Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Hasło naszej akcji do XVII Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Hasło naszej akcji do XVII Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży"— Zapis prezentacji:

1 Hasło naszej akcji do XVII Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży
Żyjmy ZDROWO ! Hasło naszej akcji do XVII Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży

2 „Szlachetne zdrowie nikt się nie dowie Jako smakujesz Aż się zepsujesz”

3 Żyj zdrowo !

4 Zdrowie Wszyscy wiedzą co jest najważniejsze w życiu - oczywiście zdrowie Zdrowie to dbanie o swój organizm i nie niszczenie go szkodliwym i toksycznym jedzeniem takim jak: chipsy, żelki, ale także sól, nadmiar tłuszczu i fastfoody.

5 Nasz cel Większa część społeczeństwa wie, że należy dbać o zdrowie, ale tak naprawdę mało ludzi o nie dba Naszym celem jest uzmysłowienie młodym ludziom o powadze problemu. W tym celu utworzyłyśmy dwie strony internetowe:

6 Strona pierwsza: aplikacja na portalu Facebook
Utworzyłyśmy ją w celu zrzeszenia ludzi, którzy mają na uwadze swoje zdrowie i je szanują. Można na niej dzielić się swoimi spostrzeżeniami, wymieniać ciekawymi linkami oraz polecać interesujące strony. Udostępnia ludziom kontaktowanie się z innymi o takich samych intencjach i zainteresowaniach. Link:

7 Druga strona: blog ze zdjęciami
Znajdziemy na nim zdjęcia z naszych działań. Tu opisujemy swoje pomysły na promowanie zdrowego żywienia. Znajdziecie tu mnóstwo ciekawych koncepcji jak można promować zdrowe żywienie. Możecie wymieniać się pomysłami oraz powielać nasze i innych działania. Link:

8 Ankiety Chciałyśmy znać wasze zdanie i w tym celu przeprowadziłyśmy dwie ankiety: Czy dobrym pomysłem jest wprowadzenie do szkół podstawowych i gimnazjów soczków, owoców lub warzyw? Czy zgadzasz się, aby uczyć młodzież zdrowego żywienia? Czy zgadzasz sie z naszą ideą zdrowego żywienia? Większość odpowiadających zgadzało się z naszymi pomysłami. Teraz wystarczy już tylko przejść do działania.  Linki:

9 A jak to reklamowałyśmy:
1. Ulotki.

10 A jak to reklamowałyśmy:
2. Plakaty

11 A jak to reklamowałyśmy:
3. Wizytówki.

12 A jak to reklamowałyśmy:
4. Napisałyśmy również artykuł:

13 A jak to reklamowałyśmy:
5. List do dyrektorów szkół w powiecie.

14 To tylko jedno z naszych działań. Pozostałe opiszemy w skrócie.

15 Działanie 2: W dzisiejszych czasach spada zainteresowanie polską sztuką kulinarną. Należy je pielęgnować szczególnie wśród młodzieży. Zajęcia kulinarne mają na celu zachęcić młode osoby do nabywania doświadczeń kulinarnych i poznawania polskich potraw.

16 Działanie 3: Obecnie fotografia jest pasją wielu osób. Warto rozwijać ten talent u młodzieży poprzez spotkania z profesjonalistami. Warsztaty praktyczne w studio i plenerze rozwiną horyzonty uczestników. W efekcie zorganizowanie tematycznych wystaw.

17 Działanie 4: Zainteresowanie obcymi kulturami i ich zwyczajami jest coraz większe wśród młodzieży. Zajęcia, które opisane są poniżej mają na celu umożliwić zapoznanie się ze zwyczajami panującymi w innych krajach i przygotować do kontaktów z obcokrajowcami.

18 Działanie 5: Wielu młodych ludzi w naszym otoczeniu interesuje się motoryzacją. Mini-zlot motocyklowy będzie miał charakter edukacyjny i rozrywkowy, m.in. będą tam: parada, prezentacje instruktażowe motocykli, konkursy sprawnościowe dla społeczności i przejażdżki.

19 ZDROWO

20 Żyj zdrowo ! Akcja przez nas reklamowana skierowana jest do wszystkich młodych ludzi, którzy bez świadomości konsekwencji niszczą samego siebie i skracają sobie życie. Wybrałyśmy pomysł o zdrowym żywieniu, gdyż naszym zdaniem trafi do najszerszej grupy osób. Jest wart rozpropagowania, ponieważ zdrowie jest najważniejsze w życiu każdego człowieka.

21 Wykonały: Katarzyna Siek Julia Czuraj


Pobierz ppt "Hasło naszej akcji do XVII Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży"

Podobne prezentacje


Reklamy Google