Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Klasa VB ze szkoły nr 303 w Warszawie przedstawia prezentację pod tytułem:

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Klasa VB ze szkoły nr 303 w Warszawie przedstawia prezentację pod tytułem:"— Zapis prezentacji:

1 Klasa VB ze szkoły nr 303 w Warszawie przedstawia prezentację pod tytułem:

2 Zwierzęta bezdomneZwierzęta bezdomne na terenie Ursynowa

3 Skąd się biorą bezdomne zwierzęta? Zwierzętabezdomne zwierzęta, które uciekły od właściciela zwierzęta, które zostały wyrzucone przez swojego właściciela

4 Dlaczego zwierzęta uciekają od właściciela? Podczas okresów godowych na spacerze biegną niewiadomo gdzie Brak smyczy na spacerze

5 Dlaczego ludzie wyrzucają zwierzęta? Nie kochają zwierząt i nudzą się nimi. Nie kochają zwierząt i nudzą się nimi. Są nieodpowiedzialni i okrutni. Są nieodpowiedzialni i okrutni. Nie chcą opiekować się chorym i starym zwierzęciem. Nie chcą opiekować się chorym i starym zwierzęciem. Nie chcą zabierać swoich zwierząt na wakacje. Nie chcą zabierać swoich zwierząt na wakacje.

6 Nasze działania 1. Przeprowadziliśmy wywiad w Wydziale Ochrony Środowiska Dzielnicy Ursynów. 2. Odwiedziliśmy Przytulisko dla Zwierząt św. Franciszka z Asyżu w Konstancinie. 3. Obserwowaliśmy okolice naszych domów i rozmawialiśmy o zwierzętach z mieszkańcami. 4. Przygotowaliśmy w naszej szkole przedstawienie teatralne na temat bezdomnych zwierząt.

7 1. Program opieki nad zwierzętami bezdomnymi na terenie Dzielnicy Ursynów Program ma na celu: zapewnienie opieki bezdomnym zwierzętom, zapewnienie opieki bezdomnym zwierzętom, zmniejszenie populacji zwierząt bezdomnych poprzez sterylizację psów i kotów, zmniejszenie populacji zwierząt bezdomnych poprzez sterylizację psów i kotów, edukacja mieszkańców na temat konieczności humanitarnego traktowania zwierząt, edukacja mieszkańców na temat konieczności humanitarnego traktowania zwierząt, zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom dzielnicy, zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom dzielnicy, zapobieganie zachorowaniom na wściekliznę. zapobieganie zachorowaniom na wściekliznę.

8 Program opieki nad zwierzętami bezdomnymi na terenie Dzielnicy Ursynów Program działa od 6 lat; Program działa od 6 lat; Jest to pierwszy taki Program w Polsce. Jest to pierwszy taki Program w Polsce. Opieką objęto już 1933 zwierzęta: 553 psów i 1380 kotów. Opieką objęto już 1933 zwierzęta: 553 psów i 1380 kotów.

9 Opieka nad psami Są dwa przytuliska, w których przebywa 66 psów znalezionych na terenie Ursynowa. Są dwa przytuliska, w których przebywa 66 psów znalezionych na terenie Ursynowa. Psy lepiej się czują w przytuliskach niż w przegęszczonych schroniskach. Psy lepiej się czują w przytuliskach niż w przegęszczonych schroniskach. W czasie pobytu psa w przytulisku pracownicy poszukują jego właściciela. W czasie pobytu psa w przytulisku pracownicy poszukują jego właściciela.

10 Opieka nad kotami Programem opieki objęto 180 gniazd kotów wolno żyjących. Programem opieki objęto 180 gniazd kotów wolno żyjących. Kotami opiekuje się 150 osób. Kotami opiekuje się 150 osób. Program zapewnia kotom opiekę weterynaryjną. Program zapewnia kotom opiekę weterynaryjną.

11 2. Przytulisko dla Zwierząt św. Franciszka z Asyżu w Konstancinie Przytulisko prowadzi Pani Irena Jarosz od 1992 r. Przytulisko prowadzi Pani Irena Jarosz od 1992 r. Mają tu schronienie bezdomne koty z Warszawy i okolic (420 kotów). Mają tu schronienie bezdomne koty z Warszawy i okolic (420 kotów). Azyl utrzymywany jest wyłącznie z darowizn prywatnych osób. Azyl utrzymywany jest wyłącznie z darowizn prywatnych osób. Przy zwierzętach pracuje 5 osób i woluntariusze – studenci weterynarii. Przy zwierzętach pracuje 5 osób i woluntariusze – studenci weterynarii.

12 Przytulisko dla Zwierząt św. Franciszka z Asyżu w Konstancinie

13

14 3. Obserwowaliśmy okolice naszych domów i rozmawialiśmy o zwierzętach z mieszkańcami Widzimy codziennie błąkające się po Ursynowie bezdomne psy i koty. Widzimy codziennie błąkające się po Ursynowie bezdomne psy i koty. Żal nam jest ich bardzo. Żal nam jest ich bardzo. Niektóre psy miały szczęście: nasi koledzy przygarnęli je do swoich domów. Niektóre psy miały szczęście: nasi koledzy przygarnęli je do swoich domów.

15 APEL DO WSZYSTKICH: Gorąco zachęcamy do adoptowania zwierząt z przytulisk. W sprawie adopcji psów dzwoń: W sprawie adopcji psów dzwoń: (022) 844-80-20 lub 0-502-388-663. W sprawie adopcji kotów dzwoń: W sprawie adopcji kotów dzwoń: (022) 754-64-95 lub (022) 756-48-82.

16 Gorąco zachęcamy do adoptowania zwierząt z przytulisk.


Pobierz ppt "Klasa VB ze szkoły nr 303 w Warszawie przedstawia prezentację pod tytułem:"

Podobne prezentacje


Reklamy Google