Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

SZKOŁA PODSTAWOWA im. Batalionów Chłopskich w Wólce Wieprzeckiej

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "SZKOŁA PODSTAWOWA im. Batalionów Chłopskich w Wólce Wieprzeckiej"— Zapis prezentacji:

1 SZKOŁA PODSTAWOWA im. Batalionów Chłopskich w Wólce Wieprzeckiej
w Zamościu KRONIKA

2 DZIAŁALNOŚĆ SZKOLNEJ KASY OSZCZĘDNOŚCI
POWSZECHNOŚĆ OSZCZĘDZANIA DZIŁALNOŚĆ NA RZECZ LOKALNEJ SPOŁECZNOŚCI POPULARYZACJA I ŚWIADOMOŚĆ WIEDZY ZWIĄZANEJ Z OSZCZĘDZANIEM Główny cel: Szeroko pojęta idea oszczędzania, nie tylko pieniędzy …

3 Nagroda za poprzednią kronikę
POWSZECHNOŚĆ OSZCZĘDZANIA O nas Nagroda za poprzednią kronikę Udział w konkursach organizowanych przez PKO BP I miejsce dla naszej członkini

4 przy Szkole Podstawowej im. Batalionów Chłopskich w Wólce Wieprzeckiej
O nas przy Szkole Podstawowej im. Batalionów Chłopskich w Wólce Wieprzeckiej W roku szkolnym 2011/2012 do szkoły uczęszcza 73 uczniów. Szkolne koło SKO liczy - 65 członków, co stanowi 89% społeczności szkolnej. Na zbiorczej książeczce SKO uczniowie ulokowali kwotę ,80 zł. Średnio na jednego członka SKO przypada kwota 342,81zł.

5 „Dziś oszczędzam w SKO, jutro w PKO” organizowanego przez PKO BP.
Nagroda za kronikę Owocem ubiegłorocznej naszej pracy było uzyskanie nagrody II stopnia w ramach ogólnopolskiego konkursu „Dziś oszczędzam w SKO, jutro w PKO” organizowanego przez PKO BP.

6 Udział w konkursach organizowanych przez PKO BP
„Plakat promujący oszczędzanie” „Plakat promujący przedsiębiorczość” Prace plastyczne naszych uczniów opiekunka SKO wysłała na koszt Szkolnej Kasy Oszczędności. OPŁACAŁO SIĘ!!!

7 Praca jej została opublikowana w NR4(5) 2011
I miejsce dla naszej członkini Praca jej została opublikowana w NR4(5)

8 DZIŁALNOŚĆ NA RZECZ LOKALNEJ SPOŁECZNOŚCI
11 Listopada – spektakl historyczny Mikołajki SKO Spotkanie opłatkowe Dzień Babci i Dziadka Bawimy się razem Działalność rodziców Warsztaty w świetlicy środowiskowej

9 Spektakl historyczny Uczniowie klas starszych przygotowani przez p. Jolantę Sokołowską inscenizację o nauce w szkole pod niemieckim zaborem i buncie dzieci we Wrześni. Wzruszeni rodzice gratulowali swoim pociechom.

10 Mikołajki SKO Opiekunka SKO zorganizowała prezenty dla każdego SKO-wicza. Uśmiechy na buziach dzieci mówiły same za siebie.

11 Spotkanie Opłatkowe 15 grudnia 2011r. jak co roku uczniowie, ich rodzice, nauczyciele i zaproszeni goście spotkali się przy wigilijnym stole. Uroczystość poprzedził spektakl „Jaka wina, taka kara” przygotowany przez szkolne koło teatralne pod kierunkiem Małgorzaty Podoby. O miłe wrażenia przy stole zadbały panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Skaraszowie, przygotowując wspaniałą ucztę dla podniebienia.

12 To dla Was, Babciu i Dziadku!
Dla babć i dziadków recytowali i śpiewali najmłodsi uczniowie naszej szkoły z klas O-III, po czym wręczyli im drobne, własnoręcznie wykonane upominki. Organizatorami imprezy byli: społeczność szkoły, Koło Gospodyń Wiejskich i świetlica środowiskowa w Skaraszowie. Przepyszny tort świąteczny przygotowała Rada Rodziców.

13 Tak się bawimy - za bilety nie płacimy!
Bawimy się razem Choinka Walentynki Andrzejki Powitanie Wiosny Tak się bawimy - za bilety nie płacimy! Dzień Dzień Chłopaka Festiwal Talentów Nauczyciela

14 - Pieczenie ciasta na uroczystości szkolne
Prace wykonane na rzecz szkoły przez rodziców naszych uczniów - Pieczenie ciasta na uroczystości szkolne - Pomoc przy organizacji imprez szkolnych i środowiskowych - Sprawowanie opieki podczas wyjazdów na krytą pływalnię

15 „Kto ma kluczyk do mojego skarbca”
Uczniowie naszej szkoły brali udział w warsztatach i konkursie zorganizowanym przez Gminę Zamość w gminnych świetlicach środowiskowych. Oszczędność i pracowitość to hasła przewodnie podczas wykonywania figurek z modeliny. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki.

16 POPULARYZACJA I ŚWIADOMOŚĆ WIEDZY ZWIĄZANEJ Z OSZCZĘDZANIEM
Organizacja pracy SKO Poznajemy świat finansów Akcje Dbamy o zdrowie Konkursy Wycieczki

17 Tablica informacyjna Ważnym źródłem wszelkich informacji na temat SKO jest tablica na korytarzu szkolnym. Na niej umieszczane są ogłoszenia dotyczące działalności Szkolnej Kasy Oszczędności. Tu można sprawdzić wyniki konkursu, wykaz stanu oszczędzania, ciekawostki na temat oszczędzania…

18 Kl. IV – Agata Olejarczuk Kl. V – Wiktoria Konaszczuk
Powołanie skarbników SKO Dla ułatwienia wpłat na książeczki SKO, w każdej klasie jest skarbnik. Kl. IV – Agata Olejarczuk Kl. V – Wiktoria Konaszczuk Kl. VI – Damian Wróbel Ze względu na objętą przez Damiana funkcję Premiera SU, skarbniczką została Monika Dębska

19 Pasowanie na ucznia i członka SKO
Podczas uroczystości uczniowie klasy I otrzymali książeczki oszczędnościowe z symbolicznym wkładem (1zł.), który ma ich zachęcić do samodzielnego gromadzenia pieniędzy. „Żeby w życiu dobrze szło, zacznij oszczędzać w SKO”. 15 nowych członków!

20 Poznajemy świat finansów
W ramach działalności SKO, opiekunka Szkolnej Kasy Oszczędności – - Jolanta Szwaczkiewicz przeprowadziła zajęcia w klasach I, II, III, IV, VI. Lekcje te miały na celu promocję idei oszczędzania, poznanie przez dzieci funkcji pieniądza, roli banku i form oszczędzania. Dzieci chętnie i aktywnie uczestniczyły w dyskusji. Bardzo przydatne okazały się materiały edukacyjne i gadżety przekazane przez PKO BP.

21 Słuchaj, Kalkuluj, Oszczędzaj
„BANKUŚ”- bohater audycji dla dzieci emitowanych w Polskim Radiu pt. „ SKO – Słuchaj, Kalkuluj, Oszczędzaj” dostarczył wiedzy uczniom klasy I, którzy dowiedzieli się, co możemy i co trzeba oszczędzać. Po wysłuchaniu audycji dzieci dyskutowały na temat oszczędzania wody, energii, żywności, zasobów naturalnych Ziemi i oszczędzania pieniędzy. 100% klasy oszczędza

22 Czy pieniądze są nam potrzebne. Co robią banki
Czy pieniądze są nam potrzebne? Co robią banki? Moje wydatki – o decyzjach finansowych. Takim zagadnieniom przypatrywali się uczniowie z klasy II.

23 Zabawa w sklep i bank Dzieci z klasy III przyniosły potrzebne rekwizyty. Każdy uczestnik zabawy otrzymał wcześniej wypłatę. Dysponował monetami i banknotami. Wydawał na zakupy, dokonywał wpłat lub wypłat w banku.

24 Zdobywamy wiedzę ekonomiczną
Uczniowie klasy IV w prosty, przystępny sposób pogłębili swoją wiedzę ekonomiczną, zapoznali się z pojęciami bankowymi oraz mogli pobawić się w czasie rozwiązywania zagadek i rebusów, a czasopismo „BRAWO BANK” znalazło swoje miejsce na półce w bibliotece.

25 Pieniądz elektroniczny
Uczniowie klasy VI dowiedzieli się, że młodzi ludzie, po ukończeniu 13 roku życia mogą zostać posiadaczami konta młodzieżowego i używać karty płatniczej. Każdy uczestnik zajęć otrzymał imitację karty płatniczej.

26 W banku To była ciekawa i pouczająca lekcja! Jej celem było:
popularyzacja wiedzy o działalności banku, przyzwyczajenie dzieci do korzystania z usług bankowych, pozyskiwanie ich jako przyszłych, potencjalnych klientów PKO BP. Po lekcji uczestnicy otrzymali upominki.

27 Lasy to życie – chrońmy je
Celem podjętej akcji sprzątania świata było wyrabianie u dzieci nawyku ochrony naturalnego środowiska oraz rozwijanie postaw proekologicznych. Tegoroczne hasło było nam szczególnie bliskie, ponieważ szkoła położona jest u stóp Roztoczańskiego Parku Narodowego, gdzie królują stare dumne sosny.

28 Wiosenna Loteria Fantowa
W dniach marca zorganizowaliśmy Wiosenną Loterię Fantową. Zarobiliśmy 600 zł. Wszystkie fanty pochodziły z dobrowolnych darów osób fizycznych, a całkowity dochód w 100% przeznaczony zostanie na potrzeby organizacyjne SU, SKO, szkolnego koła teatralnego.

29 Wielki, puchaty, biały goryl znalazł swojego właściciela.
Najcenniejszy fant Wielki, puchaty, biały goryl znalazł swojego właściciela. Bartek, który go wylosował, zrobił sobie z małpą ”piękne rodzinne zdjęcie”.

30 Wielki cel mamy - systematycznie nakrętki zbieramy.
Małe nakrętki = WIELKA POMOC Wielki cel mamy - systematycznie nakrętki zbieramy. Najbardziej wydajni zbieracze – bracia Rafał i Sebastian.

31 Góra Grosza Jak co roku usypaliśmy wielką górę z monet, których wartość przekroczyła kwotę 200zł. Największą frajdę sprawiło przeliczanie złotych monet.

32 Nie bądźmy obojętni na losy naszych „braci mniejszych!”
Pomagamy zwierzakom Kolejny rok koło ekologiczne przeprowadziło zbiórkę karmy, kocyków i odwiedziło pupili zamojskiego schroniska. Nie bądźmy obojętni na losy naszych „braci mniejszych!”

33 Zbiórka makulatury W ramach akcji „Po przetworzeniu mogę się przydać”, uczniowie klasy III i opiekunka SKO przeprowadzili zbiórkę makulatury. 251 kg makulatury zamienili na papier toaletowy dla szkoły.

34 Dbamy o zdrowie Podejmujemy działania propagujące zdrowy styl życia, wspieramy społeczność szkolną w kształtowaniu pozytywnych wzorców sprzyjających zdrowiu: Przekazujemy wiedzę o zdrowiu Kształtujemy aktywną postawę w stosunku do własnego zdrowia i zdrowia innych Utrwalamy odpowiednie nawyki i umiejętności służące zdrowiu przy okazji następujących przedsięwzięć: Owoce w szkole Śniadanie daje moc Bezpieczni na drodze Pływalnia

35 A nasze wkłady na SKO rosną…, rosną… ,rosną…
Owoce w szkole Nasza szkoła ponownie przystąpiła do programu „Owoce w szkole” finansowanego przez Agencję Rynku Rolnego. Uczniowie klas I-III otrzymują 3 razy w tygodniu porcje warzyw, owoców lub soków. Taka dawka witamin wpływa bardzo korzystnie na nasze zdrowie i samopoczucie. Poza tym, możemy zaoszczędzić pieniądze, które wydalibyśmy na zakup tych produktów. A nasze wkłady na SKO rosną…, rosną… ,rosną…

36 Śniadanie daje moc Dbamy o to, co jemy , bo zdrowi być chcemy! 8 listopada 2011r. klasy młodsze przygotowały wspólne śniadanie klasowe, które pięknie wyglądało i wszystkim bardzo smakowało. Przy okazji uczyliśmy się zasad zachowania przy stole.

37 „Bezpieczni na drodze”
Projekt „Bądź bezpieczny na drodze” miał na celu ukształtowanie bezpiecznych zachowań. Dwie uczennice Patrycja Dębska i Natalia Kostur w rejonowym konkursie plastycznym zdobyły nagrody główne.

38 „ W zdrowym ciele - zdrowy duch”
Zawsze należy dbać o kondycję fizyczną, a wszyscy doskonale wiemy, że systematyczne pływanie pozwoli oszczędzić wydatki na lekarza.

39 „Mój ulubiony nauczyciel” „Październik miesiącem oszczędzania”
Konkursy Organizujemy wiele szkolnych konkursów plastycznych , tym samym wspierając talenty naszych uczniów. Szkolna Kasa Oszczędności zadbała o nagrody, wyróżnienia dla laureatów w konkursach szkolnych: „Mój ulubiony nauczyciel” „Październik miesiącem oszczędzania” „Ciułacz miesiąca” „Na co wydam zaoszczędzone pieniądze?” „ Bezpieczni na wsi. Czy upadek to przypadek?” „ Rymowanka SKO”

40 Laureaci konkursów poza szkolnych

41 Październik miesiącem oszczędzania
Konkurs ten miał na celu popularyzowanie wśród dzieci idei oszczędzania. „ Czego Jaś się nauczy, to Jan będzie umiał”

42 Ciułacz miesiąca Osoba, która zgromadziła największy wkład pieniędzy w danym miesiącu, otrzymuje BONUS w wysokości 10 zł.

43 wrzesień - Wiktoria Pakuła kl. III
Wyniki konkursu „Ciułacz miesiąca” wrzesień - Wiktoria Pakuła kl. III listopad - Julia Listopad kl. I, Paulina Listopad kl. III marzec - Julia Listopad kl. I, Paulina Listopad kl. III październik - Patryk Soboń kl. IV grudzień, styczeń - Maciej Artymiak kl. II luty - Igor Wróbel kl. I

44 Najaktywniejsi członkowie SKO

45 Rymowanka SKO Adrian Mostowski kl. I Emilka Burcon kl. I
Wiktoria Klimko kl. IV Przemysław Selech kl. III Joanna Karabin kl. I Krystian Pupiec kl. IV Łukasz Burcon kl. II Julia Kozioł kl. IV

46 Wycieczka do banku W październiku grupa członków SKO wraz z opiekunami odwiedzili bank PKO BP w Zamościu.

47 Dzięki SKO, zwiedzamy Polskę
Konkursem plastycznym „Na co wydam zaoszczędzone pieniądze?” zachęciliśmy dzieci do większego i systematycznego gromadzenia pieniędzy. Efektem oszczędzania i starań Dyrektora Szkoły, członkowie SKO wyjadą na wycieczkę do Warszawy - PLANETARIUM

48 Dwa w jednym Nie wydajemy pieniędzy bez potrzeby (oszczędzamy na biletach): Jedziemy do teatru i składamy wizytę w Straży Pożarnej Po spektaklu teatralnym odwiedziliśmy redakcję lokalnej gazety Po seansie filmowym udajemy się na spotkanie z bankowcami

49 „Tylko trzy lata działamy, więc do bloga się przymierzamy”.
WKRÓTCE! „Tylko trzy lata działamy, więc do bloga się przymierzamy”. . W szkole ogłoszono konkurs na logo SKO w blogu. Wyniki konkursu - 30 maja 2012r.

50 Dziękujemy za uwagę. Podziękowanie
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do powstania tej kroniki. Może swoją pracowitością, przedsiębiorczością i aktywnością zachęcili innych do rozwijania w sobie podobnych cech? Opracowały: Małgorzata Podoba Jolanta Szwaczkiewicz Jolanta Wysok Dziękujemy za uwagę.


Pobierz ppt "SZKOŁA PODSTAWOWA im. Batalionów Chłopskich w Wólce Wieprzeckiej"

Podobne prezentacje


Reklamy Google