Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

WOLONTARIAT to dobrowolna, bezpłatna i świadoma praca na rzecz innych lub całego społeczeństwa, wykraczająca poza związki rodzinno-koleżeńsko-przyjacielskie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "WOLONTARIAT to dobrowolna, bezpłatna i świadoma praca na rzecz innych lub całego społeczeństwa, wykraczająca poza związki rodzinno-koleżeńsko-przyjacielskie."— Zapis prezentacji:

1

2

3 WOLONTARIAT to dobrowolna, bezpłatna i świadoma praca na rzecz innych lub całego społeczeństwa, wykraczająca poza związki rodzinno-koleżeńsko-przyjacielskie

4 Wolontariuszem może zostać każdy niezależnie od płci, rasy, narodowości, wyznania, przekonań czy wieku. Wolontariat daje bowiem szansę wykorzystania własnych umiejętności i doświadczeń, a także rozwinięcia zainteresowań, zdobycia doświadczenia w nowych dziedzinach, możliwość zaangażowania się.

5 pomoc niepełnosprawnym pomoc osobom starszym, samotnym pomoc w organizacji wycieczek i imprez w domach dziecka pomoc w nauce słabszym uczniom opieka nad zwierzętami w schronisku udział w akcjach charytatywnych

6 WOLONTARIAT W GIMNAZJUM NUMER 7 TO:

7 REALIZACJA PROGRAMU POMAGAM, BO CHCĘ

8 PROGRAM POMAGAM, BO CHCĘ Koordynatorzy: p. Bożena Pieszczek p. Anna Miozga

9 Program wolontariatu Pomagam, bo chcę jest realizowany w naszej szkole od sześciu lat. Korzyści płynące z realizacji programu są ogromne i dotyczą wszystkich uczestników. Wspólna zabawa, nauka, wykonywanie pracy plastycznych, zabawa w teatr czy zajęcia ruchowe przynoszą obopólne korzyści – wyrównywanie braków edukacyjnych, rozwijanie zainteresowań, rozwijanie kreatywności, wrażliwości na piękno, zdobycie doświadczeń umożliwiających przyjmowanie odpowiedzialności za siebie i realizowane zadania, konstruktywne spędzanie wolnego czasu, wzrost umiejętności społecznych. W roku szkolnym 2011/2012 postanowiliśmy poszerzyć swoją działalność o współpracę z Centrum Opieki i Rozwoju HAJDUCZEK mieszczącym się również w Chorzowie Batorym.

10

11 WSPÓŁPRACA Z HAJDUCKIM HOSPICJUM

12

13

14

15

16

17

18 Program realizowany we współpracy z uczniami III Liceum Ogólnokształcącego polegający na pomocy gimnazjalistom mającym problemy w nauce

19 lub poszukaj w Internecie, jak inaczej możesz pomóc p. ALINY KOLBER p. BOŻENY PIESZCZEK p. ANNY MIOZGI

20 Prezentację przygotowały: Marzena Skwira Patrycja Golik (Absolwentki Gimnazjum nr 7) oraz p. Anna Miozga


Pobierz ppt "WOLONTARIAT to dobrowolna, bezpłatna i świadoma praca na rzecz innych lub całego społeczeństwa, wykraczająca poza związki rodzinno-koleżeńsko-przyjacielskie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google