Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PREZENTACJA DYREKTORA SZKOŁY ZOFIĘ KORONA

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PREZENTACJA DYREKTORA SZKOŁY ZOFIĘ KORONA"— Zapis prezentacji:

1 PREZENTACJA DYREKTORA SZKOŁY ZOFIĘ KORONA
DZIAŁALNOŚCI i OSIĄGNIĘĆ SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. JANA PAWŁA II W GOŁKOWICACH DIECEZJALNA RODZINA SZKÓŁ IM. JANA PAWŁA II OPRACOWANA PRZEZ DYREKTORA SZKOŁY ZOFIĘ KORONA

2 Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołkowicach reprezentowana przez dyrektora szkoły Zofię Koronę i sekretarza szkoły Grzegorza Gorczowskiego nie tylko brała aktywny udział w powołaniu Ogólnopolskiej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II, ale była współinicjatorką utworzenia Diecezjalnej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II.

3 Diecezjalna Rodzina Szkół im
Diecezjalna Rodzina Szkół im. Jana Pawła II została powołana przez Biskupa Tarnowskiego Ks. Wiktora Skworca Dekretem L.dz.: OH. II- 10/33/06 z dnia r. Ks. Biskup Wiktor Skworc wiąże z działalnością Diecezjalnej Rodziny Szkół następujące oczekiwania: * podjecie prac na rzecz wypracowania wzorcowego modelu szkoły, w której podniesie się jakość kształcenia, wzrośnie bezpieczeństwo uczniów, zwiększy wpływ rodziców na to, co dzieje się w szkole; * wspólne opracowanie projektów wychowawczych i edukacyjnych uwzględniających wartości chrześcijańskie; * troska o właściwy dobór i formację kadry nauczycieli, * dbałość o wewnętrzną dyscyplinę szkoły, z jasnym określeniem zakresu praw i obowiązków tak uczniów, jak i nauczycieli; * włączanie się w uroczystości ku czci Jana Pawła II, nawiedzanie miejsc związanych z jego osobą, także przez organizowanie szkolnych czy klasowych wycieczek tematycznych; * tworzenie i troska o działanie w tych placówkach grup wolontariatu a zwłaszcza Szkolnych Kół Caritas, aby w ten sposób uczniowie mieli możliwość wprowadzić w życie naukę Ewangelii.

4 Prezentacja osiągnięć szkoły w formie
Wystawy w Diecezjalnym Centrum Rekolekcyjno – Formacyjnym „Arka” w Gródku n/Dunajcem Wystąpienie Burmistrza Starego Sącza Pana Mariana Cyconia podczas spotkania Diecezjalnej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II

5 *„Zawierzmy dzieło wychowania Chrystusowi”,
Dotąd odbyło się V spotkań Rodziny Szkół im. Jana Pawła II Diecezji Tarnowskiej z udziałem Ks. Biskupa, władz samorządowych i kuratoryjnych zaproszonych przez organizatorów. Szkoła w Gołkowicach jako jedna z organizatorek była zawsze godnie reprezentowana przez Burmistrza Miasta i Gminy Stary Sącz Pana Mariana Cyconia lub osobę przez Niego delegowaną oraz mocno zaangażowanych pracowników szkoły. Podczas dyskusji panelowych prowadzonych przez znane autorytety Kościoła zostały omówione następujące tematy: *„Zawierzmy dzieło wychowania Chrystusowi”, *„Miłość przeciw przemocy - postać Karoliny Kózkówny w nauczaniu Jana Pawła II”, *„Święta Kinga wzorem odpowiedzialności za świętość - w kontekście nauczania Jana Pawła II”, *„Wychowanie patriotyczne w rodzinie, szkole, kościele”, *„Odpowiedzialność za ojczyznę w świetle nauczania i świadectwa życia Jana Pawła II”. W czasie spotkań szkoły mają możliwość promowania nie tylko siebie, ale także środowiska lokalnego i gminy.

6 Msza Święta pod przewodnictwem
Biskupa Ordynariusza Wiktora Skworca na rozpoczęcie spotkania Diecezjalnej Rodziny „Papieskich szkół”. Obrady przedstawicieli placówek oświatowych Diecezji Tarnowskiej, które pragną realizować w w pracy wychowawczej myśl Papieża – Polaka.


Pobierz ppt "PREZENTACJA DYREKTORA SZKOŁY ZOFIĘ KORONA"

Podobne prezentacje


Reklamy Google