Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

SZKOŁA PODSTAWOWA im. Batalionów Chłopskich w Wólce Wieprzeckiej Oddział w Zamościu 2010-2011.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "SZKOŁA PODSTAWOWA im. Batalionów Chłopskich w Wólce Wieprzeckiej Oddział w Zamościu 2010-2011."— Zapis prezentacji:

1

2 SZKOŁA PODSTAWOWA im. Batalionów Chłopskich w Wólce Wieprzeckiej Oddział w Zamościu 2010-2011

3 Po konsultacji z Dyrektorem Szkoły – Panią Jadwigą Gorzałą, Radą Rodziców, Radą Pedagogiczną na wniosek nauczyciela kształcenia zintegrowanego – Jolanty Szwaczkiewicz od 15.09 2009roku swoją działalność rozpoczęła Szkolna Kasa Oszczędności. Współpracujemy z bankiem PKO – Oddział w Zamościu, gdzie na bieżąco wpłacane są zaoszczędzone pieniądze. W ramach tej współpracy otrzymaliśmy Pakiet Powitalny A. Naszym opiekunem bankowym jest pani Beata Tokarczyk. Pierwszego roku zadbaliśmy o pełną dokumentację: -Plan pracy -Regulamin SKO -Książeczka Oszczędnościowa -Rachunek Oszczędnościowy SKO - PKO -Comiesięczne zestawienia -Sprawozdania (pokonkursowe, za I półrocze, na koniec roku szkolnego) -Szata graficzna kroniki SKO -Gazetka. W tym roku szkolnym dbamy o dobre wzorce oszczędzania. A co oszczędzamy i w jaki sposób o to dbamy? Tobie to przedstawiamy i do obejrzenia zapraszamy.

4 MY NAUCZYCIELE PRZYKŁAD DAMY! Je ś li w ś ród najm ł odszych has ł o OSZCZ Ę DZAM! oswajamy, w przysz ł o ś ci z us ł ug banku z ł atwo ś ci ą korzystamy!

5 Za zgodą rodziców, cztery uczennice klasy VI pełnią rolę skarbników. Agata Mostowska – klasa III Justyna Koczułap – klasa IV Karolina Dębska – klasa V Patrycja Sołoducha – klasa VI Zadania skarbników zapoznanie z regulaminem, dokonywanie wpisów do kart i książeczek, zbiorcze podsumowanie każdego miesiąca, pomoc w organizacji szkolnych imprez…

6 Na zebraniu ogólnym z rodzicami opiekunka SKO odczytała sprawozdanie z ubiegłorocznej działalności SKO. Zapoznała rodziców z planem pracy na rok szkolny 2010/2011. Poinformowała o propozycji przystąpienia do konkursu –,,Dziś oszczędzam w SKO- jutro w PKO. Każdy uczeń otrzymał plan lekcji propagujący ideę oszczędzania, Wręczane były gadżety, kalendarze,... zasponsorowane przez PKO.

7 Gazetka ma stale miejsce w szkole. Umieszczamy na niej: wykazy stanu oszczędności poszczególnych członków, informacje dotyczące konkursów i akcji odbywających się pod patronatem SKO, listy laureatów konkursów, plakaty propagujące oszczędzanie.

8 Nie tylko Roztocze, Nie tylko las iglasty, Nie tylko zielona szkoła, Ale też mnóstwo krzewów i kwiatów dokoła. O swoje otoczenie dbamy na zdjęciach dowód damy.

9 Konkurs plastyczny,,Mój ulubiony nauczyciel cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Niemal każdy uczeń brał w nim udział, łącznie z klasą O. Szkolna Kasa Oszczędności zadbała o nagrody, wyróżnienia oraz podziękowania dla wszystkich uczestników konkursu. Pani Jolanta Wysok – nauczyciel informatyki opracowała dyplomy z wykorzystaniem pracy plastycznej ucznia klasy VI – Kacpra Romaszko.(Nagroda Główna) karykatura -nauczyciel muzyki Stanisław Momot autor pracy - Kacper Romaszko zdjęcie - Jolanta Wysok

10 Uczniowie klasy I z niecierpliwością czekali na uroczystość Pasowania na ucznia. Tego samego dnia zostali członkami S zkolnej K asy O szczędności. Otrzymali swoje pierwsze książeczki oszczędnościowe z wkładem jednego złotego. 13 nowych członków

11 ,,Makulaturę zbieramy na papier toaletowy wymieniamy. Opiekun SKO wspólnie z kilkoma członkami zebrali 98kg makulatury. Mamy nadzieję, że dzięki naszej akcji wszystkim nam będzie się żyło bardziej ekologicznie i ekonomicznie.

12 Miejsca Pamięci każdego roku odwiedzamy, sprzątamy, znicze zapalamy i kwiaty składamy. Samodzielnie przygotowujemy wiązanki. Bierzemy czynny udział w uroczystościach upamiętniających Bitwę pod Wojdą.

13 , Zgłoszenie do konkursu Po raz pierwszy zgłosiliśmy swój udział w konkursie organizowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Związek Harcerstwa Polskiego. Dziś oszczędzam w SKO- jutro w PKO

14 Wśród licznych imprez szkolnych organizowanych bezpłatnie przez SU, szczególnym zainteresowaniem cieszą się andrzejkowe wróżby. ANDRZEJKI

15 Tego dnia zaszczyciła nas swoją obecnością przedstawicielka Roztoczańskiego Parku Narodowego. Przywiozła liczne nagrody i podziękowania za udział w konkursie plastycznym,,Barwy i głosy Roztocza Portfeliki dla uczniów klasy II, którzy w 100% należą do SKO i posiadają największy wkład na jednego członka w szkole. Każdy członek SKO, otrzymał od opiekuna drobny upominek, we wręczaniu dekoracyjnych gwiazdek na piku pomagały skarbniczki SKO. Skarbniczki za owocną współprace otrzymały drewniane zawieszki na choinkę.

16 Członkowie SKO wraz ze swoim opiekunem wspomogli szkolne koło teatralne Złota Maska przy organizacji spektaklu, wykonując dekoracje z materiałów zakupionych za część funduszy zgromadzonych w loterii fantowej. Spektakl Mały Książę i siedem kotów w reżyserii Małgorzaty Podoby we współpracy ze Stowarzyszeniem Społeczno- Kulturalnym Leśne Sioło i Zespołem Szkół Specjalnych w Zamościu, wystawiony był dwukrotnie bezpłatnie, na mikołajki i Dzień Babci i Dziadka.


Pobierz ppt "SZKOŁA PODSTAWOWA im. Batalionów Chłopskich w Wólce Wieprzeckiej Oddział w Zamościu 2010-2011."

Podobne prezentacje


Reklamy Google