Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

MIESZKANIA CHRONIONE STOWARZYSZENIE DOM POMOCNA DŁOŃ BŁOŃSKO 37A 64-308 JABŁONNA Tel 61 44 43 001 Tel 781 053.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "MIESZKANIA CHRONIONE STOWARZYSZENIE DOM POMOCNA DŁOŃ BŁOŃSKO 37A 64-308 JABŁONNA Tel 61 44 43 001 Tel 781 053."— Zapis prezentacji:

1 MIESZKANIA CHRONIONE STOWARZYSZENIE DOM POMOCNA DŁOŃ BŁOŃSKO 37A 64-308 JABŁONNA www.blonsko.pl stowarzyszeniedo@xl.wp.pl Tel 61 44 43 001 Tel 781 053 001

2 Dom Pomocna Dłoń w Błońsku

3 DOM POMOCNA DŁOŃ OŚRODEK INTERWENCJI KRYZYSOWEJ MIESZKANIA CHRONIONE

4 MIESZKANIA CHRONIONE

5 STOWARZYSZENIE DOM POMOCNA DŁOŃ AKTUALNIE POSIADA 14 MIESZKAŃ CHRONIONYCH A KOLEJNE 3 URUCHOMIONE ZOSTANĄ W TYM ROKU 8 MIESZKAŃ PROWADZONE JEST NA ZLECENIE URZĘDU MIASTA POZNANIA

6 MIESZKANIA CHRONIONE W MIESZKANIACH CHRONIONYCH ZAMIESZKUJĄ 43 OSOBY W TYM : MATKA Z DWOJGIEM DZIECI MAŁŻEŃSTWO Z CZWORGIEM DZIECI TRZY NIEPEŁNOSPRAWNE SIOSTRY MAŁŻEŃSTWO NIEPEŁNOSPRAWNE MATKA Z CÓRKĄ MALŻEŃSTWO Z DZIECKIEM MATKA Z DWOJGIEM DZIECI OJCIEC Z DZIECKIEM DWIE KOBIETY NIEPEŁNOSPRAWNE MAŁŻEŃSTWO Z DWOJGIEM DZIECI CZTERECH NIEPEŁNOSPRAWNYCH MĘŻCZYZN MAŁŻEŃSTWO Z TROJGIEM DZIECI DWÓCH NIEPEŁNOSPRAWNYCH MĘŻCZYZN MAŁŻEŃSTWO OCZEKUJĄCE DZIECKA

7 MIESZKANIA CHRONIONE Mieszkania chronione przeznaczone są dla osób bezdomnych, które przeszły etap readaptacji społecznej i zawodowej w Domu Pomocna Dłoń lub innych ośrodkach i są gotowe by przy wsparciu pedagoga, pracownika socjalnego, psychologa i opiekuna rozpocząć samodzielne życie.

8 MIESZKANIA CHRONIONE Mieszkanie chronione jest dla odbiorców projektu nieodzownym elementem procesu wychodzenia z bezdomności ze względu na długi okres pozostawania w bezdomności, uzależnienia, występującą przemoc w rodzinie, niepełnosprawność i niezaradność uniemożliwiające na obecnym etapie pełne usamodzielnienie.

9 MIESZKANIA CHRONIONE Celem zamieszkania w mieszkaniu chronionym jest nabycie przez podopiecznych umiejętności samodzielnego funkcjonowania w wymiarze społecznym, zawodowym i ekonomicznym.

10 WSPARCIE DLA MIESZKAŃCÓW Z MIESZKAŃCAMI PRACUJE KADRA SPECJALISTÓW: PEDAGOG PSYCHOLOG PRACOWNIK SOCJALNY OPIEKUN DORADCA ZAWODOWY

11 ZAJĘCIA Z PSYCHOLOGIEM KSZTAŁTOWANIE UMIEJĘTNOŚCI INTERPERSONALNYCH, KOMUNIKACJI SPOŁECZNEJ, ROZWOJU MOTYWACJI DO OSIĄGANIA ZAMIERZONYCH CELÓW. KSZTAŁTOWANIE WARTOŚCI MORALNYCH, ETYCZNYCH, ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA SIEBIE I INNE OSOBY. KSZTAŁTOWANIE DĄŻEŃ DO WYZNACZANIA CELÓW I REALIZACJI POTRZEB WYŻSZEGO RZĘDU.

12 ZAJĘCIA Z PEDAGOGIEM ZAJĘCIA Z ZAKRESU ORGANIZACJI I ZWIĘKSZENIA EFEKTYWNOŚCI PRACY. ZAJĘCIA Z ZAKRESU NABYCIA UMIEJĘTNOŚCI GOSPODAROWANIA I ODPOWIEDNIEGO DYSPONOWANIA PIENIĘDZMI, ŻYWNOŚCIĄ, ENERGIĄ ITP. - TRENING EKONOMICZNY. NAUKA GOTOWANIA, PRANIA, SPRZĄTANIA. - VIDEO- TRENING KSZTAŁTOWANIE POSTAW I UMIEJĘTNOŚCI WŁAŚCIWEGO FUNKCJONOWANIA DOMU I RODZINY.

13 ZAJĘCIA Z PRACOWNIKIEM SOCJALNYM BIEŻĄCE ZAŁATWIANIE WSZYSTKICH SPRAW ZWIĄZANYCH Z: SĄDAMI, ŚWIADCZENIAMI RODZINNYMI, RENTOWYMI, ZATRUDNIENIEM ITP. Z ZAŁOŻENIA MIESZKANIEC POWINIEN MIEĆ UREGULOWANE WSZYSTKIE SPRAWY ZALEGŁE PRZED ZAMIESZKANIEM W MIESZKANIU CHRONIONYM, TAK BY PRACA PRACOWNIKA SOCJALNEGO OGRANICZAŁA SIĘ DO WSPARCIA W SPRAWACH BIEŻĄCYCH.

14 KOSZTY PONOSZONE PRZEZ MIESZKAŃCÓW MIESZKAŃ CHRONIONYCH MIESZKANCY PONOSZĄ KOSZTY: ZUŻYCIA PRĄDU ZUŻYCIA CIEPLEJ I ZIMNEJ WODY CENTRALNEGO OGRZEWANIA ZUŻYCIA GAZU WYWOZU NIECZYSTOŚCI STAŁYCH I PŁYNNYCH

15 Człowieka nie można zamknąć w rezerwacie, jakim niewątpliwie jest większość domów schronisk i innych placówek opiekuńczych. Nie można człowieka zamknąć w ośrodku. Trzeba go, w jak najbardziej naturalnych warunkach, uczyć wolności wyboru, samostanowienia i samokontroli. Można go wspomagać, ale nie można ograniczyć. Można wspierać, ale nie wyręczać, wychowywać, ale nie hodować. DLACZEGO MIESZKANIE CHRONIONE ?

16 Mieszkanie chronione to powrót do normalności w jak najbardziej naturalnych warunkach, gdzie nie przechowuje się człowieka, nie izoluje, nie chroni, ale pozwala mu mierzyć się każdego dnia i w każdej sytuacji z przeciwnościami – nie losu – ale prawdziwego życia, prawdziwego świata, który przecież nie dostosuje się do oczekiwań jednostki, który się nie zmieni DLACZEGO MIESZKANIE CHRONIONE ?

17 POKÓJ Z KUCHNIĄ I ŁAZIENKĄ

18 POKÓJ

19

20

21 KUCHNIA

22 ŁAZIENKA

23 POKÓJ

24

25

26 KUCHNIA

27 DZIĘKUJĘ ZA UWAGĘ STOWARZYSZENIE DOM POMOCNA DLOŃ W BLOŃSKU BŁOŃSKO 37A 64-308 JABŁONNA www.blonsko.pl stowarzyszeniedo@xl.wp.pl Tel 61 44 43 001 Tel 781 053 001


Pobierz ppt "MIESZKANIA CHRONIONE STOWARZYSZENIE DOM POMOCNA DŁOŃ BŁOŃSKO 37A 64-308 JABŁONNA Tel 61 44 43 001 Tel 781 053."

Podobne prezentacje


Reklamy Google