Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Fundacja POLSAT Działa od 1996 roku.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Fundacja POLSAT Działa od 1996 roku."— Zapis prezentacji:

1

2 Fundacja POLSAT Działa od 1996 roku.
Fundatorem jest Telewizja Polsat S.A. Organami Fundacji są: Rada Fundacji i Zarząd Fundacji

3 Statutowym celem Fundacji POLSAT jest ratowanie zdrowia i życia dzieci.
Fundacja POLSAT do dziś objęła swoją pomocą ponad dzieci. Wsparła 981 szpitali i ośrodków medycznych w całym kraju, które zostały wyremontowane i wyposażone w najnowszy sprzęt medyczny. W sumie na pomoc dzieciom Fundacja przekazała ,98 zł.

4 Budżet Fundacji w skali roku - ok. 15 000 000 zł
Rok przekazaliśmy ,60 zł na dofinansowanie leczenia i rehabilitacji 2520 dzieci oraz wsparliśmy 65 szpitali i ośrodków, w których leczone i rehabillitowane są dzieci Rok przez 5 miesięcy przekazaliśmy ,86 zł na leczenie i rehabilitację 1593 dzieci oraz wsparliśmy 7 szpitali i ośrodków, w których leczone i rehabilitowane są dzieci.

5 Źródła finansowania: kampania Wystarczy Chcieć - sms wpłaty na konto
1% podatku kampanie: Podaruj Dzieciom Słońce, Mikołajkowy Blok Reklamowy

6 Do najbardziej rozpoznawalnych
projektów Fundacji POLSAT należą:

7 Wystarczy chcieć Kampania, której bohaterami
są podopieczni Fundacji POLSAT. W spotach apelują o pomoc nie tylko dla siebie, ale także dla innych chorych dzieci. Dzięki tej kampanii zebraliśmy ponad zł. Kwota ta w całości została przekazana na leczenie i rehabilitację dzieci.

8 Podaruj Dzieciom Słońce
Coroczna, ogólnopolska kampania organizowana wspólnie z firmą Procter&Gamble, z której dochód przeznaczamy na rozwiązanie konkretnych problemów placówek pediatrycznych. Od dwóch lat pomagamy dzieciom w Twojej okolicy. Przez 11 lat trwania kampanii zebraliśmy ponad zł.

9 Rodzina – Dom Budowany Miłością
Program ogólnospołeczny prowadzony wspólnie z Fundacją Przyjaciółka. Celem programu jest wspieranie rodzinnych form opieki poprzez pomoc na terenie tych samorządów, które nie tylko poszukują kandydatów na opiekunów zastępczych, ale także ich wspierają oraz realizują plan tworzenia systemowych rozwiązań w zakresie opieki nad dzieckiem i rodziną. Do dziś wybudowaliśmy w Środzie Śląskiej dom dla rodziny zastępczej, wyremontowaliśmy Rodzinny Dom Dziecka w Składowicach oraz dom zawodowej rodziny zastępczej w Składowicach. Kolejne remontujemy.

10 Prosto do Europy Program ogólnospołeczny, którego celem jest rozpoznanie stopnia zaawansowanych wad postawy u dzieci w wieku 6-14 lat. Do dziś przebadaliśmy dzieci w 25 gminach. Przekazaliśmy zł na wyposażenie 34 gabinetów w sprzęt rehabilitacyjny.

11 Podziel się Posiłkiem Program ogólnospołeczny organizowany wspólnie z firmą Danone oraz Partnerem Strategicznym – Bankami Żywności. Celem programu jest walka z niedożywieniem wśród dzieci. Przez 7 lat wspólnie przekazaliśmy pełnowartościowych posiłków dla dzieci. Zebraliśmy 1183 tony żywności oraz przyznaliśmy 138 grantów dla inicjatyw lokalnych.

12 Podziel się Posiłkiem Fundacja POLSAT przystąpiła do programu Podziel się Posiłkiem w 2005 roku. Od tego roku program inaugurowany jest ważnym wydarzeniem: 2005 Mecz Gwiazd w Łodzi 2006 Koncert Gwiazd w Radomiu 2007 Koncert Gwiazd w Poznaniu 2008 Koncert Gwiazd w Bydgoszczy 2009 Koncert Gwiazd w Białymstoku

13 Fundacja i współpraca z innymi NGO
Fundacja Przyjaciółka - program Rodzina - Dom Budowany Miłością Polski Czerwony Krzyż - "Powodzianom na pomoc„ Polska Akcja Humanitarna - rok 2005 – zbiórka środków finansowych na rzecz dzieci, które ucierpiały w wyniku fali tsunami w Azji Federacja Polskich Banków Żywności przy programie Podziel się Posiłkiem Fundacja Domin - program Prosto do Europy Fundacja Ewy Błaszczyk "A kogo?" i Fundacja TVN „Nie Jesteś Sam" - budowa kliniki BUDZIK

14 Więcej informacji na naszej multimedialnej stronie.
Więcej informacji na naszej multimedialnej stronie. Strona zawiera również pełen pakiet informacji o aktualnych kampaniach Fundacji Polsat. Zwiedzający stronę w łatwy sposób mogą znaleźć wszystkie niezbędne informacje, zarówno, gdy sam potrzebuje pomocy, jak i wtedy, gdy chce pomóc. …WYSTARCZY CHCIEĆ. Dziękuję za uwagę.


Pobierz ppt "Fundacja POLSAT Działa od 1996 roku."

Podobne prezentacje


Reklamy Google