Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

` Zagrożenia w sieci : Wirusy oraz włamania Włączaj komputer tylko wtedy, gdy ktoś dorosły jest w domu Nie ufaj osobie poznanej przez Internet Nie zdradzaj.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "` Zagrożenia w sieci : Wirusy oraz włamania Włączaj komputer tylko wtedy, gdy ktoś dorosły jest w domu Nie ufaj osobie poznanej przez Internet Nie zdradzaj."— Zapis prezentacji:

1

2 `

3 Zagrożenia w sieci : Wirusy oraz włamania Włączaj komputer tylko wtedy, gdy ktoś dorosły jest w domu Nie ufaj osobie poznanej przez Internet Nie zdradzaj nikomu swojego imienia ani adresu Wymyśl sobie jakiś fajny nic czyli internetowy pseudonim Używaj komunikatów tylko do kontaktów ze znajomymi O których wiedzą twoi rodzice Długie korzystanie z komputera szkodzi zdrowiu i może Być przyczyną wielu innych problemów np.: w szkole.

4 Co to jest Internet ? Wiecie że jak każdy ma komputer w domu to powinien wiedzieć Co to jest Internet? Obecnie Internet stał się codziennością --- jest prawie tak powszechny jak telewizja. Czym jest Internet ? Otóż jeśli Połączymy z sobą co najmniej dwa komputery, tak że będą mogły Wymieniać się informacjami (np. kopiować pliki ), to stworzymy małą Sieć komputerową. Historia światowej sieci komputerowej rozpoczęła. Się na uczelniach i w wojsku. Naukowcy chcieli szybko wymieniać. Się swoimi pracami, a wojskowi … No cóż, to tajemnica. Internet to międzynarodowa sieć komputerowa stworzona w celu wymiany informacji. Strony internetowe są po prostu plikami udostępnianymi wielu użytkownikom (klientom). W tym wszystkim. Jednak komputery nie są najważniejsze --- ważniejsi są ludzie, którzy je Obsługują, oraz swoboda wymiany informacji i wiedzy. Internet znosi barierę odległości i umożliwia szybki kontakt ludziom na całym świecie.

5 Wirus komputerowy to program który przykłada się do innych programów i jest wraz Z nimi przenoszony pomiędzy komputerami. Instaluje się bez wiedzy użytkownika, najczęściej poprzez pirackie programy lub gry. Wirusy komputerowe: -robaki -konie trojańskie -bomby logiczne -arka-vir

6 Wirusy komputerowe i programy antywirusowe Wirus komputerowy jest to niewielki program, który instaluje się bez wiedzy użytkownika i najczęściej utrudnia lub uniemożliwia pracę na komputerze. Najczęstszym źródłem wirusów są pirackie programy oraz gry. Niestety, nic nie jest doskonałe, zdarza się, że komputer z całkowicie legalnym oprogramowaniem zawiera wirusy, które przedostały się na przykład poprzez pocztę elektroniczną otrzymaną od kolegi. Najwięcej wirusów dostaje się do systemu podczas pracy w Internecie.


Pobierz ppt "` Zagrożenia w sieci : Wirusy oraz włamania Włączaj komputer tylko wtedy, gdy ktoś dorosły jest w domu Nie ufaj osobie poznanej przez Internet Nie zdradzaj."

Podobne prezentacje


Reklamy Google