Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Przemoc nie jest oznaką siły, lecz słabości. ks. Jerzy Popiełuszko Przemoc nie jest oznaką siły, lecz słabości. ks. Jerzy Popiełuszko.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Przemoc nie jest oznaką siły, lecz słabości. ks. Jerzy Popiełuszko Przemoc nie jest oznaką siły, lecz słabości. ks. Jerzy Popiełuszko."— Zapis prezentacji:

1 Przemoc nie jest oznaką siły, lecz słabości. ks. Jerzy Popiełuszko Przemoc nie jest oznaką siły, lecz słabości. ks. Jerzy Popiełuszko

2 Program społeczny Szkoła bez przemocy prowadzi 18 dzienników regionalnych dwóch grup wydawniczych – Media Regionalne i Polskapresse oraz Fundacja Orange (dawniej Fundacja Grupy TP). Program jest prowadzony pod patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Celem Programu jest przeciwdziałanie przemocy w polskich szkołach przez zwiększenie świadomości problemu, zmianę postaw wobec przemocy, a także dostarczenie szkołom konkretnego wsparcia i narzędzi, które skutecznie i systemowo zwalczałyby to zjawisko. Ambasadorem Programu jest Tomasz Majewski, mistrz olimpijski w pchnięciu kulą.

3 REALIZACJA PROGRAMU SZKOŁA BEZ PRZEMOCY W SZKOLE PODSTAWOWEJ W PODDUBÓWKU.

4 Z agresją spotyka się w swoim życiu każdy z nas. Przede wszystkim nie powinno się bagatelizować zjawiska agresji i przemocy w szkole. Z agresją spotyka się w swoim życiu każdy z nas. Przede wszystkim nie powinno się bagatelizować zjawiska agresji i przemocy w szkole. Aby zapobiegać niepożądanym zachowaniom realizujemy na terenie naszej szkoły program społeczny Szkoła bez przemocy. Aby zapobiegać niepożądanym zachowaniom realizujemy na terenie naszej szkoły program społeczny Szkoła bez przemocy. W tym roku szkolnym przystąpiliśmy do realizacji programu Szkoła bez przemocy po raz trzeci. W tym roku szkolnym przystąpiliśmy do realizacji programu Szkoła bez przemocy po raz trzeci.

5 JAK WYGLĄDA NASZA DZIAŁALNOŚĆ? Co roku w grudniu organizowany jest Tydzień Wolontaryjny, w ciągu którego realizujemy zaplanowane działania: Co roku w grudniu organizowany jest Tydzień Wolontaryjny, w ciągu którego realizujemy zaplanowane działania: Zbieranie słodyczy i zabawek dla dzieci z Placówki Opiekuńczo- Wychowawczej w Suwałkach. Zbieranie słodyczy i zabawek dla dzieci z Placówki Opiekuńczo- Wychowawczej w Suwałkach. Pogadanki dla uczniów, nauczycieli, rodziców na temat agresji i przemocy, sposobów radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Pogadanki dla uczniów, nauczycieli, rodziców na temat agresji i przemocy, sposobów radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Konkursy plastyczne związane z tematyką programową. Konkursy plastyczne związane z tematyką programową. Przygotowanie do organizacji kiermaszy świątecznych, z których dochody przeznaczone są dla najbardziej potrzebujących z naszej szkoły Przygotowanie do organizacji kiermaszy świątecznych, z których dochody przeznaczone są dla najbardziej potrzebujących z naszej szkoły

6 Ideą przewodnią w naszych działaniach programowych jest głównie wolontariat. Wychodzimy z założenia, że przemoc i zachowania agresywne wśród młodych ludzi są bardzo często konsekwencją nudy oraz źle wykorzystanego wolnego czasu. Wychodzimy z założenia, że przemoc i zachowania agresywne wśród młodych ludzi są bardzo często konsekwencją nudy oraz źle wykorzystanego wolnego czasu. Wolontariat szkolny- bezinteresowne zaangażowanie społeczności szkolnej- nauczycieli, uczniów i rodziców- na rzecz potrzebujących. Wolontariat szkolny- bezinteresowne zaangażowanie społeczności szkolnej- nauczycieli, uczniów i rodziców- na rzecz potrzebujących.

7 Wolontariat uczy: Postawy szacunku i tolerancji wobec drugiego człowieka. Postawy szacunku i tolerancji wobec drugiego człowieka. Umożliwia zagospodarowanie wolnego czasu poprzez animację działań społecznych. Umożliwia zagospodarowanie wolnego czasu poprzez animację działań społecznych.

8 UCZENIE NAJMŁODSZYCH WOLONTARIATU- TO UCZENIE, ŻE INNYM NALEŻY POMAGAĆ, A NIE ICH KRZYWDZIĆ. Organizatorzy programu społecznego Szkoła bez przemocy co roku ogłaszają konkurs na najlepsze Projekty Wolontaryjne. Organizatorzy programu społecznego Szkoła bez przemocy co roku ogłaszają konkurs na najlepsze Projekty Wolontaryjne. Już dwukrotnie przystąpiliśmy do konkursu na najlepszy Projekt Wolontaryjny. Już dwukrotnie przystąpiliśmy do konkursu na najlepszy Projekt Wolontaryjny. Działania w ramach tego projektu realizowaliśmy w okresie- od stycznia do kwietnia danego roku szkolnego. Działania w ramach tego projektu realizowaliśmy w okresie- od stycznia do kwietnia danego roku szkolnego.

9 W ramach projektów wolontaryjnych dotychczas podejmowaliśmy i realizowaliśmy działania: Pomoc ludziom starszym i schorowanym z naszej okolicy. Pomoc ludziom starszym i schorowanym z naszej okolicy. Organizacja zbiórki pieniędzy (m.in. dla poszkodowanych w klęsce żywiołowej na Haiti). Organizacja zbiórki pieniędzy (m.in. dla poszkodowanych w klęsce żywiołowej na Haiti). Przygotowanie kiermaszy świątecznych, z których dochód przeznaczony był dla najbardziej potrzebujących z naszej szkoły. Przygotowanie kiermaszy świątecznych, z których dochód przeznaczony był dla najbardziej potrzebujących z naszej szkoły. Zbieranie środków czystości dla dzieci z Placówki Opiekuńczo- Wychowawczej w Suwałkach. Zbieranie środków czystości dla dzieci z Placówki Opiekuńczo- Wychowawczej w Suwałkach. Wyjazd do Ośrodka Rehabilitacyjno- Edukacyjno- Wychowawczego w Brodzie Nowym koło Suwałk w celu integracji z dziećmi niepełnosprawnymi. Dzieci z naszej szkoły wręczały drobne upominki oraz zaprezentowały inscenizację pt. Wielkanoc. Wyjazd do Ośrodka Rehabilitacyjno- Edukacyjno- Wychowawczego w Brodzie Nowym koło Suwałk w celu integracji z dziećmi niepełnosprawnymi. Dzieci z naszej szkoły wręczały drobne upominki oraz zaprezentowały inscenizację pt. Wielkanoc.


Pobierz ppt "Przemoc nie jest oznaką siły, lecz słabości. ks. Jerzy Popiełuszko Przemoc nie jest oznaką siły, lecz słabości. ks. Jerzy Popiełuszko."

Podobne prezentacje


Reklamy Google