Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

SZKOŁA PODSTAWOWA im. Batalionów Chłopskich w Wólce Wieprzeckiej w Zamościu.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "SZKOŁA PODSTAWOWA im. Batalionów Chłopskich w Wólce Wieprzeckiej w Zamościu."— Zapis prezentacji:

1 SZKOŁA PODSTAWOWA im. Batalionów Chłopskich w Wólce Wieprzeckiej w Zamościu

2 POWSZECHNOŚĆ OSZCZĘDZANIA DZIŁALNOŚĆ NA RZECZ LOKALNEJ SPOŁECZNOŚCI POPULARYZACJA I ŚWIADOMOŚĆ WIEDZY ZWIĄZANEJ Z OSZCZĘDZANIEM

3 O nas Nagroda za poprzednią kronikę Udział w konkursach organizowanych przez PKO BP I miejsce dla naszej członkini

4 przy Szkole Podstawowej im. Batalionów Chłopskich w Wólce Wieprzeckiej W roku szkolnym 2011/2012 do szkoły uczęszcza 73 uczniów. Szkolne koło SKO liczy - 65 członków, co stanowi 89% społeczności szkolnej. Na zbiorczej książeczce SKO uczniowie ulokowali kwotę 22.282,80 zł. Średnio na jednego członka SKO przypada kwota 342,81zł.

5 Owocem ubiegłorocznej naszej pracy było uzyskanie nagrody II stopnia w ramach ogólnopolskiego konkursu Dziś oszczędzam w SKO, jutro w PKO organizowanego przez PKO BP.

6 Plakat promujący oszczędzanie Plakat promujący przedsiębiorczość Prace plastyczne naszych uczniów opiekunka SKO wysłała na koszt Szkolnej Kasy Oszczędności. OPŁACAŁO SIĘ!!!

7 Praca jej została opublikowana w NR4(5) 2011

8 11 Listopada – spektakl historyczny Mikołajki SKO Spotkanie opłatkowe Dzień Babci i Dziadka Bawimy się razem Działalność rodziców Warsztaty w świetlicy środowiskowej

9 Uczniowie klas starszych przygotowani przez p. Jolantę Sokołowską inscenizację o nauce w szkole pod niemieckim zaborem i buncie dzieci we Wrześni. Wzruszeni rodzice gratulowali swoim pociechom.

10 Opiekunka SKO zorganizowała prezenty dla każdego SKO-wicza. Uśmiechy na buziach dzieci mówiły same za siebie.

11 15 grudnia 2011r. jak co roku uczniowie, ich rodzice, nauczyciele i zaproszeni goście spotkali się przy wigilijnym stole. Uroczystość poprzedził spektakl Jaka wina, taka kara przygotowany przez szkolne koło teatralne pod kierunkiem Małgorzaty Podoby. O miłe wrażenia przy stole zadbały panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Skaraszowie, przygotowując wspaniałą ucztę dla podniebienia.

12 Dla babć i dziadków recytowali i śpiewali najmłodsi uczniowie naszej szkoły z klas O-III, po czym wręczyli im drobne, własnoręcznie wykonane upominki. Organizatorami imprezy byli: społeczność szkoły, Koło Gospodyń Wiejskich i świetlica środowiskowa w Skaraszowie. Przepyszny tort świąteczny przygotowała Rada Rodziców.

13 Andrzejki Dzień Chłopaka Walentynki Choinka Powitanie Wiosny Festiwal Talentów Nauczyciela Dzień

14 - Pieczenie ciasta na uroczystości szkolne - Pomoc przy organizacji imprez szkolnych i środowiskowych - Sprawowanie opieki podczas wyjazdów na krytą pływalnię

15 Uczniowie naszej szkoły brali udział w warsztatach i konkursie zorganizowanym przez Gminę Zamość w gminnych świetlicach środowiskowych. Oszczędność i pracowitość to hasła przewodnie podczas wykonywania figurek z modeliny. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki.

16 Organizacja pracy SKO Poznajemy świat finansów Akcje Dbamy o zdrowie Konkursy Wycieczki

17 Ważnym źródłem wszelkich informacji na temat SKO jest tablica na korytarzu szkolnym. Na niej umieszczane są ogłoszenia dotyczące działalności Szkolnej Kasy Oszczędności. Tu można sprawdzić wyniki konkursu, wykaz stanu oszczędzania, ciekawostki na temat oszczędzania…

18 Dla ułatwienia wpłat na książeczki SKO, w każdej klasie jest skarbnik. Kl. IV – Agata Olejarczuk Kl. V – Wiktoria Konaszczuk Kl. VI – Damian Wróbel Ze względu na objętą przez Damiana funkcję Premiera SU, skarbniczką została Monika Dębska

19 Podczas uroczystości uczniowie klasy I otrzymali książeczki oszczędnościowe z symbolicznym wkładem (1zł.), który ma ich zachęcić do samodzielnego gromadzenia pieniędzy. Żeby w życiu dobrze szło, zacznij oszczędzać w SKO. 15 nowych członków!

20 W ramach działalności SKO, opiekunka Szkolnej Kasy Oszczędności – - Jolanta Szwaczkiewicz przeprowadziła zajęcia w klasach I, II, III, IV, VI. Lekcje te miały na celu promocję idei oszczędzania, poznanie przez dzieci funkcji pieniądza, roli banku i form oszczędzania. Dzieci chętnie i aktywnie uczestniczyły w dyskusji. Bardzo przydatne okazały się materiały edukacyjne i gadżety przekazane przez PKO BP.

21 BANKUŚ- bohater audycji dla dzieci emitowanych w Polskim Radiu pt. SKO – Słuchaj, Kalkuluj, Oszczędzaj dostarczył wiedzy uczniom klasy I, którzy dowiedzieli się, co możemy i co trzeba oszczędzać. Po wysłuchaniu audycji dzieci dyskutowały na temat oszczędzania wody, energii, żywności, zasobów naturalnych Ziemi i oszczędzania pieniędzy. 100% klasy oszczędza

22 Takim zagadnieniom przypatrywali się uczniowie z klasy II.

23 Dzieci z klasy III przyniosły potrzebne rekwizyty. Każdy uczestnik zabawy otrzymał wcześniej wypłatę. Dysponował monetami i banknotami. Wydawał na zakupy, dokonywał wpłat lub wypłat w banku.

24 Uczniowie klasy IV w prosty, przystępny sposób pogłębili swoją wiedzę ekonomiczną, zapoznali się z pojęciami bankowymi oraz mogli pobawić się w czasie rozwiązywania zagadek i rebusów, a czasopismo BRAWO BANK znalazło swoje miejsce na półce w bibliotece.

25 Uczniowie klasy VI dowiedzieli się, że młodzi ludzie, po ukończeniu 13 roku życia mogą zostać posiadaczami konta młodzieżowego i używać karty płatniczej. Każdy uczestnik zajęć otrzymał imitację karty płatniczej.

26 To była ciekawa i pouczająca lekcja! Jej celem było: popularyzacja wiedzy o działalności banku, przyzwyczajenie dzieci do korzystania z usług bankowych, pozyskiwanie ich jako przyszłych, potencjalnych klientów PKO BP. Po lekcji uczestnicy otrzymali upominki.

27 Celem podjętej akcji sprzątania świata było wyrabianie u dzieci nawyku ochrony naturalnego środowiska oraz rozwijanie postaw proekologicznych. Tegoroczne hasło było nam szczególnie bliskie, ponieważ szkoła położona jest u stóp Roztoczańskiego Parku Narodowego, gdzie królują stare dumne sosny.

28 W dniach 27-30 marca zorganizowaliśmy Wiosenną Loterię Fantową. Zarobiliśmy 600 zł. Wszystkie fanty pochodziły z dobrowolnych darów osób fizycznych, a całkowity dochód w 100% przeznaczony zostanie na potrzeby organizacyjne SU, SKO, szkolnego koła teatralnego.

29 Wielki, puchaty, biały goryl znalazł swojego właściciela. Bartek, który go wylosował, zrobił sobie z małpą piękne rodzinne zdjęcie.

30 Wielki cel mamy - systematycznie nakrętki zbieramy. Najbardziej wydajni zbieracze – bracia Rafał i Sebastian.

31 Jak co roku usypaliśmy wielką górę z monet, których wartość przekroczyła kwotę 200zł. Największą frajdę sprawiło przeliczanie złotych monet.

32 Kolejny rok koło ekologiczne przeprowadziło zbiórkę karmy, kocyków i odwiedziło pupili zamojskiego schroniska. Nie bądźmy obojętni na losy naszych braci mniejszych!

33 W ramach akcji Po przetworzeniu mogę się przydać, uczniowie klasy III i opiekunka SKO przeprowadzili zbiórkę makulatury. 251 kg makulatury zamienili na papier toaletowy dla szkoły.

34 Podejmujemy działania propagujące zdrowy styl życia, wspieramy społeczność szkolną w kształtowaniu pozytywnych wzorców sprzyjających zdrowiu: -Przekazujemy wiedzę o zdrowiu -Kształtujemy aktywną postawę w stosunku do własnego zdrowia i zdrowia innych -Utrwalamy odpowiednie nawyki i umiejętności służące zdrowiu przy okazji następujących przedsięwzięć: Owoce w szkole Śniadanie daje moc Bezpieczni na drodze Pływalnia

35 Nasza szkoła ponownie przystąpiła do programu Owoce w szkole finansowanego przez Agencję Rynku Rolnego. Uczniowie klas I-III otrzymują 3 razy w tygodniu porcje warzyw, owoców lub soków. Taka dawka witamin wpływa bardzo korzystnie na nasze zdrowie i samopoczucie. Poza tym, możemy zaoszczędzić pieniądze, które wydalibyśmy na zakup tych produktów. A nasze wkłady na SKO rosną…, rosną…, rosną…

36 Dbamy o to, co jemy, bo zdrowi być chcemy! 8 listopada 2011r. klasy młodsze przygotowały wspólne śniadanie klasowe, które pięknie wyglądało i wszystkim bardzo smakowało. Przy okazji uczyliśmy się zasad zachowania przy stole.

37 Projekt Bądź bezpieczny na drodze miał na celu ukształtowanie bezpiecznych zachowań. Dwie uczennice Patrycja Dębska i Natalia Kostur w rejonowym konkursie plastycznym zdobyły nagrody główne.

38 Zawsze należy dbać o kondycję fizyczną, a wszyscy doskonale wiemy, że systematyczne pływanie pozwoli oszczędzić wydatki na lekarza.

39 Organizujemy wiele szkolnych konkursów plastycznych, tym samym wspierając talenty naszych uczniów. Szkolna Kasa Oszczędności zadbała o nagrody, wyróżnienia dla laureatów w konkursach szkolnych: Mój ulubiony nauczyciel Październik miesiącem oszczędzania Ciułacz miesiąca Na co wydam zaoszczędzone pieniądze? Bezpieczni na wsi. Czy upadek to przypadek? Rymowanka SKO

40

41 Konkurs ten miał na celu popularyzowanie wśród dzieci idei oszczędzania. Czego Jaś się nauczy, to Jan będzie umiał

42 Osoba, która zgromadziła największy wkład pieniędzy w danym miesiącu, otrzymuje BONUS w wysokości 10 zł.

43 wrzesień - Wiktoria Pakuła kl. III luty - Igor Wróbel kl. I grudzień, styczeń - Maciej Artymiak kl. II październik - Patryk Soboń kl. IV listopad - Julia Listopad kl. I, Paulina Listopad kl. III marzec - Julia Listopad kl. I, Paulina Listopad kl. III

44

45 Przemysław Selech kl. III Joanna Karabin kl. I Wiktoria Klimko kl. IV Łukasz Burcon kl. II Krystian Pupiec kl. IV Emilka Burcon kl. I Adrian Mostowski kl. I Julia Kozioł kl. IV

46 W październiku grupa członków SKO wraz z opiekunami odwiedzili bank PKO BP w Zamościu.

47 Konkursem plastycznym Na co wydam zaoszczędzone pieniądze? zachęciliśmy dzieci do większego i systematycznego gromadzenia pieniędzy. Efektem oszczędzania i starań Dyrektora Szkoły, członkowie SKO wyjadą na wycieczkę do Warszawy - PLANETARIUM

48 Nie wydajemy pieniędzy bez potrzeby (oszczędzamy na biletach): - Jedziemy do teatru i składamy wizytę w Straży Pożarnej - Po spektaklu teatralnym odwiedziliśmy redakcję lokalnej gazety - Po seansie filmowym udajemy się na spotkanie z bankowcami

49 W szkole ogłoszono konkurs na logo SKO w blogu. Wyniki konkursu - 30 maja 2012r.

50 Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do powstania tej kroniki. Może swoją pracowitością, przedsiębiorczością i aktywnością zachęcili innych do rozwijania w sobie podobnych cech? Opracowały: Małgorzata Podoba Jolanta Szwaczkiewicz Jolanta Wysok Dziękujemy za uwagę.


Pobierz ppt "SZKOŁA PODSTAWOWA im. Batalionów Chłopskich w Wólce Wieprzeckiej w Zamościu."

Podobne prezentacje


Reklamy Google