Program ma na celu: zapewnienie opieki bezdomnym zwierzętom, zmniejszenie populacji zwierząt bezdomnych poprzez sterylizację psów i kotów, edukacja mieszkańców na temat konieczności humanitarnego traktowania zwierząt, zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom dzielnicy, zapobieganie zachorowaniom na wściekliznę.

8 Program opieki nad zwierzętami bezdomnymi na terenie Dzielnicy Ursynów
Program działa od 6 lat; Jest to pierwszy taki Program w Polsce. Opieką objęto już 1933 zwierzęta: 553 psów i 1380 kotów.

9 Opieka nad psami Są dwa przytuliska, w których przebywa 66 psów znalezionych na terenie Ursynowa. Psy lepiej się czują w przytuliskach niż w przegęszczonych schroniskach. W czasie pobytu psa w przytulisku pracownicy poszukują jego właściciela.

10 Opieka nad kotami Programem opieki objęto 180 gniazd kotów wolno żyjących. Kotami opiekuje się 150 osób. Program zapewnia kotom opiekę weterynaryjną.

11 2. „Przytulisko dla Zwierząt św. Franciszka z Asyżu” w Konstancinie
Przytulisko prowadzi Pani Irena Jarosz od 1992 r. Mają tu schronienie bezdomne koty z Warszawy i okolic (420 kotów). Azyl utrzymywany jest wyłącznie z darowizn prywatnych osób. Przy zwierzętach pracuje 5 osób i woluntariusze – studenci weterynarii.

12 „Przytulisko dla Zwierząt św. Franciszka z Asyżu” w Konstancinie

13 „Przytulisko dla Zwierząt św. Franciszka z Asyżu” w Konstancinie

14 3. Obserwowaliśmy okolice naszych domów i rozmawialiśmy o zwierzętach z mieszkańcami
Widzimy codziennie błąkające się po Ursynowie bezdomne psy i koty. Żal nam jest ich bardzo. Niektóre psy miały szczęście: nasi koledzy przygarnęli je do swoich domów.

15 APEL DO WSZYSTKICH: Gorąco zachęcamy do adoptowania zwierząt z przytulisk. W sprawie adopcji psów dzwoń: (022) lub W sprawie adopcji kotów dzwoń: (022) lub (022)

16 Gorąco zachęcamy do adoptowania zwierząt z przytulisk.


Pobierz ppt "„Zwierzęta bezdomne na terenie Ursynowa”. Klasa VB ze szkoły nr 303 w Warszawie przedstawia prezentację pod tytułem:"

Podobne prezentacje


Reklamy Google