Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wolontariat na rzecz aktywności obywatelskiej Autorki: Ewelina Kowal Wiktoria Woźniczka.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wolontariat na rzecz aktywności obywatelskiej Autorki: Ewelina Kowal Wiktoria Woźniczka."— Zapis prezentacji:

1 Wolontariat na rzecz aktywności obywatelskiej Autorki: Ewelina Kowal Wiktoria Woźniczka

2 Wolontariat na rzecz aktywności obywatelskiej Przestańmy nareszcie kręcić się wokół siebie, a pomyślmy o niesieniu pomocy innym D B R O W GÓRNICZA

3 Pomysły Ucz się od otoczenia Ucz się od otoczenia Ucz się od otoczenia Ucz się od otoczenia Obudź w sobie artystę Obudź w sobie artystę Obudź w sobie artystę Obudź w sobie artystę Aktywnie – asertywnie Aktywnie – asertywnie Aktywnie – asertywnie Aktywnie – asertywnie Pamiętaj! Pieniądze to środek, nie cel! Pamiętaj! Pieniądze to środek, nie cel! Pamiętaj! Pieniądze to środek, nie cel! Pamiętaj! Pieniądze to środek, nie cel! Pomagając innym, pomagasz sobie! Pomagając innym, pomagasz sobie! Pomagając innym, pomagasz sobie! Pomagając innym, pomagasz sobie!

4 Ucz się od otoczenia Współpracujemy z Dziennym Domem Pomocy Społecznej. Zaczęło się od występu z okazji Dnia Babci, później były wigilie, bale karnawałowe i karaoke. Postanowiłyśmy zacieśnić kontakty i organizować cykliczne spotkania u nas w szkole. Współpracujemy z Dziennym Domem Pomocy Społecznej. Zaczęło się od występu z okazji Dnia Babci, później były wigilie, bale karnawałowe i karaoke. Postanowiłyśmy zacieśnić kontakty i organizować cykliczne spotkania u nas w szkole.

5 Ucz się od otoczenia

6

7

8 Obudź w sobie artystę Wiosną wszystko powinno budzić się do życia. Chcemy pomóc losowi i organizować w szkole różne konkursy, by światło dzienne ujrzało nasze zainteresowania i uzdolnienia: literackie, piosenkarskie, aktorskie, taneczne, plastyczne i sportowe.

9 Obudź w sobie artystę Organizacja konkursów Mam Talent Mam Talent Powitaj wiosnę Powitaj wiosnę Turniej Piłkarzyków Turniej Piłkarzyków

10 Obudź w sobie artystę

11

12

13

14 Nuda i brak pasji może spowodować, że młody człowiek ulegnie pokusom współczesnego świata. Zaczęliśmy szukać alternatyw dla nastolatka, próbowaliśmy znaleźć jakieś twórcze i konstruktywne wskazówki co robić w zamian. Aktywnie – asertywnie

15 Wykonanie plakatów profilaktycznych

16 Aktywnie – asertywnie Zmuszenie do refleksji nad samym sobą poprzez realizację przedstawienia profilaktycznego pt.,,Tak robią wszyscy Polacy Zmuszenie do refleksji nad samym sobą poprzez realizację przedstawienia profilaktycznego pt.,,Tak robią wszyscy Polacy Występ w Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej Występ w Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej Nagranie występu i umieszczenie na stronie: Nagranie występu i umieszczenie na stronie:

17 Pamiętaj! Pieniądze to środek, nie cel! Nawiązaliśmy współpracę z firmą Stena, która w zamian za uzyskaną od nas makulaturę, przekazuje szkole pieniądze.

18 Pamiętaj! Pieniądze to środek, nie cel! Nawiązaliśmy współpracę z firmą Reba, od której w zamian za uzbierane przez nas zużyte baterie, otrzymujemy wybrane nagrody rzeczowe. Nawiązaliśmy współpracę z firmą Reba, od której w zamian za uzbierane przez nas zużyte baterie, otrzymujemy wybrane nagrody rzeczowe.

19 Pamiętaj! Pieniądze to środek, nie cel! Dzięki zbiórkom nie tylko promujemy ekologiczny tryb życia, ale i pozyskujemy fundusze na organizację imprez szkolnych i nagrody dla uczniów w konkursach.

20 Pomagając innym, pomagasz sobie! Działalność charytatywna w naszej szkole cieszy się dużym zainteresowaniem. Każda z akcji jest rozbudza w nas wrażliwość na cierpienie i krzywdę innych, uczy poświęcenia własnych przyjemności dla dobra kogoś, kto znajduje się w potrzebie.

21 Pomagając innym, pomagasz sobie! Uczniowskie prace na Kiermasz Świąteczny

22 Pomagając innym, pomagasz sobie! Kiermasz Świąteczny

23 Pomagając innym, pomagasz sobie! Kiermasz Świąteczny

24 Gdyby za uśmiech były pieniądze, nie byłby on aż tak cenny. Bezinteresowność jest w nim najpiękniejsza


Pobierz ppt "Wolontariat na rzecz aktywności obywatelskiej Autorki: Ewelina Kowal Wiktoria Woźniczka."

Podobne prezentacje


Reklamy Google