Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Ogólnopolski Przedszkolny Program Edukacji Antytytoniowej.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Ogólnopolski Przedszkolny Program Edukacji Antytytoniowej."— Zapis prezentacji:

1 Ogólnopolski Przedszkolny Program Edukacji Antytytoniowej

2 Program realizowany w grupie dzieci 5 – 6 letnich; Liczba dzieci biorących udział w programie: - 19 sześciolatków - 6 pięciolatków; Termin realizacji: 25.02.2013 – 01.03.2013

3 Mgr Marta Górnik - koordynator programu i wychowawca grupy; Mgr Małgorzata Toczek - wychowawca grupy;

4 1. Wykształcenie umiejętności rozpoznawania różnych dymów, wydobycie dymu papierosowego. 2. Zwiększenie wrażliwości dzieci na szkodliwość dymu papierosowego. 3. Zwiększenie wiedzy na temat skutków palenia papierosów. 4. Zwiększenie wrażliwości dzieci na miejsca, w których mogą być narażone na dym.

5 Działania zrealizowane w ramach programu: Powiadomienie rodziców dzieci o realizacji programu na spotkaniu oraz w formie listu do rodziców; wywieszenie informacji o programie na tablicy dla rodziców w holu przedszkola Zajęcia I – WYCIECZKA. Zajęcia II – CO I DLACZEGO DYMI? Zajęcia III – JAK SIĘ CZUJĘ, KIEDY DYMI PAPIEROS? Zajęcia IV – CO SIĘ DZIEJE, GDY LUDZIE PALĄ PAPIEROSY? Zajęcia V – JAK UNIKAĆ DYMU TYTONIOWEGO? Inne działania: układanie historyjki obrazkowej, wykonanie gazetki, konkurs na najpiękniej pokolorowanego Dinka. Podsumowanie programu. Wykonanie prezentacji multimedialnej i zamieszczenie jej na stronie internetowej przedszkola.

6 Tablica informacyjna dla rodziców w holu przedszkola.

7 Cel – ukierunkowanie uwagi dzieci na źródła i rodzaje dymu, poprzez obserwację w środowisku.

8 Spacer – wycieczka po okolicy; obserwacja różnych rodzajów dymów.

9 Układanie historyjki obrazkowej O kominie, który przestał dymić

10 Cel – zwiększenie wiedzy dziecka w zakresie: - zlokalizowania różnych źródeł dymów, - określenia różnych rodzajów dymów, - określenia przyczyn wydobywania się dymów.

11 Rysowanie w grupach różnych źródeł dymu.

12 Prezentacja i omawianie rysunków dzieci.

13 Grupa III w trakcie zajęć Co i dlaczego dymi? wykonanie gazetki Źródła i rodzaje dymów

14 Cel – zwiększenie wiedzy dotyczącej szkodliwości dymu papierosowego.

15 Zabawa w kwiatki

16 Zapoznanie dzieci z maskotką programu dinozaurem Dinkiem.

17 Cel – zwiększenie wiedzy u dziecka na temat skutków palenia papierosów.

18 Historyjka o podróży Dinusia pociągiem - ilustracja pantomimiczna dzieci.

19 Cel – wzrost kompetencji dzieci w zakresie: - umiejętności zachowania się, gdy znajdują się w zadymionych pomieszczeniach. - umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których inni palą papierosy.

20 Tworzenie własnego znaczka NIE PAL PRZY MNIE

21 Podsumowanie realizacji programu w roku szkolnym 2012/2013. 1. W programie wzięło udział 25 dzieci. 2. Program był realizowany od 25.02.2013r. do 01.03.2013r. w przedszkolu. 3. Do programu włączyło się dwoje realizatorów. 4. Dzieci bardzo chętnie i z dużym zapałem uczestniczyły w zajęciach. 5. Przedszkolakom bardzo spodobała się maskotka programu - zielony Dinek oraz piosenka o nim.

22 6. Przedszkolaki nabyły dużo nowych wiadomości na temat szkodliwości wdychania dymu papierosowego oraz skutków palenia papierosów. 7. Dzieci wykształciły umiejętność rozpoznawania różnych źródeł dymu, w szczególności dymu papierosowego. 8. Przedszkolaki często poruszały problem szkodliwości palenia i wdychania dymu papierosowego podczas rozmów z rodzicami w domu, namawiały swoich opiekunów do zaprzestania palenia.

23 Opracowała: Marta Górnik


Pobierz ppt "Ogólnopolski Przedszkolny Program Edukacji Antytytoniowej."

Podobne prezentacje


Reklamy Google