Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Opracował: Wiktor Mikłasz. Spis Treści CodziennośćPracaInformatykaWakacje.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Opracował: Wiktor Mikłasz. Spis Treści CodziennośćPracaInformatykaWakacje."— Zapis prezentacji:

1 Opracował: Wiktor Mikłasz

2 Spis Treści CodziennośćPracaInformatykaWakacje

3 Codzienność Znajomość języków jest bardzo przydatna, nawet podczas wykonywania codziennych czynności. Może się zdarzyć, że nie umiemy obsłużyć nowo zakupionych urządzeń, a załączona instrukcja jest w języku angielskim albo niemieckim, wtedy umiejętność danego języka jest zbawienna.

4 Praca Znalezienie pracy w Polsce Praca zagraniczna Studia

5 W dzisiejszych czasach coraz częściej wymaga się od pracownika znajomości języków obcych. Żeby zdobyć lepszą pracę potrzeba znajomości co najmniej jednego języka. Przeważnie to j. angielski jako uniwersalny.

6 Bardzo popularne stały się wyjazdy za granicę w poszukiwaniu pracy. Coraz więcej Polaków przenosi się na stałe w inne regiony Europy, gdzie mają większe możliwości w pozyskaniu dobrze płatnej pracy. Znajomość języka umożliwia im otrzymanie lepszej oferty pracy, a zarazem bardziej opłacalnej. Nieznajomość języka danego kraju niejednokrotnie powoduje brak możliwości wykonywania pracy w wyuczonym zawodzie.

7 Nabyte umiejętności językowe w szkole podstawowej, gimna- zjalnej i ponadgimnazjalnej są bardzo przydatne w trakcie kontynuowania nauki na wyż- szych studiach. Aby studiować w renom0wanych europejskich uczelniach nieodzowna staje się znajomość języków obcych.

8 Komputer Internet

9 To jedna z ulubionych form rozrywki i niejednokrotnie podstawowe narzędzie pracy we współczesnym świecie. Wszelkie oprogramowania, gry napisane są w języku angielskim. W menu przeważnie wybór stanowi język angielski, rosyjski, niemiecki, ale nie polski.

10 Internet - to sieć łącząca miliony komputerów ze sobą. Umożliwia grę online z innymi graczami, ale również umożliwia dostęp do informacji, które niejednokrotnie są w języku angielskim. Znajomość tego uniwersalnego języka ułatwia naukę, pracę na internetowych stronach.

11 Gdziekolwiek wyjedziemy na wakacje, niezbędna okazuje się znajomość języków obcych. Niejednokrotnie w Polsce napotykamy obcokrajowców, potrzebujących pomocy w uzyskaniu informacji. Tym bardziej, kiedy wyjeżdżamy za granicę to znajomość języka angielskiego staje się potrzebna do wykonania podstawowych rzeczy np. złożenie zamówienia w restauracji, zakupy w sklepie itp.

12


Pobierz ppt "Opracował: Wiktor Mikłasz. Spis Treści CodziennośćPracaInformatykaWakacje."

Podobne prezentacje


Reklamy Google