Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Korfu, starożytna Korkyra (gr. Κέρκυρα = Kerkira, łac. Corcyra; wł. Corfu), zielona górzysta wyspa w Grecji, w północnej części Morza Jońskiego u wybrzeży.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Korfu, starożytna Korkyra (gr. Κέρκυρα = Kerkira, łac. Corcyra; wł. Corfu), zielona górzysta wyspa w Grecji, w północnej części Morza Jońskiego u wybrzeży."— Zapis prezentacji:

1

2

3 Korfu, starożytna Korkyra (gr. Κέρκυρα = Kerkira, łac. Corcyra; wł. Corfu), zielona górzysta wyspa w Grecji, w północnej części Morza Jońskiego u wybrzeży Albanii, między obcasem włoskiego buta a zachodnim wybrzeżem Grecji. łącznie z kilkoma pobliskimi wysepkami wchodzi w skład prefektury Kerkira w regionie administracyjnym Wyspy Jońskie. Kerkira ma powierzchnię 590 km². Jest po Kefalonii, drugą co do wielkości WyspąJońską.

4 Widok na : z prawej strony wyspa Korfu z widocznym szczytem Pantokrator, z lewej strony brzeg Albanii

5 Wyspa ma około 39,4 tys. mieszkańców (stan z roku 2001). W latach 60. XX w. jako jedna z pierwszych stała się celem ekspansji turystyki masowej. Powstały liczne kurorty, a niektóre rejony bezpowrotnie utraciły pierwotny charakter, ale większość górzystego obszaru nadal porastają lasy i gaje oliwne. Stolicę wyspy odnowiono z okazji spotkania przywódców państw Unii Europejskiej w 1994 roku i obecnie należy ona do najbardziej eleganckich miast na greckich wyspach. Latem roi się tu od turystów, ponieważ w mieście jest główny port pasażerski, a także lotnisko. W 2007 roku stare miasto w Korfu wpisano na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

6 Miasto Korfu (inna nazwa miasta-Kerkira)., stolica wyspy i prefektury

7 Plac Ratuszowy. Widok na kościół katolicki św. Jakuba

8 Ratusz

9 Miasto Korfu, stara twierdza z XVI wieku

10 Widok ze starej twierdzy na miasto

11 Kerkyra - park obok starej twierdzy

12 Kerkyra, kanał (kontrafosa) i mury starej twierdzy

13 Miasto Korfu, nowa twierdza (XVI-XIX wiek)

14 Widok z nowej twierdzy na miasto. Nad morzem, z prawej, stara twierdza.

15 Widok z nowej twierdzy na katolicki kościół Panagia Tenedos

16 Esplanade (Spianada) Kompleks dawnych budynków, przykład obecności Francuzów na Korfu

17 Esplanade (Spianada)

18

19

20 Wyspy: Kanoni z klasztorem Vlacherna i Mysia wyspaPontikonisi

21 Pałac Achilleion - letnia rezydencja cesarzowej Elżbiety

22 Achilleion – Pałac Sissy

23 Przed wejściem do pałacu statua Sissy

24 W miejscowości Gastouri w pobliżu stolicy wyspy znajduje się pałac cesarzowej austriackiej Elżbiety (Sissy), Sentymentalna cesarzowa wybudowała Achillion po jednym z pobytów na Korfu, z zamiarem wycofania się z pełnego intryg dworu Habsburgów. Pałac Achilleion Ogrodowe tarasy, muzy

25 Pałac jest dużym budynkiem w stylu neoklasycznym. Budowany był w latach przez włoskiego architekta Raphaela Carita. Ma wysoki parter i dwa piętra, nieco cofnięte i udekorowane wieloma posągami. Budowla wznosi się w fantastycznym miejscu. Rozległe, tarasowe ogrody, wokół pałacu, schodzą stopniowo aż do drogi przy wybrzeżu. Przepiękny widok– na wschodzie gęsty las a za nim, w dole, laguna Chalikiopoulos, wysepka Pondikonissi, Vlacherna, miasto Korfu oraz masyw Pantokratora. Latem 1898 r., podczas swego pobytu w Genewie, cesarzowa Elżbieta została zamordowana przez włoskiego anarchistę. W 1905 r. Kaiser Wilhelm II niemiecki kupił pałac od spadkobierców Elżbiety i spędzał w nim czas wypoczynku. W czasie I wojny światowej pałac zajął rząd grecki i przekształcił go w szpital wojskowy. Po podpisaniu traktatu pokojowego pałac stał się własnością państwa greckiego. Obecnie jest odwiedzany przez licznych turystów.

26 Pomnik Achillesa w ogrodach pałacowych

27 Achilleion, tarasy

28

29 Paleokastritsa

30 Paleokastritsa Monastery Zoodochos Pigis

31

32 Paleokastritsa Monastery

33 Acharawi – dawna wioska rybacka, położona na północnym wybrzeżu wyspy.

34 Plaża znajdująca się w okolicy Acharawi ma 7 km i jest jedną z najczystszych plaż w Europie.

35 Sidari, na płn wyspy– pięknie ukształtowane wybrzeże

36 Kanały miłości, Sidari

37 Kanał w Lefkimmi, małej miejscowości na płd-wsch wyspy (3500 mieszkańców)

38 Wczesny ranek w Lefkimmi, typowe wąskie uliczki

39 Kassiopi, port w płn-wsch części wyspy u stóp szczytu Pantokrator

40 Kassiopi, ułożony z głazów falochron portu

41 Kassiopi - fragment miasta. Osobliwe połączenie kościoła (dół) i domu (góra).

42 Droga na Pantokrator

43 Fiołki alpejskie

44 Najwyższy szczyt na wyspie to Pantokrator (906 m. n.p.m.).

45 Pantokrator - Monastyr Ipsilos Pantokrator z XVII wieku

46 Mozaika nad wejściem do monastyru Ipsilos Pantokrator

47 Glyfada, złocista plaża na zachodniem wybrzeżu wyspy

48 Zachodnie wybrzeże wyspy Plaża Mirtionissa - jedyna plaża dla naturystów na Korfu. Powyżej plaży, na zboczu znajduje się klasztor Panagia Mirtiótissa (Moni Myrtidión).

49 Plaża Mirtionissa dla naturystów. W pobliżu Glyfady

50 Pelekas, Kaiser's Throne, w zachodniej części wyspy, platforma widokowa

51 kant. skórką[ Kumkwat Fortunella Swingle (kant. kam kwat – kam 'złoto', kwat 'pomarańcza') – rodzaj małego drzewa lub krzewu należący do rodziny rutowatych. Wywodzi się z Chin. Należy do niego 6 gatunków. Ma kwiaty białe i pachnące a owoce małe, barwy pomarańczowej, pokryte cienką skórką. Jest to roślina owocowa. Oprócz Chin, także uprawiana w Ameryce Północnej i Południowej oraz nad Morzem Śródziemnym, głównie w Grecji na wyspie Korfu. Owoce mogą być spożywane na surowo razem ze skórką lub są przetwarzane. Zalicza się do owoców cytrusowych. W krajach o ciepłym klimacie uprawiana (zazwyczaj w pojemnikach) jako roślina ozdobna w ogrodach i na słonecznych patiach.

52 Kumkwatt

53 Lokalny produkt Koumquat Liquor w butelce w kształcie wyspy Korfu Chasaposerviko Oprac. jokoretsina Foto:WEB i własne Tekst na podst. WEB


Pobierz ppt "Korfu, starożytna Korkyra (gr. Κέρκυρα = Kerkira, łac. Corcyra; wł. Corfu), zielona górzysta wyspa w Grecji, w północnej części Morza Jońskiego u wybrzeży."

Podobne prezentacje


Reklamy Google