Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Herbem Mirosławca jest tarcza czwórdzielna w krzyż typu hiszpańskiego, na której w błękitnych polach 1 i 4 znajduje się srebrna głowa kozła ze złotymi.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Herbem Mirosławca jest tarcza czwórdzielna w krzyż typu hiszpańskiego, na której w błękitnych polach 1 i 4 znajduje się srebrna głowa kozła ze złotymi."— Zapis prezentacji:

1

2

3

4 Herbem Mirosławca jest tarcza czwórdzielna w krzyż typu hiszpańskiego, na której w błękitnych polach 1 i 4 znajduje się srebrna głowa kozła ze złotymi rogami, w czerwonych polach 2 i 3 znajduje się krzyż maltański biały (srebrny).

5 Burmistrz Pani Elżbieta Rębecka - Sabak Sekretarz Gminy i Miasta Mirosławiec Pani Jadwiga Kamińska Sekretariat Inspektor ds. kancelaryjnych i archiwum Pani Wanda Łaniucha – Zabost Skarbnik Gminy i Miasta Mirosławiec Pani Halina Glińska

6 Mirosławiec zbudowano na planie prostokąta o regularnym układzie ulic, u wylotu których znajdowały się bramy: Łowicka przy drodze zachodniej, Grobelna przy drodze północnej, Młyńska przy drodze południowej. Do II wojny światowej miasto zachowało swój zabytkowych charakter większość domów starego miasta stanowiły parterowe Iub piętrowe budynki mieszkalne kalenicowe lub szczytowe o konstrukcji szachulcowej z XVIII w. W trakcie działań wojennych zniszczeniu uległo 20% zabudowy - rozebrano około 60% budynków z tzw. muru pruskiego, w wyniku czego miasto częściowo utraciło przedwojenny wygląd. Dziś przeważają zabytki architektury sakralnej. Kościół pw. Niepokalanego poczęcia NMP w Mirosławcu zbudowany przez von Blankenburgów w 1721 r. z neogotycką wieżą dobudowaną w latach 1883-85. W jednonawowym kościele z dwiema kaplicami znajdują się XVlll - wieczne: chrzcielnica i chór muzyczny. W początkach lat 90. XX w. z racji złego stanu technicznego zostały rozebrane dwa renesansowe ołtarze.

7 ORLIK 2012

8 Po długich staraniach popartych składanymi wnioskami udało się, Gmina Mirosławiec wybudowała w ramach ministerialnego projektu Boisko w mojej gminie – Orlik 2012 przy Zespole Szkół w Mirosławcu. Koszt realizacji inwestycji wynosił około 1 miliona złotych z czego wkład własny gminy stanowił 30% wartości inwestycji. Wybudowano boisko piłkarskie o sztucznej nawierzchni (wymiary: 30x62m – pole gry 28 x 57m), boisko wielofunkcyjne (wymiary minimalne 31x18m) oraz budynek sanitarno-szatniowo-magazynowego. Cały kompleks jest oświetlony co pozwoli na uprawianie sportu w godzinach wieczornych i nocnych. Boiska były budowane według odgórnie ustalonego projektu, sporządzonego przez Ministerstwo Turystyki i Sportu.

9

10

11

12

13

14 Oto niektóre z nich: Bar "Pod Lipą" "Cafe Galeria" "Republika wyobraźni" Bar "Pod Łosiem" Bar "Magda" Gospoda "Pod świerkiem" Motel-Park Restauracja Rybna Bar "AUTO-MYJNIA" Pizzeria "Verona"

15

16

17 Fosa kiedyś znajdował się tam Zamek dziś pozostały tylko ruiny..

18


Pobierz ppt "Herbem Mirosławca jest tarcza czwórdzielna w krzyż typu hiszpańskiego, na której w błękitnych polach 1 i 4 znajduje się srebrna głowa kozła ze złotymi."

Podobne prezentacje


Reklamy Google