Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

AQUANET Pracę wykonała

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "AQUANET Pracę wykonała"— Zapis prezentacji:

1 AQUANET Pracę wykonała na podstawie wycieczki edukacyjnej do AQUANETU w dniu r. -Natalia Jędrzejczak klasa 1b

2 Stawy infiltracyjne Woda z rzeki musi przebyć długą drogę do naszych domów . Wodę nabierają 4 pompy które przelewają je do stawów infiltracyjnych (jest ich 28) .Z nich przesiąka do ziemi i zatrzymuje się na głębokości 20 metrów po drodze oczyszczają się z zabrudzeń które zostają zatrzymane przez piasek . Specjalne studnie wydobywają wodę z pod ziemi jest ich Z nich woda spływa Do 2 wielkich studni zbiorczych 5 pomp bierze wodę ze studni zbiorczych i kieruje ją do stacji uzdatniania .

3 Wytrącenie żelaza i manganu
-Komora deszczowa gdzie woda zostaje napowietrzona spadają z dużej wysokości na 3 metalowe pierścienie a następnie kierujemy na filtry gdzie żelazo i mangan pozostają zatrzymane na ziarnkach piasku. Dalej woda poddawana jest dezynfekcji chlorem .

4 Biomonitoring Woda jest pod stałą kontrolą. Nad jest czystością pracują małże , gdy są otwarte dają znak że woda jest czysta a gdy zamknięte – coś jest nie tak.

5 Przepompownia i Hala krat
Przepompownia- Ścieki z całego miasta spływają do prze pompowni .Główny kolektor – krata zatrzymuje największe zanieczyszczenia . Ogromne pompy kierują ścieki do oczyszczalni Hala krat- W ściekach jest Wiele drobnych i mniej drobnych odpadków. Pierwsze są kraty grube które zatrzymują wielkie zanieczyszczenia , co nie zatrzyma się na największych kratach nie przejdzie ,przez dalsze bo najmniejsze z krat mają pręciki oddalone od siebie o 6 milimetrów . Zebrane odpady są lądują w kontenerach aby potem były wyrzucone na wysypiska śmieci .

6 Oczyszczanie mechaniczne
Piaskowniki i osadniki wstępne – Ścieki z miasta trafiają do budynku krat. Tu zostają największe zanieczyszczenia np. papier. Następnie na dnie piaskowników osadza się piasek , a w osadnikach wstępnych zbierają się osady.

7 Gospodarka Osadowa Gospodarka osadowa to komory fermentacyjne i termiczne suszenie osadów. Zebrane wcześniej osady są mieszane i trafiają do zagęszczaczy a następnie do stacji termicznego suszenia osadów. Gdy odpady zostają już wysuszone trafiają na wysypisko śmieci.

8 Oczyszczanie Biologiczne
Bioreaktory i osadniki wtórne. W bioreaktorach bakterie usuwają zanieczyszczenia. Następnie w osadnikach wtórnych zbierają się ostatnie zabrudzenia. Stąd już oczyszczona woda a nie ścieki może popłynąć do rzeki.


Pobierz ppt "AQUANET Pracę wykonała"

Podobne prezentacje


Reklamy Google