Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Program Szkoła bez przemocy Program Szkoła bez przemocy swoim zasięgiem obejmuje całą Polskę. W roku 2006 nasza szkoła przystąpiła do Programu. Program.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Program Szkoła bez przemocy Program Szkoła bez przemocy swoim zasięgiem obejmuje całą Polskę. W roku 2006 nasza szkoła przystąpiła do Programu. Program."— Zapis prezentacji:

1 Program Szkoła bez przemocy Program Szkoła bez przemocy swoim zasięgiem obejmuje całą Polskę. W roku 2006 nasza szkoła przystąpiła do Programu. Program Szkoła bez przemocy swoim zasięgiem obejmuje całą Polskę. W roku 2006 nasza szkoła przystąpiła do Programu.

2 Celem Programu jest przeciwdziałanie przemocy w polskich szkołach

3 W I edycji 2006/2007 Szkoła przyjęła i przestrzegała Kodeks Szkoły bez przemocy 1. Szkoła jest wspólnotą. 2. Wszyscy się szanujemy. 3. Wspólnie działamy przeciw przemocy. 4. Niczego nie ukrywamy. 5. Zawsze reagujemy. 6. Nauczyciel nie jest sam. 7. Uczniowie wiedzą, jak działać. 8. Rodzice są z nami. 9. Mamy sojuszników. 10. Nagradzamy dobre przykłady.

4 Stworzyliśmy projekt działań zapobiegający przemocy i agresji w szkole

5 W II edycji 2007/2008 Szkoła brała udział w Lubuskich warsztatach Regionalnych W trakcie spotkań pedagodzy mogli nauczyć się właściwego reagowania i skutecznego rozwiązywania problemów przemocy szkolnej

6 Zorganizowaliśmy Dzień Szkoły bez przemocy

7 W III edycji 2008/2009 Szkoła przy współpracy z samorządem lokalnym organizuje występy teatrów profilaktycznych

8 7 czerwca po raz trzeci nasza szkoła uczestniczyła w ogólnopolskich obchodach Dnia Szkoły bez Przemocy. W tym dniu szczególnie chcieliśmy zwiększyć wrażliwość na krzywdę innych, wypracowywać skuteczne sposoby obrony przed agresorami, przypomnieć zasady i umowy zapobiegające agresji i przemocy w szkole. Do zabawy zaprosiliśmy uczniów klas pierwszych, którym pragnęliśmy uświadomić, że niektóre sytuacje mające miejsce w szkole mogą krzywdzić innych. Poprzez quizy, scenki sytuacyjne najmłodsi uczniowie uczyli się pozytywnych zachowań. Dowiedzieli się również, że agresja to nie tylko kopnięcie kolegi ale także wyśmiewanie się z niego, wykluczanie z zabawy, poniżanie. Na zakończenie spotkania uczniowie klas pierwszych zapoznani zostali z Kodeksem Szkoły bez Przemocy, który otrzymali do powieszenia w swoich klasach. W III edycji 2009/2010

9 Program opracowały Róża Kuliczkowska Anna Frąckowiak


Pobierz ppt "Program Szkoła bez przemocy Program Szkoła bez przemocy swoim zasięgiem obejmuje całą Polskę. W roku 2006 nasza szkoła przystąpiła do Programu. Program."

Podobne prezentacje


Reklamy Google