Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pomysłodawca i założyciel

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Pomysłodawca i założyciel"— Zapis prezentacji:

1

2 Pomysłodawca i założyciel
Przedsiębiorca i pomysłodawca Federacji MSP. Autoryzowany dealer firmy KOMANDOR. Obserwując przez wiele lat swej działalności sposób funkcjonowania systemu podatkowego w Polsce, postanowił założyć Federację MSP i tym samym zapoczątkować ruch mający na celu dokonanie zmian w polskim prawie podatkowym, które przyniosą korzyść całej polskiej gospodarce. Maciej Wroński

3 Czym jest Federacja MSP
Federacja MSP jest organizacją non-profit o zasięgu ogólnopolskim i służy swobodnej wymianie doświadczeń, myśli, opinii i komentarzy przez przedstawicieli małych i średnich przedsiębiorstw (MSP). Jako założyciele Federacji MSP oraz Portalu MSP-24 chcielibyśmy, aby głos sektora MSP był nie tylko donośny, ale i słyszalny dla polskiego parlamentu.

4 Geneza powstania Federacji MSP
Sektor MSP w Polsce jest bardzo rozdrobniony. Nie ma organizacji zrzeszającej liczną grupę małego i średniego biznesu, która mogłaby być autorytatywna dla polskich władz, dlatego zdecydowaliśmy się założyć Federację Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

5 RYNEK SEKTORA MSP FEDERACJA MSP Fundacja Komandor
- organizacje zrzeszające przedsiębiorców

6 Cele, jakie chcemy zrealizować po zjednoczeniu 1. 000
Cele, jakie chcemy zrealizować po zjednoczeniu przedsiębiorców 1. Doprowadzić do zmian prawa podatkowego – w szczególności VAT, PIT i CIT, z zachowaniem formuły, że zasady naliczania podatku muszą być jasne i czytelne dla każdego przedsiębiorcy, bez względu na stopień wykształcenia i doświadczenia biznesowego. 2. Wprowadzić zasadę, że w przypadku niejasności przepisów prawo zawsze będzie interpretowane na korzyść Przedsiębiorcy i Obywatela. Przedsiębiorca i Obywatel nie może ponosić konsekwencji za luki prawne. 3. Doprowadzić do zmian prawa w zakresie wykonalności decyzji w stosunku do podatnika – przeniesienie decyzyjności na sądy.

7 Sposób realizacji naszych celów
Zjednoczenie jak największej liczby przedsiębiorców i ludzi interesujących się rozwojem polskiej gospodarki (minimum 1 milion osób). Następnie podpisanie umowy z partią polityczną, która zagwarantuje realizację naszych postulatów i obronę interesów branży MSP, bądź też powołanie własnej partii politycznej zrzeszającej ludzi z sektora MSP.

8 Narzędzie wspierające Federację MSP
Dołącz do Nas!

9 Aktywność użytkownika
Artykuły, propozycje zmian podatków Serwis ogólnodostępny Ankieta członkowska FORUM MSP-24, Czarna Księga Przepisów Podatkowych Serwis chroniony hasłem

10 Artykuły Merytoryczne Unikatowe Aktualne Rzetelne
Jeśli chcesz podzielić się z innymi swoimi przemyśleniami, problemami lub pomysłami dotyczącymi zagadnień prawno-podatkowych, a Twój tekst spełnia powyższe warunki – prosimy o przesłanie go do naszej redakcji:

11 Federacja MSP Czarna Księga Przepisów Podatkowych
Tutaj możesz dodać przykłady absurdalnych przepisów podatkowych DZISIEJSZYCH PRZEPISÓW PRAWA PODATKOWEGO NIE DA SIĘ JUŻ POPRAWIĆ!

12 Propozycje zmian podatków
VAT, CIT i PIT

13 Propozycja sposobu rocznego rozliczenia podatnika
w systemie Federacji MSP

14 MSP-24 i portale społecznościowe

15 Społeczne korzyści wynikające z realizacji celów Federacji MSP

16 Społeczne korzyści: Cele Federacji MSP: Likwidacja skrajnego ubóstwa.
1. Prawo podatkowe zrozumiałe już dla Obywatela z podstawowym wykształceniem. 2. Przedsiębiorca i Obywatel nie może odpowiadać za luki prawne. 3. Karać mogą tylko sądy. Społeczne korzyści: Likwidacja skrajnego ubóstwa. Zahamowanie emigracji. Zahamowanie niżu demograficznego. Ograniczenie bezrobocia poprzez utworzenie nowych miejsc pracy. Wzrost poziomu życia poprzez zwiększenie płac dla pracowników. Wzrost innowacyjności i konkurencyjności polskich przedsiębiorstw. Likwidacja tzw. „szarej strefy”. Podniesienie jakości kapitału ludzkiego. Rozwój gospodarczy Polski (zwiększenie PKB). Wzrost znaczenia Polski na arenie międzynarodowej, przez silniejsze MSP.

17 Cele Federacji MSP Wzrost gospodarczego znaczenia Polski
Większe wpływy do budżetu Budowanie przyjaznego Państwa Likwidacja „szarej strefy” Rozwój gospodarczy Polski Otwieranie nowych firm Wzrost gospodarczego znaczenia Polski na arenie międzynarodowej Cele Federacji MSP Ograniczenie bezrobocia Likwidacja skrajnego ubóstwa Praca dla Młodych Zahamowanie emigracji Wzrost bogactwa Państwa Zakładanie rodzin w Polsce Przyrost kapitału ludzkiego Zahamowanie niżu demograficznego

18 MILION PRZEDSIĘBIORCÓW
Musimy Sobie Pomagać


Pobierz ppt "Pomysłodawca i założyciel"

Podobne prezentacje


Reklamy Google