Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zrównoważone Zarządzanie Projektem

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zrównoważone Zarządzanie Projektem"— Zapis prezentacji:

1 Zrównoważone Zarządzanie Projektem
Szkolenie autorskie Konstancja Z. Tanjga

2 Wprowadzenie W ostanich latach projekty stały się głównym narzędziem realizacji celów statutowych organizacji, zmian społecznych, a także podstawą współpracy. Dlatego tak ważne jest, aby koordynatorzy i liderzy organizacji nauczyli się zarządzania nimi. Aby to było możliwe trzeba posąść wiele umiejętności, między innymi analiza otoczenia zewnętrznego organizacji (sytuacja społeczna i polutyczna), skutecznej komunikacji, zarządzania zasobami i ludźmi, zdobywania funduszy, a także posługiwania się narzędziami wspierającymi (programy komputerowe) i służące ocenie efektów pracy (ewaluacji).

3 Cel szkolenia - szczegółowe przyjrzenie się strukturze projektu;
- umiejętność efektywnego planowania, organizowania, motywowania i kontroli; - zapoznanie się ze strukturą formalną projektu; - analiza potrzeb własnej organizacji.

4 Zakres Szkolenie podzielone jest na cztery moduły:
refleksja na temat istoty i ważności projektu oraz omówienie wartości w pracy z proejktem; wyjaśnienie pojęcia „zarządzanie projektem“; praktyczne rady i wskazówki na podstawie danego projektu; podsumowanie i próba odniesienia zdobytej wiedzy na własną organizację (stworzenie mini-projektu)

5 Grupa docelowa Szkolenie skierowane jest do osób, które: -koordynowały, realizowały lub wspierały co najmniej jeden projekt lokalny lub międzynarodowy ; - są związane z konkretną organizacją pozarządową, instytucją lub klubem, w którym zamierzają realizować własne działania z młodymi ludźmi;

6 Czas trwania szkolenia
Na zajęcia przeznaczono 24 godziny zegarowe (z uwzględnieniem przerwy obiadowej oraz czterech przerw w tym dwóch kawowych na dzień), czyli 3 dni.

7 Zamówienie szkolenia Autorka: Konstancja Tanjga www.csrwobiektywie.pl
Kom:


Pobierz ppt "Zrównoważone Zarządzanie Projektem"

Podobne prezentacje


Reklamy Google