Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wolontariat Zróbmy coś dla świata!.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wolontariat Zróbmy coś dla świata!."— Zapis prezentacji:

1 Wolontariat Zróbmy coś dla świata!

2 Menu – kliknij w link. Co to jest wolontariat?
Na czym polega wolontariat muzyczny? Co to jest wolontariat sportowy? Jak możemy pomóc młodszym kolegom? Czy zwierzęta również potrzebują naszej pomocy? Co wspólnego ma wolontariat i film? Nasze logo i ulotki Nasz zespół na szkolnej debacie Czy zapoznałeś się już z naszymi blogami? Zainteresowanie na portalu społecznościowym facebook.com Kim jesteśmy? W jaki sposób promujemy swój projekt? KONIEC Aby wyjść z podanych linków należy kliknąć w Tytuł, aby przenieść się do obecnej strony.

3 Co to jest wolontariat? to dobrowolna, bezpłatna, świadoma praca na rzecz innych lub całego społeczeństwa, wykraczająca poza związki rodzinno-koleżeńsko-przyjacielskie.

4 Nasze pomysły WOLONTARIAT MUZYCZNY WOLONTARIAT SPORTOWY
WOLONTARIAT POMOCY MŁODSZYM WOLONTARIAT FILMOWY WOLONTARIAT CHARYTATYWNY (DLA ZWIERZĄT) Aby wyjść z podanych linków należy kliknąć w Tytuł, aby przenieść się do obecnej strony.

5 „Nikt nie śpiewa do kotleta”
KROK 1: Zrzeszamy ludzi, którzy mają jakikolwiek związek z muzyką. Znajdujemy miejsce na spotkania, będzie to prawdopodobnie gimnazjum, do którego aktualnie uczęszczamy: gimnazjum im. Władysława St. Reymonta w Wiączyniu Dolnym. KROK 2: Szukamy poparcia u lokalnych władz oraz przeróżnych sponsorów. Przedstawiamy plany. Opowiadamy o marnowaniu się talentów w naszej okolicy. Ale nie tylko dlatego chcielibyśmy stworzyć taki projekt, nasze koncerty miałyby propagować niektóre zachowanie (tj. pomoc starszym ludziom, młodszym kolegom, rodzicom, dziadkom, nauczycielom w akcjach szkolnych czy lokalnym władzom) ale też ukazać złe strony niektórych zachowań (np. picie alkoholu w młodym wieku, palenie papierosów czy branie narkotyków, dopalaczy). Dochód przeznaczylibyśmy na rozwój gimny. KROK 3: W formie wolontariatu zaprosimy uczniów i uczennice 3 szkół na terenie gminy, aby pomogli nam w organizacji grupy, promowaniu akcji, rozdawaniu ulotek, wywieszaniu plakatów. Poszukamy ludzi, którzy pomogą nam od strony technicznej w przygotowaniu koncertów.

6 „Sport: uczy, bawi, leczy..”
KROK 1: Reklamujemy nasz pomysł utworzenia organizacji sportowej. Będzie ona skupiskiem ludzi sportu, którzy w taki oto sposób będą rozwijać swoje zainteresowania. Stworzymy sekcje: koszykówki, siatkówki, piłki nożnej, tańca, tenisa. KROK 2: Szukamy wolontariuszy, którzy: będą nas wspierać, promować na portalach społecznościowych oraz wśród kolegów. Ich zadaniem będzie rozprowadzenie ulotek i plakatów oraz przyjmowanie zapisów na zorganizowane grupy. Następnie, zaczniemy organizować spotkania. KROK 3: Staramy sie o miejsca na treningi i turnieje. Będą one organizowane prawdopodobnie na terenie szkół (2 podstawowych i 1 gimnazjum) w naszej gminie. Od uczestników i widzów pobieramy symboliczną złotówkę na niezbędne sprzęty. Liczymy też na fundusze z reklam, jakie będą wyświetlane w ciągu meczy oraz dofinansowania z UE.

7 "Gimnazjaliści ruszają na pomoc młodszym kolegom"
KROK 1: Wolontariuszem będzie mógł zostać każdy, kto opanował wiedzę w zakresie szkoły podstawowej i ma chęci aby pomagać młodszym. Każdy pojedyńczy wolontariusz, będzie spotykał sie z jednym z uczniów SP i będzie mu pomagał zrozumieć przedmiot, z którym jest problem. KROK 2: Porozmawiamy z dyrektorami 2 szkół podstawowych na terenie naszej gminy, ustalimy termin oraz miejsce (świelica lub klasy). KROK 3: Rozwiesimy plakaty inforumujące o szczegółach oraz zorganizujemy specjalne zebranie z uczniami, aby dotrzeć do każdego.

8 „Szkoły dla schroniska”
KROK 1: Zapoznanie się z wszystkimi schroniskami dla zwierząt w Łodzi. Wytypowanie kilku uczniów ze szkół naszej gminy, ochotników, do tego aby poza szkołą mogli oddać się pomocy innym. KROK 2: Organizujemy spotkania, raz na 2 tygodnie, debatujemy, dzielimy się wrażeniami. Omawiamy plany na najbliższe kilka tygodni, rozdzielamy obowiązki. Organizujemy zbiórki pieniędzy i najpotrzebniejszych rzeczy w szkołach i kościołach. KROK 3: Umieszczenie na stronie internetowej szkoły informacji na temat Schroniska. Wolontariusze będą wyprowadzać zwierzęta na spacery, będą oprowadzać potencjalne rodziny adopcyjne po ośrodku i załatwią transport.

9 "Filmy kształcą gimnazjalne umysły"
KROK 1: W zależności od okresu w jakim rozpocznie sie dany projekt, wolontariusze w  szkołach oraz nauczyciele przystąpią do robienia kartek okazjonalnych. (np. Boże Narodzenie, Walentynki, Dzień Matki, Wielkanoc, Wakacyjne itp). Dochód z kartek, sprzedawanych za: 1zł, 2zł, 3zł lub 5zł, przeznaczymy na zakup rzutnika oraz wielkiej tablicy na której będzie można wyświelać filmy. KROK 2: W gimazjum, odbędą się projekcje fimów o dorastaniu, tworzeniu rodziny, miłości, przyjaźni, świadomości seksualnej. Fimy będą przeznaczone dla uczniów klas II i III. Dla wszystkich klas będą wyświetlane także filmy prosto z ekranów kin, za drobną opłatą. KROK 3: Wolontariusze będą organizować również spotkania z aktorami Teatru Muzycznego w Łodzi, czy Koła Filmowego w Łódzkim Domu Kultury. Odbędą się warsztaty, które być może nakierują ludzi pasjonującym się tego typu gatunkiem kulturowym

10 Logo i ulotki: Ulotka: Logo:

11 Nasz zespół na szkolnej debacie:

12 Nasze blogi Powstały dwa blogi, które pomogły nam rozszerzyć grono zainteresowanych: Pierwszy blog mówi o zlokalizowanych formach wolontariackich: Drugi blog mówi o naszych własnych inicjatywach na rzecz społeczności:

13 My na Jak wiadomo, najpopularniejszym miejscem, które pozwala zaistnieć jest facebook, dlatego stworzyliśmy własną portalową stronę:

14 Kim jesteśmy? Aleksandra Roszewska – mam 16 lat, interesuje się polityką i dziennikarstwem, dlatego też moją przyszłość kieruje w tę stronę. Bardzo interesuje mnie również fotografia. Mateusz Czubla – ja też mam 16 lat i razem chodzimy do szkoły. Interesuję się WOSem i geografią. Moją przyszłość chciałbym związać z którymś z tych przedmiotów. Potrafię grać na gitarze oraz z zacięciem śledzę poczynania drużyn sportowych ligi włoskiej.

15 Promujemy swój projekt!
Mamy: Dwa blogi, linki podane wcześniej. Film na portalu youtube.com Strona na portalu facebook.com Artykuł na portalu Artelis Ulotki Prezentacja Multimedialna Szkolna Debata Reklamy na blogach i fotoblogach Wywiad z jedną z wolontariuszek

16 Dziękujemy ! Mamy nadzieję, że dzięki naszej akcji obudzi się w Tobie silna potrzeba bycia wolontariuszem !


Pobierz ppt "Wolontariat Zróbmy coś dla świata!."

Podobne prezentacje


Reklamy Google