Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pracę wykonała na podstawie wycieczki edukacyjnej do AQUANETU w dniu 11.10.2010r. -Natalia Jędrzejczak klasa 1b.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Pracę wykonała na podstawie wycieczki edukacyjnej do AQUANETU w dniu 11.10.2010r. -Natalia Jędrzejczak klasa 1b."— Zapis prezentacji:

1 Pracę wykonała na podstawie wycieczki edukacyjnej do AQUANETU w dniu 11.10.2010r. -Natalia Jędrzejczak klasa 1b

2 Stawy infiltracyjne Woda z rzeki musi przebyć długą drogę do naszych domów. Wodę nabierają 4 pompy które przelewają je do stawów infiltracyjnych (jest ich 28).Z nich przesiąka do ziemi i zatrzymuje się na głębokości 20 metrów po drodze oczyszczają się z zabrudzeń które zostają zatrzymane przez piasek. Specjalne studnie wydobywają wodę z pod ziemi jest ich 281. Z nich woda spływa Do 2 wielkich studni zbiorczych 5 pomp bierze wodę ze studni zbiorczych i kieruje ją do stacji uzdatniania.

3 Wytrącenie żelaza i manganu -Komora deszczowa gdzie woda zostaje napowietrzona spadają z dużej wysokości na 3 metalowe pierścienie a następnie kierujemy na filtry gdzie żelazo i mangan pozostają zatrzymane na ziarnkach piasku. Dalej woda poddawana jest dezynfekcji chlorem.

4 Biomonitoring Woda jest pod stałą kontrolą. Nad jest czystością pracują małże, gdy są otwarte dają znak że woda jest czysta a gdy zamknięte – coś jest nie tak.

5 Przepompownia i Hala krat Przepompownia- Ścieki z całego miasta spływają do prze pompowni.Główny kolektor – krata zatrzymuje największe zanieczyszczenia. Ogromne pompy kierują ścieki do oczyszczalni. Hala krat- W ściekach jest Wiele drobnych i mniej drobnych odpadków. Pierwsze są kraty grube które zatrzymują wielkie zanieczyszczenia, co nie zatrzyma się na największych kratach nie przejdzie,przez dalsze bo najmniejsze z krat mają pręciki oddalone od siebie o 6 milimetrów. Zebrane odpady są lądują w kontenerach aby potem były wyrzucone na wysypiska śmieci.

6 Oczyszczanie mechaniczne Piaskowniki i osadniki wstępne – Ścieki z miasta trafiają do budynku krat. Tu zostają największe zanieczyszczenia np. papier. Następnie na dnie piaskowników osadza się piasek, a w osadnikach wstępnych zbierają się osady.

7 Gospodarka Osadowa Gospodarka osadowa to komory fermentacyjne i termiczne suszenie osadów. Zebrane wcześniej osady są mieszane i trafiają do zagęszczaczy a następnie do stacji termicznego suszenia osadów. Gdy odpady zostają już wysuszone trafiają na wysypisko śmieci.

8 Oczyszczanie Biologiczne Bioreaktory i osadniki wtórne. W bioreaktorach bakterie usuwają zanieczyszczenia. Następnie w osadnikach wtórnych zbierają się ostatnie zabrudzenia. Stąd już oczyszczona woda a nie ścieki może popłynąć do rzeki.


Pobierz ppt "Pracę wykonała na podstawie wycieczki edukacyjnej do AQUANETU w dniu 11.10.2010r. -Natalia Jędrzejczak klasa 1b."

Podobne prezentacje


Reklamy Google