Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Urząd Gminy Ustronie Morskie

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Urząd Gminy Ustronie Morskie"— Zapis prezentacji:

1 Urząd Gminy Ustronie Morskie
ul. Rolna 2 Ustronie Morskie Tel.( 0-94)

2 GMINA USTRONIE MORSKIE

3 USTRONIE MORSKIE-PERŁA BAŁTYCKIEGO WYBRZEŻA
Atrakcyjny kurort położony nad Morzem Bałtyckim w zachodniopomorskim, pomiędzy Kołobrzegiem, a Koszalinem, Jedna z najbardziej znanych miejscowości turystyczno-uzdrowiskowych polskiego wybrzeża , charakteryzująca się piękną plażą i malowniczą okolicą.

4 Kościół filialny z XIV w. p w. Matki Boskiej Różańcowej w Rusowie.
PRODUKTY TURYSTYCZNE GMINY Kościół filialny z XIV w. p w. Matki Boskiej Różańcowej w Rusowie. Kościółek jest jedną z najstarszych świątyń chrześcijańskich na Pomorzu, dziś liczy sobie ponad 600 lat. Jest pomnikiem średniowiecznej architektury sakralnej.

5 Błękitny szlak turystyczny pieszy- do najstarszych dębów w Polsce
Kołobrzeski Las- przebiega przez niego błękitny szlak turystyczny. W lesie znajdują się liczne bagna, pomniki przyrody i trasy rowerowe. Na terenie kompleksu leśnego występują dwa potężne dęby Dąb Bolesław- 800 lat oraz Dąb Warcisław- 640 lat. Dąb "Bolesław" Dąb "Warcisław"

6 Międzynarodowy Szlak Pieszy E-9-31 km
Trasa ta przebiega w dwóch kierunkach Ustronie Morskie-Gąski (8 km) oraz Ustronie Morskie – Kołobrzeg (11 km). Na trasie tej można zwiedzić: Skupisko buków przy przystani rybackiej-miejsce w pierwszej dziesiątce w rankingu dendrologicznym w kraju. Lotnisko w Bagiczu-miejsce widowiskowych imprez sportowo-rekreacyjnych.

7 Szlak Rowerowy po Gminie Ustronie Morskie
Szlak Rowerowy po Gminie Ustronie Morskie Szlak prowadzi po miejscowościach gminy-23 km. Park podworski-pomniki przyrody, pozostałości architektury pałacowej, częściowa budowla przypominająca wieżę zamku krzyżackiego wraz z opiewającą ją fosą.

8 Warsztaty artystyczne „Morka” promujące gminę jako stolicę satyry, karykatury i dobrego humoru

9 Skansen chleba

10 INWESTYCJE GMINY USTRONIE MORSKIE Odbudowa plaży – koszt: 4,5 mln zł
Odbudowa ostróg zaczęła się w 2000 roku i trwa nadal.

11 INWESTYCJE GMINY USTRONIE MORSKIE M E D I A
Gmina Ustronie Morskie, jako jedna z pierwszych w pasie nadmorskim podjęła działania, które przyczyniły się do powstania sieci wodno- kanalizacyjnej. 100% terenu gminy posiada sieć wodno-kanalizacyjną, z czego ok. 50% w latach wybudowała z własnych środków, a pozostała część to efekt udziału w „Zintegrowanej Gospodarce Wodno-Ściekowej w Dorzeczu Parsęty.” Ok. 90% terenu gminy ma dostęp do sieci gazowej.

12 INWESTYCJE GMINY USTRONIE MORSKIE
Udział w projekcie: „Zintegrowana Gospodarka Wodno-Ściekowa w Dorzeczu Parsęty” Projekt związany z porządkowaniem gospodarki wodno-ściekowej i największym projektem grupowym w Polsce. Przebudowa stacji wodociągowej w miejscowości Bagicz oraz budowa zbiornika wyrównawczego wraz z sieciami między obiektowymi. Budowa 11,75 km sieci wodociągowej na terenie gminy.

13 INWESTYCJE GMINY USTRONIE MORSKIE
Budowa kompleksu sportowo – rekreacyjnego Koszt: 20,4 mln zł I Etap lata : Kryta pływalnia Kąpielisko otwarte z pawilonem usługowym, Kort tenisowy II Etap- lata : Hala sportowa Przy kompleksie znajduje się wolny teren o pow. blisko 0,5 ha w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego przewidziany do zabudowy hotelowo-usługowej.

14 INWESTYCJE GMINY USTRONIE MORSKIE
Rozbudowa Gimnazjum Koszt: 3,1 mln zł

15 INWESTYCJE GMINY USTRONIE MORSKIE
Udział w projekcie Moje boisko „Orlik 2012” Koszt: 1,2 mln zł Budowa boiska do piłki nożnej, Budowa boiska wielofunkcyjnego, Budowa budynku zaplecza sanitarno-szatniowego.

16 INWESTYCJE GMINY USTRONIE MORSKIE
Remont nawierzchni drogi Kukinia – Dygowo w ramach tzw. „Schetynówki”

17 INWESTYCJE GMINY USTRONIE MORSKIE
Budowa ścieżki rowerowej Ustronie Morskie - Dźwirzyno w ramach międzynarodowej trasy rowerowej nr 10 łączącej Ustronie Morskie- Kołobrzeg- Dźwirzyno – miasto Barth. Całkowity koszt inwestycji wynosi 2,750 mln. Gmina otrzyma ,80 euro dofinansowania w ramach INTERREG IV A. Długość trasy z Ustronia Morskiego do Sianożęt wynosi 2833 m. Łączna długość trasy Ustronie Morskie- Dźwirzyno to ok. 15 km.

18 OBLIGACJE CELEM EMISJI OBLIGACJI JEST SFINANSOWANIE INWESTYCJI : BUDOWY CENTRUM SPORTOWO-REKREACYJNEGO

19 ZAPRASZAMY DO GMINY USTRONIE MORSKIE
SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO GMINY USTRONIE MORSKIE


Pobierz ppt "Urząd Gminy Ustronie Morskie"

Podobne prezentacje


Reklamy Google