Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

SZKOŁA PODSTAWOWA im. Batalionów Chłopskich w Wólce Wieprzeckiej

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "SZKOŁA PODSTAWOWA im. Batalionów Chłopskich w Wólce Wieprzeckiej"— Zapis prezentacji:

1 SZKOŁA PODSTAWOWA im. Batalionów Chłopskich w Wólce Wieprzeckiej
KRONIKA Oddział w Zamościu

2 Dokumentacja A co oszczędzamy i w jaki sposób o to dbamy?
Po konsultacji z Dyrektorem Szkoły – Panią Jadwigą Gorzałą, Radą Rodziców, Radą Pedagogiczną na wniosek nauczyciela kształcenia zintegrowanego – Jolanty Szwaczkiewicz od roku swoją działalność rozpoczęła Szkolna Kasa Oszczędności. Współpracujemy z bankiem PKO – Oddział w Zamościu, gdzie na bieżąco wpłacane są zaoszczędzone pieniądze. W ramach tej współpracy otrzymaliśmy Pakiet Powitalny A. Naszym opiekunem bankowym jest pani Beata Tokarczyk. Pierwszego roku zadbaliśmy o pełną dokumentację: Plan pracy Regulamin SKO Książeczka Oszczędnościowa Rachunek Oszczędnościowy SKO - PKO Comiesięczne zestawienia Sprawozdania (pokonkursowe, za I półrocze, na koniec roku szkolnego) Szata graficzna kroniki SKO Gazetka. W tym roku szkolnym dbamy o dobre wzorce oszczędzania. A co oszczędzamy i w jaki sposób o to dbamy? Tobie to przedstawiamy i do obejrzenia zapraszamy.

3 MY NAUCZYCIELE PRZYKŁAD DAMY!
Oszczędzamy! MY NAUCZYCIELE PRZYKŁAD DAMY! Jeśli wśród najmłodszych hasło OSZCZĘDZAM! oswajamy, w przyszłości z usług banku z łatwością korzystamy!

4 Powołanie skarbników SKO
Za zgodą rodziców, cztery uczennice klasy VI pełnią rolę skarbników. Agata Mostowska – klasa III Justyna Koczułap – klasa IV Karolina Dębska – klasa V Patrycja Sołoducha – klasa VI Zadania skarbników zapoznanie z regulaminem, dokonywanie wpisów do kart i książeczek, zbiorcze podsumowanie każdego miesiąca, pomoc w organizacji szkolnych imprez…

5 Propagowanie SKO - PKO Na zebraniu ogólnym z rodzicami opiekunka SKO odczytała sprawozdanie z ubiegłorocznej działalności SKO. Zapoznała rodziców z planem pracy na rok szkolny 2010/2011. Poinformowała o propozycji przystąpienia do konkursu – ,,Dziś oszczędzam w SKO- jutro w PKO”. Każdy uczeń otrzymał plan lekcji propagujący ideę oszczędzania, Wręczane były gadżety, kalendarze, ... zasponsorowane przez PKO .

6 Gazetka ma stale miejsce w szkole.
Gazetka SKO Ciekawostki tu umieszczamy i do w współpracy zapraszamy. Gazetka ma stale miejsce w szkole. Umieszczamy na niej: wykazy stanu oszczędności poszczególnych członków, informacje dotyczące konkursów i akcji odbywających się pod patronatem SKO, listy laureatów konkursów, plakaty propagujące oszczędzanie.

7 Sprzątanie Świata O swoje otoczenie dbamy na zdjęciach dowód damy.
Nie tylko Roztocze, Nie tylko las iglasty, Nie tylko zielona szkoła, Ale też mnóstwo krzewów i kwiatów dokoła.

8 Mój ulubiony nauczyciel
Konkurs plastyczny ,,Mój ulubiony nauczyciel” cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Niemal każdy uczeń brał w nim udział, łącznie z klasą „O”. Szkolna Kasa Oszczędności zadbała o nagrody, wyróżnienia oraz podziękowania dla wszystkich uczestników konkursu. Pani Jolanta Wysok – nauczyciel informatyki opracowała dyplomy z wykorzystaniem pracy plastycznej ucznia klasy VI – Kacpra Romaszko.(Nagroda Główna) karykatura -nauczyciel muzyki Stanisław Momot autor pracy - Kacper Romaszko zdjęcie - Jolanta Wysok

9 Pasowanie na ucznia i członka SKO
Uczniowie klasy I z niecierpliwością czekali na uroczystość Pasowania na ucznia. Tego samego dnia zostali członkami Szkolnej Kasy Oszczędności. Otrzymali swoje pierwsze książeczki oszczędnościowe z wkładem jednego złotego. 13 nowych członków

10 ,,Makulaturę zbieramy na papier toaletowy wymieniamy.”
Zbiórka makulatury ,,Makulaturę zbieramy na papier toaletowy wymieniamy.” Opiekun SKO wspólnie z kilkoma członkami zebrali 98kg makulatury. Mamy nadzieję, że dzięki naszej akcji wszystkim nam będzie się żyło bardziej ekologicznie i ekonomicznie.

11 MIEJSCA PAMIĘCI Wojda Kosobudy Szewnia Dolna
Miejsca Pamięci każdego roku odwiedzamy, sprzątamy, znicze zapalamy i kwiaty składamy. Samodzielnie przygotowujemy wiązanki. Bierzemy czynny udział w uroczystościach upamiętniających Bitwę pod Wojdą. Kosobudy Szewnia Dolna

12 Zgłoszenie do konkursu
Po raz pierwszy zgłosiliśmy swój udział w konkursie organizowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Związek Harcerstwa Polskiego. „Dziś oszczędzam w SKO- jutro w PKO” , I my chcemy być z Wami, do PKO ruszamy !

13 ANDRZEJKI Wśród licznych imprez szkolnych organizowanych bezpłatnie przez SU, szczególnym zainteresowaniem cieszą się andrzejkowe wróżby.

14 I Ty możesz zostać Mikołajem
Portfeliki dla uczniów klasy II, którzy w 100% należą do SKO i posiadają największy wkład na jednego członka w szkole. Tego dnia zaszczyciła nas swoją obecnością przedstawicielka Roztoczańskiego Parku Narodowego. Przywiozła liczne nagrody i podziękowania za udział w konkursie plastycznym ,,Barwy i głosy Roztocza” MIKOŁAJKI KLASOWE Skarbniczki za owocną współprace otrzymały drewniane zawieszki na choinkę. Każdy członek SKO, otrzymał od opiekuna drobny upominek, we wręczaniu dekoracyjnych gwiazdek na piku pomagały skarbniczki SKO.

15 Spektakl Członkowie SKO wraz ze swoim opiekunem wspomogli szkolne koło teatralne „Złota Maska” przy organizacji spektaklu, wykonując dekoracje z materiałów zakupionych za część funduszy zgromadzonych w loterii fantowej. Spektakl „Mały Książę i siedem kotów” w reżyserii Małgorzaty Podoby we współpracy ze Stowarzyszeniem Społeczno-Kulturalnym „Leśne Sioło” i Zespołem Szkół Specjalnych w Zamościu, wystawiony był dwukrotnie bezpłatnie, na mikołajki i Dzień Babci i Dziadka.


Pobierz ppt "SZKOŁA PODSTAWOWA im. Batalionów Chłopskich w Wólce Wieprzeckiej"

Podobne prezentacje


Reklamy Google